14.8 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Referendum - 29 iulie 2012

Discussion in 'Politica' started by crimm, Jul 8, 2012.

1. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Pentru cei dezamagiti… sa nu uitam ca va veni o vreme cand nu va mai exista durere, nici intristare, nici suspin... Cheer up guys!

2. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Nu ma incearca nici unul dintre sentimentele enumerate de tine. Daca populatia ar face ce ar trebui, nu ar fi incheiat totul. Dar...

3. Dariuka

Dariuka New Member

Trophy Points:
    0
    S-a încheiat! Pana in oct guvernul Ponta va fi istorie! Nu risca chiorul ca după alegeri sa fie forțat de imprejurari sa dea guvernarea USL. Deja fac presiuni pe UNPR si minoritati sa treacă din nou in barca lui pt a forma o noua majoritate...
    Plus ca mulți nu înțeleg cum stau treburile: nu Basescu face jocurile ci serviciile secrete occidentale (SUA, Germania) prin intermediul celor românești. Pana nu vor fi schimbate capetele SRI, SIE, SPP nu exista șanse sa plece PDL si Base. Si când spun capete nu mă refer la directori (astia-s decorativi).

4. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    De pe internet adunate:

5. Dariuka

Dariuka New Member

Trophy Points:
    0
    Da, da... Vezi sa nu țină astia cont de argumente juridice.., lui Ponta ii convine de minune ca a rămas TB! Uite așa a scăpat de Nastase, de Iliescu si acum va scapa si de Antonescu! Cale liberă pt candidatura lui Oprescu! Ponta joaca tot in curtea americană (ia vedeți ce consilieri are si cu cine au aceștia legături).

6. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Ponta stie prea bine ca daca va face echipa cu Basescu, cariera lui politica se va termina curand, asa ca sunt convins ca nu isi doreste asa ceva.

7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Singura posibilitate ca Ponta sa ramana in politica este Basescu , valoarea lui Ponta in afara Romaniei este egala cu zero , prin simpla sa prezenta in politica aduce deservicii Romaniei

Daca cumva la alegeri o sa avem o alta majoritate decat ceea actuala , Ponta devine istorie , precum Geoana sau Bombonel

8. Dariuka

Dariuka New Member

Trophy Points:
    0
    N-as prea crede ca lui Ponta ii pute Basescu... Bă chiar inclin sa afirm ca a făcut tot ce i-a stat in putință ca Base sa rămână la Cotroceni. Nu observati ca tot ce se întâmpla împotriva lui Base vine de pa Crin (vezi Pivniceru) si greselile USL favorabile vin de la PSD (Rus la interne etc)? Zgonea deja a afirmat ca e dispus la colaborare cu PdL pt ca "Blaga nu e Boc"... Argument...

9. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Unii oameni scriu doar pentru a insira niste cuvinte...

10. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Conspiratii peste conspiratii: KGB, MOSSAD, CIA, FBI, SRI, MI6, MI5, SRI si MTV, toti implicati in referendumul din Romania!

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Cati dintre voi, care scrieti pe aici, stiti ce a insemnat CU ADEVARAT comunismul?

Cati stiti cum erau oamenii scosi din casa si inchisi/impuscati, daca aveau 3 gaini in plus?
    Toti politicienii nostri dragi sunt urmasii unei anumite categorii de oportunisti,
    fostii securisti ai vremurilor comuniste, doar nitel mai smecheri si, eventual, mai cititi.
    Dar, nevertheless, tot aia sunt!
    Fara mila, fara grija altora, doar pentru ei si...clica lor!
    Credeti ca este usor sa reusesti sa dezbini atatea milioane de romani?

Sa-i aduci in starea de a se certa intre dansii, de a se lua la misto, de a se contrazice/etc/etc??

Nope dragilor, asta cere arta, cere scoala, cere intuitie!

Ce am invatat?

Ca un fost capitan de vas, care era intr-o pozitie care, la vremea aceea, ERA OBLIGATORIU sa fie membru secu', caci ASA ERA ATUNCI, si sefii de scara erau, DARAMITE CAPITANII DE VASE CE IESEAU AFARA, asadar, aflam ca acest om de fapt condamna comunismul!

Asta este culmea lichelismului si a nesimtirii.
    However, trecand in tabara cealalta,
    avem un procuror ajuns prim ministru, care cred ca si-a iesit asa de mult din scutece incat se crede un mic superman.

Mi-l amintesc cand era doar un PSD-ist oarecare, si aparea pe la TV si dadea si dansul cu parerea...
    Apoi, hop deodata, gogoasa umflata...presedinte PSD, si tot asa.
    Dar, ca premier al unei tari in UE, sa apari la TV si sa mistocaresti institutia prezidentiala asa cum a facut-o dansul...e macar jenant!

Dan Diaconescu cu Elodia lui atunci, nu sunt cu nimic mai prejos!

Celor tineri, va recomand sa incepeti sa cititi cate ceva de genul acesta, spre a afla ce a insemnat comunismul in Romania!

12. Dariuka

Dariuka New Member

Trophy Points:
    0
    De-ar fi așa... Ce bine-ar fi! Doar ca... Cine are ceva materie cenusie poate sa analizeze situația. Cine nu... Poate sa ignore.

13. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Daca analizam modul meu de exprimare si al tau vom constata mari diferente. Asta spune multe despre capacitatile noastre intelectuale.
    Vrei sa continuam sa comparam? Studii? Ce meserii practicam?

14. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ma simt nevoit sa intervin si sa va linistesc :)))))0
    Personal nu cred in conspiratii si am motive serioase. Dar n-o sa incerc sa conving pe nimeni. Respect "credintele" altora.
    Ma amuz pe seama lor (a acestor credinte) la fel cum si sustinatorii conspiratiilor se amuza pe seama mea. Dar sper ca nu ne certam si pe prostia asta.

15. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Ce zile am ajuns. Nici macar in teoria conspiratiei nu mai putem crede. Ajunsesem demult la concluzia asta.

16. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Ba nene, un an de la suspendare... cat pe ce sa moara plaiesii din cauza rahatilor, sau invers...

17. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Vor suferi cu totii, toti nemernicii!
    A , mai fi ingrijorat de politicianismul romanesc, zilele astea, este un fel de masochism aparte cred.
    Capusele, au bunul simt si dispar iarna...de frig!
    Politicianul roman te suge for ever!

18. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Mi se pare paradoxal la o natie ce si-a f**** norocul pe propria raspundere, prin prisma propriei structuri de trogloditi,borfasi, lichele, etc… inca nutreste speranta ca o noua clasa de politicieni va aduce un plus de bunastare…

19. Anonymous

Anonymous Guest

Jumate sin populatie e blazata, cealalta asteapta la carciuma inca un referendum, o campanie electorala, o sesiune de alegeri, ceva care sa le aduca un vin bun, niste mici si ceva bere la pet

20. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Cum e baieti???... adevarat sau nu???

Share This Page