23.1 C
London
Tuesday, June 02, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Recycle Bin

Discussion in 'SEZATOARE' started by dumitrache, Oct 20, 2010.

1. ab5174

ab5174 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Caut job.........

rebecca_uk wrote:

PS Valabil si pt AB si niste numere: Nu te pune cu OMU' ca are mintea? odihnita (citat Peeteesky)

Mai bine odihnita decit bolnava.

Iti doresc in noul an - cit mai putine frustrari si esecuri!

P.S. Eu m-am oprit aici ca e pacat de un topic asa de frumos.

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

dromaderu wrote:
    ab5174 wrote:
    rebecca_uk wrote:
    Ce sa zic? Tii minte ca ti-am zis sa mai astepti si sa cauti pe un site oficial 'gazda'. Unde naiba ai ajuns tu si cine te-a indrumat? Nu tu siguranta, nu tu nimic.

Si eu m-am mutat recent, dar imi merge f. bine, locatarii sunt f. ok.

Iti doresc si tie Craciun Fericit si sa ti se implineasca toate visele in anul urmator!

Craciunul a trecut.Deci....hai sa ne intoarcem la mesaje pline de rautate si venin.
    PacatAcest om are nevoie de incurajari, nu de rautati ieftine.

@ Achile - Multa bafta si mai ales NOROC..

De curiozitate, AB si 246 stiti cine e omul asta? Ati discutat cu el? V-ati oferit vreunul din voi sa-l ajutati? Sau faceti asta doar ca ideile voastre sa ma muste pe mine de partile moi?
    Ciudat...s-o fi schimbat meniul traditional de Sarbatori!
    Un an plin de impliniri.

Hai lasa!...

Achile tre doar sa dea un banutz pt tot ajutoru',...

si iase bine!

Ca desigur, bill-urile se aduna!!

Achile, esti un mic geniu literar,

keep going!

3. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Va rog sa incetati cu atacurile personale, nu are rost sa implicam si alti membri in discutiile voastre offtopic! Cata, te rog!

Rebecca, e Craciun, serios acum, nu se poate fara atitutidini ironice? Nu toti isi petrec Craciunul online! Presupun ca membrul ab5174 a perceput mesajul tau catre achile putin rautacios si nu prea in ton cu spiritul Craciunului adresat unui nou venit in UK! Nu toti stiu ca tu si achile vorbiti si in privat si poate va permiteti astfel de adresari. Din afara a sunat mai putin 'prietenos'.

Achile, o sa imi cer scuze, stiu ca ai inceput pe acest topic povestea ta, dar o sa te rog sa continui pe un topic separat - o sa il deschid eu daca nu te superi, si o sa pun eu cap la cap capitolele de pana acum :) Nu prea mai are legatura cu topicul 'caut job'.

Gata, va trimit pe toti inapoi la cozonac si carnati sau vorbesc cu Mosul sa nu va mai aduca asa de multe cadouri la anul! Nu uitati ca el va vegheaza pe la geamuri... si isi ia notite!

Sarbatori cu bine tuturor in continuare si sa petreceti asa cum va doriti!

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Mi-a disparut mesajul, asa ca reiau din discutia privata cu Vali:

@am scris ca in loc sa-l ajute ei le place sa-si schimbe meniul de Craciun lasandu-si ideile sa-mi muste din partile mele moi'

Cenzura, eroare, complicitate, nu stiu, dar speram sa avem cu totii Sarbatori Linistite!

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Multumesc frumos ca permiteti 'mesajele personale'. Eu am avut parte si de asa ceva si va asigur ca nu-s deloc placute.

Candva propuneam sa introducem in regulament mesajele personale jignitoare. Ce s-a intamplat cu propunerea? NIMIC.

Cu ce sunt eu vinovata ca unii gasesc subiect de barfa si jignesc din orice? au ridicat ei vreun deget sa-l ajute pe Achile sau altii?

Inca o data Sarbatori Fericite, tuturor!

PS Tutorialul cu regulamentul in engl,eza e tot la mine.Cand doriti, vi-l pot trimite.

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

negrutxa wrote:
    Va rog sa incetati cu atacurile personale, nu are rost sa implicam si alti membri in discutiile voastre offtopic! Cata, te rog!

Rebecca, e Craciun, serios acum, nu se poate fara atitutidini ironice? Nu toti isi petrec Craciunul online! Presupun ca membrul ab5174 a perceput mesajul tau catre achile putin rautacios si nu prea in ton cu spiritul Craciunului adresat unui nou venit in UK! Nu toti stiu ca tu si achile vorbiti si in privat si poate va permiteti astfel de adresari. Din afara a sunat mai putin 'prietenos'.

Achile, o sa imi cer scuze, stiu ca ai inceput pe acest topic povestea ta, dar o sa te rog sa continui pe un topic separat - o sa il deschid eu daca nu te superi, si o sa pun eu cap la cap capitolele de pana acum :) Nu prea mai are legatura cu topicul 'caut job'.

Gata, va trimit pe toti inapoi la cozonac si carnati sau vorbesc cu Mosul sa nu va mai aduca asa de multe cadouri la anul! Nu uitati ca el va vegheaza pe la geamuri... si isi ia notite!

Sarbatori cu bine tuturor in continuare si sa petreceti asa cum va doriti!

Later edit by ValiB: Am mutat mesajele malitioase in topicul Recycle Bin din Off Topics.

Da, Negrutxa, e Craciun, eu petrec foarte bine alaturi de cine mi-e drag. Il multumesc pentru atitudinea concilianta, chiar o apreciez si parca a revenit Negrutxa pe care o stui in realitate si de care mi-era dor.

Revenind la Achile, da, vorbesc personal cu el in messenger, si incerc sa-l ajut atat cat pot.

L.,stiu ca nu-s online, mai ales acum, dar ti-am zis sa-mi lasi offline, am si eu problemele mele.
    Oricum, o sa-i multumesc si eu si lui Oshlobanul, un om deosebit.

Mult noroc si ne auzim.

7. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

8. ab5174

ab5174 New Member

Trophy Points:
    0

rebecca_uk wrote:

Nu stiam de ultima optiune, dar am procedat intocmai: tocmai am blocat-o pe AB+numere.

Rebecca, poti sa dormi mai mult decit linistita ..nu ti-am trimis si nu am de gind sa-ti trimit mesaje private (nu vad ce am avea noi de discutat in privat).
    Totusi daca te face sa dormi mai bine .ma bucur ca m-ai blocat.

Multa sanatate

9. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Re: INCEPUTURI ...de sfarsit de Romania

OK, stiti ce, haide, va rog eu, de acum incolo sa ne oprim in a mai da importanta la ceea ce spune cate un nou venit, ce "se baga in tarate" cum chiar spunea mai sus, exact acest lucru a facut.
    Deci, va rog, sa nu o mai lungim, ignorati in acest topic comentariile "di" specialitate (de prin Moldova probabil)-anyway nu conteaza. Si nu va mai lasati enervati de asa ceva. Pentru pastrarea curateniei in subiectul topicului, eu de acum inainte asa voi face, voi ignora ceea ce nu e relevant si eventual voi raporta.
    Somn usor.

10. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0

Acidul iese si sfaraie..mi-am amintit faza cu "mai copii"zicea in 1989 o anume tanti..."ma copii, ma, nu ma legati, mamai copii,..v-am fost ca o mama, ma!"...
    si cu asta am incheiat interventiile mele la acest subiect. Scuzati-mi PH-ul acidulat.
    Achile sa ne auzim sanatosi si cu vesti tot mai bune, incet incet merge spre bine.

11. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0

ValiB imi cer scuze, aceste ultime 2 postari au intrat pe pagina cam in paralel cu al tau si nu observasem mesajul tau. Imi cer scuze, si promit ca nu mai pun nimic peste.

12. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

grand mother wrote:
    Mai copii, ...
    Apropoo, d-na, d-soara, cind i-ai spus matii ultima data -bun venit in lumea reala ?
    No comment, adica, unul singur- multi va meritati perna pe care dormiti si mereu altcineva v-a fi vinovat pentru asta !
    Aparentele inseala aproape intotdeauna, dovada ca nu m-ai nimerit nici la sex si nici la varsta. O alta dovada ar fi ca m-am pacalit si eu. Dupa ce m-am uitat mai atent pe postul tau, mi-am dat seama ca ti-a placut mai mult dragostea decat scoala. Poate drumurile noastre s-au intalnit candva, de unde esti?

13. grand mother

grand mother New Member

Trophy Points:
    0

Albea, daca tot nu ai somn si daca tot nu te-ai otravit inca in propriul venin, intreaba-l pe ValiB detalii privind "scoala" mea care, in mod cert nu se compara cu a ta, aia absolvita dupa indelungi discutii cu colocatarii unei case cu 2 dormitoare in care locuiesc 20 de romani destepti ca tine care cred ca vor invinge sistemul englezesc jignind si aruncind cu pietre in dreapta si-n stinga.
    Singurul efect al postarii tale matinale -vomitiv.
    Succes, tine-o tot asa si ajutoarele vor veni din toate partile, inclusiv from God !

14. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Offtopic
    Dragilor, fie-va mila de moderatori, macar. Scrieti-va ofurile in offtopic direct aici:

www.romani-online.co.uk/component/kunena...0&start=90#67155

Ma pun din nou in pielea lor si credeti-ma ca nu-i simplu sa transferi, rupand mesaje de unde ele nu-si au locul.
    Multumesc -cu drag

15. grand mother

grand mother New Member

Trophy Points:
    0

Draga rebecca-uk, sincer imi cer scuze si chiar apreciez obiectivitatea ta.
    Confuzia privind sexul d-lui albea se datoreaza modului sau de abordare-o veritabila Mita Baston a zilelor noastre.
    Scuze pentru turbulentele createdar e bine sa vedem cam ce salasluieste in conationalii nostri !

16. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

grand mother wrote:
    Albea, daca tot nu ai somn si daca tot nu te-ai otravit inca in propriul venin, intreaba-l pe ValiB detalii privind "scoala" mea care, in mod cert nu se compara cu a ta, aia absolvita dupa indelungi discutii cu colocatarii unei case cu 2 dormitoare in care locuiesc 20 de romani destepti ca tine care cred ca vor invinge sistemul englezesc jignind si aruncind cu pietre in dreapta si-n stinga.
    Singurul efect al postarii tale matinale -vomitiv.
    Succes, tine-o tot asa si ajutoarele vor veni din toate partile, inclusiv from God !
    N-am nevoie, soro, sa intreb pe nimeni. Se vede din ortografia ta. Ai aparut ca musca la ... miere, ii califici ridicoli pe forumisti, o mai aduci si pe mama in discutie si tot tu te declari jignita si batuta cu pietre. Am vorbit cu tine folosind pluralul senioral (nu are nimic de a face cu sexul oral) si tu m-ai luat drept ginerele tau.

Te rog, mai multa atentie la limbajul cu care mi te adresezi si incearca sa folosesti o singura limba, pe care crezi tu ca o controlezi mai bine. Sau ia niste lectii platite de la Rebecca, te poate ajuta cu engleza, romana si comportamentul in societate.

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

rebecca_uk wrote:
    Offtopic
    Dragilor, fie-va mila de moderatori, macar. Scrieti-va ofurile in offtopic direct aici:

www.romani-online.co.uk/component/kunena...0&start=90#67155

Ma pun din nou in pielea lor si credeti-ma ca nu-i simplu sa transferi, rupand mesaje de unde ele nu-si au locul.
    Multumesc -cu drag

Va rog frumos si insistent!

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Pentru Albea si Grandmother,

Va rog din suflet sa va editati ultimele mesaje. Sunt rusinoase si zau ca nu fac cinste varstei si experientei amandurora.

19. grand mother

grand mother New Member

Trophy Points:
    0
    conexiunile Asta ziceam si eu.
    O fi Craciunul o scuza, deh, omul se trezeste din betie, din prostie niciodata !
    Deasupra de vulgaritate baietii si ....lingvisti pe deasupra.
    Domn profesor, n-am prea inteles faza cu di prin Moldova.
    Si vrei sa te iubesca englezii pe tine di prin Cuca Macaii ?
    ....o lume trista plina de umor
    Mai scoteti-va fumurile astea din cap-bun venit in lumea reala-adica in UNITED KINGDOM unde nu valorati si nu veti valora nimic, niciodata, singur voastra satisfactie- sa mai aruncati cite-un scuipat de venin si cind mergeti in tara sa va mintiti rudele si sa va dati mai rotunzi decit sunteti.
    Albea, chiar daca te obsedeaza ideea ca ne-am fi cunoscut undeva, cindva (scuze ca intinez titlul unui film sensibil) tot n-aveai tu bani, nici atunci nici acum sa mi-o tragi !
    Asta asa, ca sa vorbim aceiasi limba, senioriala.
    Aveti grija de voi si educati-va copii daca pe voi n-a avut cine iar similitudinile legate de tanti din 1989 numai un fost membru PCR le poate pune pe tapet atat de rapid si facil.
    Invidiati, invidiati, invidiatica atat v-a mai ramas.
    Nu cred ca tara, Romania va simte lipsa, valabil si pentru UK, nu cred ca avea neaparata nevoie de prezenta voastra aici, pamfletari de 2 penny !

20. Layra

Layra New Member

Trophy Points:
    0
    Uau...recunosc, imi plac can-can-urile, barfele, ca doar sunt femeie, dar cata adversiune si cata ura am citit la postul anterior....ma face sa cataloghez persoana ca find de foarte joasa speta.
    Draga doamna, grand mother....si imi cer scuze celorlalte doamne de pe site ca le bag in aceeasi oala....nu ai pic de bun simt si chiar nu stii unde sa te opresti cu jignirile.
    Este putin probabil ca in urma postarii facute sa nu mai apara alte dispute, dar totusi sa generalizezi fara pic de bun simt....mi se pare o greseala si redau cele scrise de tine
    "Mai scoteti-va fumurile astea din cap-bun venit in lumea reala-adica in UNITED KINGDOM unde nu valorati si nu veti valora nimic, niciodata, singur voastra satisfactie- sa mai aruncati cite-un scuipat de venin si cind mergeti in tara sa va mintiti rudele si sa va dati mai rotunzi decit sunteti."
    Rusine!

Share This Page