17.5 C
London
Saturday, September 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Recycle Bin

Discussion in 'SEZATOARE' started by dumitrache, Oct 20, 2010.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Re: Hai sa ne cunoastem! #3

albea,

manastirile din Ro ar fi fost un ideal cam,... prea maret ., parerea mea.

Poate ceva arta murala, eventual,

o pestera ceva, posibil.

Dar, nu trebuie sa ne mai mire/influenteze faptul ca, now and again,

acest gen de "pitpalaci" isi vor face strigata durerea aici!

El nu are de fapt probleme cu comunitatea romaneasca,
    el are probleme cu faptul ca exista!, el, ca si persoana!

2. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Asistenti medicali in UK

LUME LUME.....CINE ESTE ASISTENT MEDICAL SI ARE PIN SI VREA SA VINA SA LUCREZE IN UK?Imi caut un tovaras pentru o oferta de munca,trebuia sa plec impreuna cu o colega si nu a mai putut merge si acum cei de la firma m-au indrumat sa-mi gasesc un inlocuitor dar numai cine are PIN ul,nu costa nimic doar tupeu si ceva limba engleza sa stii

3. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

Asta da anunt,-bravo- dar cred ca ar trebui date ceva mai multe detalii:cine este angajatorul,locatia,in ce consta jobul, este NH sau NHS?,despre ce firma este vorba,etc.

4. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

Da pot sa-ti dau mai multe detalii,pe adresa mea de email.Dar ti-o zic de la inceput nu iti face iluzii ca vei pleca cu work permit.Nu doar cu oferta de munca semnata si ca si self employed in azile de batrani si nu in Londra.Pentru ca din nefericire pentru romani e tot mai greu sa intre pe piata de munca din UK si mai ales sa-ti faca si un angajator work permit cand au indieni si unguri si polonezi si alte natii din UE care nu au nevoi de WP pentru a lucra.-asa-asa- -asa-asa-

5. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

6. rebeATI

rebeATI Member

Trophy Points:
    6

sunt si eu foarte interede oferta ta!poate luam legatura.

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Daca totul e OK, de ce nu dai mai multe detalii aici, sa le vada toata lumea, de ce doar pe adresa de mail?

Asa , de curiozitate, vorba aia!

8. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

auzi domnule Dromader ce ar fi sa-mi arat si chilotii,nu?Poate sa vada toata lumea,nu?Eu am postat un anunt cine vrea ma contacteaza,cine nu,sa stea frate sa astepte o para malaiata,cear fi sa expun si numele angajatorului si numele firmei si ce PIN am eu si ce mai vrei?Daca esti asa de curios,nu?Au astia dreptate cand spun ca romanii devin rai intre ei si nu faci nici o treaba cu ei,tot strainul te ajuta.Am o intrebare,tu ti-ai expune toate informatiile si datele personale aici?

9. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

auzi domnule Dromader ce ar fi sa-mi arat si chilotii,nu?Poate sa vada toata lumea,nu?Eu am postat un anunt cine vrea ma contacteaza,cine nu,sa stea frate sa astepte o para malaiata,cear fi sa expun si numele angajatorului si numele firmei si ce PIN am eu si ce mai vrei?Daca esti asa de curios,nu?Au astia dreptate cand spun ca romanii devin rai intre ei si nu faci nici o treaba cu ei,tot strainul te ajuta.Am o intrebare,tu ti-ai expune toate informatiile si datele personale aici?

ideia cu numele firmei de expus nu este rea, cred ca sunt si alti care vor sa stie cam cu ce firme serioase se poate pleca in uk

10. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

Tu cu ce firma ai plecat?Hai fa....putina publicitate-ura- -vampir- -ziua-mamei-

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Nu multumesc, deci ma refer strict la chiloti, nu am acest gen de curiozitati.
    Genul de anunt cu intro-ul postat , este exact genul care spera sa atraga ceva romani disperati,
    sa mai traga cineva "spuma" de pe ei,

urmand ca, in v'o 2/3 luni sa apara din nou aici,

disperati ca au fost inselati cu cateve sute de Euro!

Faptul ca inca sustii ca "nu se face " sa "dezvalui" numele aceste firme/bla/bla/bla,
    denota, dpmdv, ca, cam am dreptate.

Iar la felul cum te exprimi, well, nu stiu cati doritori de "pere malaietze" iti va atrage,
    cel putin aici, pe acest forum!

A divaga , nici macar subtil, de la ce am intrebat eu,la faptul ca as fi cerut expunerea "datelor personale", mai imi arata si alte chestii, da astea ti le spun doar tie, pe privat, daca te intereseaza!

Bafta la recrutat deci!

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

-wow- Ce limbaj!!! Pai cine vrei sa-ti raspunda, soro, daca nu dai niste detalii? Omul a pus o intrebare onesta, poate da un sfat sau o sugestie. La cate stie dumnealui in domeniu, ai putea sa salvezi primii 15 ani de acumulat cunostinte despre UK. Pe deasupra are si datele personale publicate pe forum, dar matale nu bati mai departe de topicul acesta. Romanii adevarati de pe acest site, printre care si mutu cu dromadrerul, au luat alti romani de pe strada si i-au bagat la ei in casa numai pentru simplul fapt ca sunt romani. I-au omenit si i-au ajutat dupa cum au putut fara sa puna conditii sau sa ceara ceva in schimb. Nu au venit cu "hai cu mine in UK, uite adresa mea de mail". Habar nu ai cu cine vorbesti si mai ai si dantura tare. O sa o pierzi repede in UK cu stilul tau. Lasa tonul mai jos si citeste atent pe forum, ca esti invatata de bine. Nu il intereseaza pe dromaderul lenjeria ta intima! -nuuu-

13. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6

De acord!!!!!

14. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

Mihaela, cred ca deja ti-ai atras o multime de antipatii pe forum. Bravo tie!

Cine crezi c-o sa "puna botul" la asa-zisa oferta de munca cu care te prezinti pe forum? Pe urma mai vii si cu afirmatii de genul:
    Toate invitatiile tale suna mai mult a oferte de mers la furat, nicidecum la munca ca si asistent medical ori care assistant. Mai revizuieste-ti putin vocabularul si apoi vin-o cu noi postari. Daca nu poti sa faci asta, te rugam:

Lasa-ne! -da-da- Lasa-ne! -da-da-

15. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

cred ca mai bine ca mutu nu putea sa o spuna nimeni!!!-ras4-

16. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

Daca vrei sa stii draga Mutule,mi-am gasit colega de mers cu mine in UK in NH si cu contract semnat cu tot,iar vocabularul meu e foarte bogat si sunt o persoana comunicativa.Nu pot posta totul despre o firma sau o oferta de munca pentru ca nu fac publicitate nimanui si din cauza asta am vrut sa vb.pe e-mail.Sa stii ca nu pot sa-ti fac nimic pe e-mail,imi pare rau nu pot sa .......pe nimeni.

17. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

Bravo voua!

18. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc mult si iti urez multa sanatate si succes,draga Mutule

19. Gsm009

Gsm009 New Member

Trophy Points:
    0

Stimata ... nici nu siu cum sa-ti spun ...

Am urmarit posturile tale cu iz de hazna de Zabrauti-Ferentari. Ai doar senzatia ca ai vocabular mai cocoana din spatele tarabei ... . Sigur, nu ma indoiesc ca, comunicarea matale ORALA, invatata prin garzi, are cautare printre brancardieri si soferi de ambulanta ... Asta daca esti chiar ce pretinzi, adica asistenta.
    Mergi cu Dumnezeu in UK si fii la fel de "smechera" ca pun pariu ca te trimit aia impachetata in maxim 2 luni inapoi ...
    Ai matale senzatia ca e careva interesat de chilotii matale pe aici? Sau crezi ca intereseaza pe careva istetimea matale din chiloti, care intre noi fie vorba, e mai prejos ca unei centuriste ...
    Slava Domnului ca NU ai avut posibilitatea sa ... pe careva caci faceam icter colectiv.
    Asa ca, te rog, sa ai de acum incolo decenta in exprimare.

20. BICA MIHAELA

BICA MIHAELA New Member

Trophy Points:
    0

Daca vrei sa stii cu ce firma am colaborat sau altcineva care are PIN si a lucrat ceva timp ca si asistent medical generalist,contacteaza-ma pe E-mail,cei de la firma m-au rugat sa le trimit asistenti med. cu PIN,acum cat au cerere.Eu am asteptat din decembrie sa prind un contract in NH,firma nu ia nici un comision.

Share This Page