20.8 C
London
Thursday, September 23, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Recycle Bin

Discussion in 'SEZATOARE' started by dumitrache, Oct 20, 2010.

1. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Re: OFF topic

daca stiam ca acest topic se va transforma intr-un Recycle bin, mai bine ma lasam pagubasa.Vali, daca ai sa aduci toate mesajele nelalocul lor aici o sa iasa o mare varza, nici nu o sa mai stiu la ce raspundem

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

ValiB wrote:
    Oricand pot deschide un nou topic dedicat ... rafuielilor personale ... credeam ca asta a fost intentia ta de la bun inceput.

Am sa "curat" maine topicul acesta trecand tot "gunoiul" intr-un nou topic named "Recicle Bin". Acum nu ma mai simt in stare ... mai are un pic si crapa de ziua.
    Era bun topicul "Discutii in plus" sau cam asa ceva al Rebbecai, dar este blocat.

Oricum, Vali, nu-i mai raspund lui Assache (aka andreitoth, alexnetcom, manuel, samd). Omul are frustrarile lui, acum e si mai rau ca a pierdut pensia de la armata, care ramasese ultima lui speranta. Eu nici nu am stiut de postul lui. M-a sunat aseara un coleg de la Addison Lee, care il cunoaste si el, si mi-a spus ca l-a sunat nevasta-sa sa-i spuna ca iar s-a luat saracia aia de mine. Eu am intrat de pe telefon sa vad despre ce e vorba, dar tu mutasei deja postul si bine ai facut. Sper ca te-ai convins si tu ca este aceeasi persoana. Chiar nu am chef sa mai fac caterinca de el, m-am plictisit; dar, cine stie, poate ma starneste iar. Vad ca a devenit emotional, pana acum era mai atent la ce scrie, acum nu se mai poate controla. Crede ca, daca a dat faliment Taxifast, o sa rasara soarele si pe strada lui. Vax, sperante desarte. Eu m-am oferit sa-l ajut, dar el e prea batos, se da jignit daca ii zici sa vina sofer, plus ca nu le are deloc cu engleza. In fine, asta e treaba, nu vreau sa-mi mai bat capul cu el.

3. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0

Eu iti dau o bere cand vii in uk daca imi spui locatia (reala) de la care tastez ?

4. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Recicle Bin

O dau pentru ca te-ai straduit nu pentru ca ai nimerit .Esti destul de aproape .Sunt la munca ,pe o retea intranet care se desfasoara pe cateva tari din uniune ,deci sincer uneori nici eu nu stiu pe unde ma rooteaza serverul spre internet .Dar sunt in uk ,si cam la 100 mile de Londra .

5. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

ValiB wrote:

- in decurs de un an si ceva, albea s-a plimbat la greu prin UK ... folosind nu mai putin de 14 IP-uri
    Good to know ...
    Asta din cauza ca intru des de pe telefon. De locuit am locuit in 6 locuri pana am gasit casa asta, in care locuiesc acum (tot vorbeam zilele trecute de cat de usor gasesti o casa). Acum e posibil si sa fi fololosit un proxi free de pe undeva (nu eu, ca nu am motive, celalalt).

6. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

aha, deci Recycle Bin e nume conspirativ pentru SRI, da? V-am prins!

7. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

ValiB ce este Recicle Bin? Banuiesc ca vine de la Recycle Bin in rongleza.
    Cam devreme pentru tine sa te ronglezesti.

Abia m-am trezit si am crezut ca vad prin ceata.

8. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Invata Engleza Rapid

Virusache!!!
    Nu va sfatuiesc fratilor sa dati jos nimic fara un antivirus bun(nu free version or crack-uita).

virusss wrote:
    Dupa cateva cereri pentru cursuri gen--> Invata Engleza Rapid am zis ca ii mai bine sa pun aici acest curs Gratuit de pe siteul: Engleza.biz ; toate creditele merg la ei...daca le trimiti mail o sa iti dea linkul unde poti downloda cursul gratuit( in arhiva .ace)

Pentru fanii mei am luat cursul --> aranjat pentru Winamp ( si nu numai) totul in arhiva .zip.

rapidshare.com/files/427238687/IER.zip

Success! daca nici asa nu invatati Engleza...atunci...

9. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0

Gipsy wrote:
    Virusache!!!
    Nu va sfatuiesc fratilor sa dati jos nimic fara un antivirus bun(nu free version or crack-uita).

virusss wrote:
    Dupa cateva cereri pentru cursuri gen--> Invata Engleza Rapid am zis ca ii mai bine sa pun aici acest curs Gratuit de pe siteul: Engleza.biz ; toate creditele merg la ei...daca le trimiti mail o sa iti dea linkul unde poti downloda cursul gratuit( in arhiva .ace)

Pentru fanii mei am luat cursul --> aranjat pentru Winamp ( si nu numai) totul in arhiva .zip.

rapidshare.com/files/427238687/IER.zip

Success! daca nici asa nu invatati Engleza...atunci...

Ba Tigane,
    Nu trebuie sa iei de aici, da mail la aia de la site si ial de acolo daca te intereseaza lasa SPAM-ul.

Daca esti Toma necredinciosul sau vreun "amic" mai vechi abtinete daca nu, verifica cu virustotal.com

Crezi tu ca daca ai Antivirus platit esti in siguranta?...LOL ce naiv poti sa fi...

10. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

virusss wrote:
    Ba Tigane,
    Nu trebuie sa iei de aici, da mail la aia de la site si ial de acolo daca te intereseaza lasa SPAM-ul.

Daca esti Toma necredinciosul sau vreun "amic" mai vechi abtinete daca nu, verifica cu virustotal.com

Crezi tu ca daca ai Antivirus platit esti in siguranta?...LOL ce naiv poti sa fi...

Merci pentru tonul abordat.
    Se`pare ca esti mai "rrom" decat mine - cuvantul folosit de tine este considerat abuz, rog moderatorii sa se sesizeze.

Trebuia sa pui de la inceput link-urile de pe site-ul original. Nu incerca sa ne faci sa-ti adunam puncte pentru pentru rapidshare.
    Tu "SPAM-ezi", iar apoi faci pe artagosul.
    DA!!! Sunt Toma necredinciosul cand vine sa "download-ez" ceva de pe net provenit din surse obscure. Sfatuiesc pe toata lumea sa fie la fel de Toma ca mine. Multi vin si incearca sa ne vare pe gat toate prostiile.
    Invata cum sa postezi civilizat si apoi arunca cu degetele pe tastatura.
    Naivitatea vine din partea ta crezand c-o sa scapi asa usor.

Subiect incheiat.

11. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0

12. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

ValiB wrote:

Problem solved ... deh ... nu toata lume ie englezita ... unii din noi mai are de invatzat ...

Promit ca data viitoare sa bag destu' mai bine in tastatura.

Promt ca intotdeauna. Asta e spiritul. Dupa cativa ani de Anglia(UK) toti ne ronglezim.

Mi-ai dat o idee pentru un topic nou.

Merci....

13. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

Haoleo Virusache, da exaltat mai esti! :) Citesc postruile tale colorate de zici ca ma uit la Cartoon Networks!

14. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

da mai Vali, da asta are vampiri si mii de alte oratanii, nu vezi?

15. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0

Deanna wrote:

Gata, mai prins... sa sti ca ma uitam la Cartoon Network; urmaream toate seriile la Scooby Doo, Stupid Dog, Johnny Bravo + clasicele cu Tom & Jerry, etc. .
    Chiar daca am schimbat cateva prefixe mai bag un ochi la Desene Animate cand am timp .

Partea cu Vampiru la semnatura ii poveste lunga...

Daca tot ai spus ca sunt Exaltat, conform dictionarului cred ca Varianta 4 (fam) ma descrie cel mai bine:

www.archeus.ro/lingvistica/CautareDex?query=EXALTAT

16. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

virusss wrote:
    Deanna wrote:
    Daca tot ai spus ca sunt Exaltat, conform dictionarului cred ca Varianta 4 (fam) ma descrie cel mai bine:
    www.archeus.ro/lingvistica/CautareDex?query=EXALTAT

de acord, dar numai partea cu "Aprins, înflăcărat peste măsură", ca ticnit nu esti.

17. andreitoth

andreitoth New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Taxi driver. Merita sau nu?

CENZURA PE FATA, DACA TOT DESERVESTI INTERESELE ROMANILOR DE CE NU AI LASAT MESAJULCONTINE INFORMATII REFERITOARE LA A VENI PE CONT PROPRIU IN UK,BAZAT PE INFORMATII ERONATE.

REPREZINTI ROMANII SAU PE D-NUL DRAGUT ?! RUSINE

o sa mai gasesc posturi asemanatoare , cred ca sunt multe....
    www.romani-online.co.uk/component/kunena...0&start=30#60177

18. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Re: Taxi driver. Merita sau nu?

andreitoth wrote:
    CENZURA PE FATA, DACA TOT DESERVESTI INTERESELE ROMANILOR DE CE NU AI LASAT MESAJULCONTINE INFORMATII REFERITOARE LA A VENI PE CONT PROPRIU IN UK,BAZAT PE INFORMATII ERONATE.

REPREZINTI ROMANII SAU PE D-NUL DRAGUT ?! RUSINE

o sa mai gasesc posturi asemanatoare , cred ca sunt multe....
    www.romani-online.co.uk/component/kunena...0&start=30#60177
    Ce informatii eronate ai vazut tu, mai, Assache? Tu esti chiar incompetent pe domeniul tau de activitate daca sustii asa ceva. M-am uitat si la link-ul pe care l-ai dat, ce e de vazut acolo? Ai auzit pe cineva sa se planga de mine ca l-am indus in eroare? Cui ii spui tu "RUSINE" fara semnul exclamarii? Vino cu ceva concret daca vrei sa combati ceva. Esti incoerent, emotiv, si ca atare, confuz in mesajul pe care vrei sa-l transmiti. Ziceai ceva de testul topografic, ce este cu el? Spune, odata, ce te apasa sau du-te la un duhovnic sa te spovedesti, ca o sa te simti mai bine dupa aceea. Devii obositor si cred ca admin-ii te vor bana pana la urma.

19. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Andreitoth, Albea, o sa va rog sa nu mai continuati aceste discutii personale pe forum, exista optiunea de mesaj privat !

Andreitoth

Nu mai folosi litere mari, deranjeaza ochiul, afecteaza vederea si nu iti creaza o imagine prea buna!

20. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: pasii pt obtinere de pin number in uk

dumitrache wrote:
    buna.ma numesc monica,sunt asistenta medicala,cu citiva ani de munca in romania,dar am lucrat in uk ca si carer de 6 ani.abia am aflat ca pot aplica pt pin number sa devin asistenta aici,dar toate cer timp si multa umblatura,ca asa sunt regulile britanice,fac totul cu multe piedici pt romani.daca este cineva care s-a inregistrat la ei si a reusit sa obtina pin number,as fi recunoscatoare sa ma indrume si sa imi dea niste informatii utile.multumesc

Destul de rau ca esti in UK de 6 ani si muncesti tot la BBC.
    Informatiile necesare se gasesc de-a lungul forumului. Tot ce trebuie sa faci e sa dai un: <a href='http://www.romani-online.co.uk/forum/search' rel=nofollow target=_blankSEARCH[/url].
    Nu sre nimeni, nimic cu romanii in UK. Piedicile sunt la fel pentru toti, indiferent de unde vin. Nu vreau sa fiu malitios, dar m-am lovit de acest subiect in fiecare zi si cinstit mi s-a cam acrit sa aud ca societatea britanica ar avea ceva special in defavoarea romanilor. Fiecare trebuie sa munceasca si sa-si caute singur soarta(adica viitorul, PIN-ul etc).

Hai sa nu sar in partea cealalta. Sa revin la subiect:
    In primul rand descarca <a href='http://www.nmc-uk.org/Documents/Registration/EU_request_for_NMC_application_forms.doc' rel=nofollow target=_blankACEST[/url] document, completeaza-l si trimite-l prin email la: ori prin posta la:

NMC Registration Department
    23 Portland Place
    London
    W1B 1PZ

Cateva zile mai tarziu o sa primesti acasa an aplication form plus cateva informatii utile despre inregistrarea cu NMC.

Cand ai primit aceste documente mai revin-o cu un post.

Share This Page