18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Recycle Bin

Discussion in 'SEZATOARE' started by dumitrache, Oct 20, 2010.

1. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Self employed

Ar trebui pastrat acest topic. Am ras exact ca asta : -lolozaurmic

2. Dorinello

Dorinello New Member

Trophy Points:
    0

Vreau sa fie clar pt toti care citesc acest post.
    NU am nimik impotriva celor care muncesc pe santier sau fac alte munci de genul.
    Sunt constient ca este o munca grea si nu oricine poate sa o faca...de aceea am spus ca nu vreau sa muncesc pe santier ci nicidecum nu am zis ca este o munca prea josnica pt mine. Doar sunt constient ca eu nu as putea sa o fac(dar nu se stie in viitor). Momentan lucrez cu acte-n regula in UK si ma interesam de self employed doar ca sa fiu bine informat in cazul in care ceea c fac acum nu o sa mearga in viitor si o sa fiu nevoit sa lucrez ca self employed. Si sunt constient ca nu pot sa-mi aleg serviciul ci trebuie sa multumesc cu c gasesc.

3. Ruxandra_c

Ruxandra_c New Member

Trophy Points:
    0

Vezi ca induci catolicii in eroare, pai se poate asa ceva dom'le, raman saracii fara self emploimînt ! -nu-ma-uit-

Cred ca ar fi bine sa schimbi numele topicului, nu de alta, dar mai nimereste vreunul care cauta ,sarmanul, informatii pentru SE si gaseste caterinca.-ops-

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Vreau sa multumesc tuturor care au scris pe acest topic, dar tin sa mentionez ca nu am citit, pentru ca prefer sa citesc o carte.

Cat despre inducerea in eroare a catolicilor - prefer sa ma abtin, eu sunt pocait evanghelist penticostalo baptist de ziua a 13-a.

5. ciresica

ciresica New Member

Trophy Points:
    0

Nu meriti decat sa iti spun atat: sa iti fie rusine! Sper k cineva sa se sesizeze si sa te baneze de pe acest forum for good!!!

6. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

DA! te sustin din toata inima mea de copil batran

7. Diana22

Diana22 New Member

Trophy Points:
    0

"desteptii" astia ajuta alti oameni cu informatii si multi le suntem recunoscatori
    dar tot timpul trebuie sa se gaseasca cineva care suna naiv in primul post si pe urma ia atitudinea de om destept caruia nu-i ajungi la varful nasului,rusine sa-ti fie sincer,ai numai de pierdut cu asta,nu de castigat

8. rewind

rewind New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Self employed - as vrea, dar mi-e lene sa citesc informatiile

deci d-sata mi-a fost mie greu sa-mi fac acte de SE, ca n-am adus destule cduri cu manele si sa le dau unde trebe'!
    uffff!
    zicea bine cineva mai sus: cel care face pe naivul apoi pe superdesteptul acuzand pe restul ca-s ''romani cu romanisme'' si-s ''destepti''...multe cazuri pe aici!

9. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0

Dorinello,

Cred ca daca ti-e lene sa citesti (adica sa iti planifici viitorul) inseamna ca iti este lene si sa lucrezi. Asa ca ai face mai bine sa stai in Romania ca daca vii aici, dupa cateva luni o sa ajungi sa zbieri din toti plamanii "f*** pastele masii de Anglie, da' chiar asa greu e pe aici", asta pentru ca tu vezi aschia din ochii altora dar nu vezi parul din ochii tai. Asta in cazul in care nu ajungi "pe cai gresite" (pe care, btw, noi nu le promovam aici).

10. marianfim

marianfim Member

Trophy Points:
    16

Salut,
    Sincer cand am vazut ca s-a mai deschis inca un topic cu aceeasi tema, ma gandeam ca nu va avea mai mult de 2-3 replic,dar m-am inselat rau.
    Am o rugaminte pt cei vechi (care-i respect pt timpul acordat celor ca mine), cat si pentru cei care intra sa afle lucruri importante, care-i poate ajuta mult:

NU VA MAI IROSITI TIMPUL AIUREA !!!

Da,va irositi timpul sa raspundeti undeva unde nu are rost. Si cei ca mine, citim lucruri inutile pe acest topic,in loc sa intram in alte topicuri care ne pot fi de mare folos...
    Sper sa fiu inteles ceea ce vreau sa zic. Multumesc pt rabdare si intelegere

11. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

Stimate coleg, cu deosebit respect te informez ca imi rezerv dreptul de a alege la care topicuri sa raspund si la care nu. Este dreptul meu democratic si constitutional de a-mi exprima opinia, indiferent daca este optimista, pesimista, satirico-umoristica, prozaica sau off topic. Si daca sunt beat, tot am dreptul la opinie. Ce? Vreti toata ziua numai rugaciune?? La mine nu s-a gandit nimeni ca sunt la regim si a umplut forumul cu poze cu mancare.

12. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0

Albea, pai cine te pune sa te uiti la topicul cu poze cu mancare? -lolozaurmic

Sincer eu cand vad pozele... mi se face rau...

13. marianfim

marianfim Member

Trophy Points:
    16

Multumesc ca ma cosideri coleg si ca si inteles exact ce am vrut sa zic. Nu am vrut sa atentez la dreptul nimanui. Respect toate parerile,opiniile si sfaturile (altfel nu as fi pe pe acest site).Dupa ce ai dat atatea sfaturi fffffff utile unora ca mine, sunt sigur ca intrun fel sau altul imi dai dreptate. I-mi cer scuze inca o data daca am deranjat. -nuuu-

Share This Page