7.1 C
London
Wednesday, January 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Refuz plata pana la finalul contractului de inchiriere

Discussion in 'AVOCATUL RASPUNDE' started by picu.andreea, Jan 12, 2015.

1. picu.andreea

picu.andreea New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, am si eu o nedumerire, momentan studiez la o universitate din UK si doresc sa ma transfer la o alta facultate in Romania din motive financiare, insa contractul meu de inchiriere nu s-a terminat. Am chiria platita la zi cu o agentie insa vreau sa plec iar ei ma pun sa platesc pana la final. Problema este ca nu am bani si stiu ca vor fi luate masuri legale de catre agentie pentru a returna banii. Eu planuiesc sa ii returnez, insa momentan efectiv nu am de unde...sa zicem ca fac rost de ei in urm 5-6 luni. Acum, intrebarea este ce mi se poate intampla, daca nu platesc si pur si simplu plec in Romania, au posibilitatea sa imi faca ceva rau, gen sa ma bage in puscarie chiar daca nu sunt pe teritoriul UK? -ras2- Mentionez, am de gand sa ii dau inapoi, dar o sa dureze ceva timp. Inca ceva, or sa fie extra charges exorbitante, gen sa se dubleze suma returnabila pana cand reusesc sa ii strang?

Multumesc anticipat

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  3. picu.andreea

picu.andreea New Member

Trophy Points:
    0
    Am citit deja acel site, tot nu ma lamureste exact. Oricum nu vreau sa mai raman in UK, dar nici nu este moral sa nu returnez banii si chiar am de gand sa ii returnez doar ca momentan nu pot, iar obligatia de a plati desi nu mai stau acolo si am avut chiria la zi mi se pare nefondata.
    Mersi oricum.

Alte pareri de la cineva cu o posibila experienta personala?

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu patesti nimic , drum bun .

Share This Page