18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Recycle Bin

Discussion in 'SEZATOARE' started by dumitrache, Oct 20, 2010.

1. dumitrache

dumitrache New Member

Trophy Points:
    0
    Pasii pt obtinere de pin number in uk

buna.ma numesc monica,sunt asistenta medicala,cu citiva ani de munca in romania,dar am lucrat in uk ca si carer de 6 ani.abia am aflat ca pot aplica pt pin number sa devin asistenta aici,dar toate cer timp si multa umblatura,ca asa sunt regulile britanice,fac totul cu multe piedici pt romani.daca este cineva care s-a inregistrat la ei si a reusit sa obtina pin number,as fi recunoscatoare sa ma indrume si sa imi dea niste informatii utile.multumesc

2. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Esti ofticioasa rau anouka.
    Nu inteleg de faci atatea duble, triple chiar quadruple post-ari.
    Vrei sa ai cat mai multe posturi?
    Daca nu ma insel poti sa folosesti butonul ***edit***.
    Oricum la cat esti de tare in "tasta" nu merita sa-mi irosesc energia.
    Se pare ca nimeni poate sa-ti spuna nimic.
    Apreciez ca incerci sa ajuti in stanga si-n dreapta insa incearca sa nu mai intri ca un elefant intr-un magazin de portelanuri.
    Nu stiu de cat timp esti in UK si nici nu ma intereseaza, dar se pare ca esti cam noua in ale nursingului - sa lasam deoparte experienta si studiile din Romania - si asta nu te face sa fii atotstiitoare.
    Am vazut cateva asistente care au fost "ban-ate" pe pe site pentru ca au avut pareri proprii.
    Sfatul meu e sa incerci sa fii mai moderata. Nu incerca sa ne bagi cu forta pe gat ceea ce stim sau nu stim. A trecut vremea comunismului cand eram fortati sa invatam

GATA! Nu-mi mai bat capul cu tine

Succes in continuare.

3. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    Re: PT AS.MEDICALI

here we go again! Frate, da chiar nu se poate sa nu va mai certati si banati si amenintati?

4. kostinescu

kostinescu New Member

Trophy Points:
    1
    Re: Zbor londra-bucuresti de sarbatori

ralu filip nu e mort, traieste si modereaza forumuri!
    cam dupa ce criterii poti sa judeci afirmatia mea ca fiind una cenzurabila???? daca ziceam ca vreau sa-i vad decedati, era mai light? de cand cuvantul "morti" este unul vulgar? in dex-ul meu, cuvintele vulgare au un "v" trecuta in dreptul lor. jignit m-as putea simti eu ca m-ai categorisit, deloc subtil, ca avand obrazul gros. cred ca eu mi-am exprimat parerea/dorinta intr-un mod foarte civilizat si decent. cam ce TERMENI trebuia sa folosesc ca sa transmit ideea? sau nu am voie sa imi exprim o idee? in principiu, inteleg sa fii deranjat de modul in care transmit o idee,dar tu aci imi interzici ca o am, ceea ce se numeste CENZURA.
    P.S. imi pare rau ca discutia s-a transformat intr-una de genul "hai sa gasim scuze sau acuze companiilor low-cost". Ideea era sa le fiu de ajutor romanilor care vor sa plece acasa de sarbatori si sa economiseasca niste bani, pt ca asta e scopul forumului: sa ne ajutam cu informatii, sfaturi etc.

5. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0

@ kostinescu - intervin cu o intrebare: nu ti se pare ca se cam bat cap in cap ideea de a ajuta cu ideea de a dori un rau cuiva?
    "eu mi-am exprimat parerea/dorinta intr-un mod foarte civilizat si decent" ...a dori cuiva moartea ti se pare civilizat, decent, moral?
    Sper ca a fost doar un moment trecator de lipsa de inspiratie. In rest, multumim de informatie.

6. kostinescu

kostinescu New Member

Trophy Points:
    1

nu ti se pare ca intrebarea ta se vrea desteapta, dar nu e?
    ce legatura au membrii acestui forum(forum pe care am gasit raspunsuri si rezolvari la unele din problemele mele, deci mi se pare normal sa intorc macar un gram din ajutorul primit aici) cu oamenii de la wizz sau blue, care au o atitudine de bijnitari de coltul strazii(oare nu e totul atat de romanesc? "uite vin sarbatorile, hai sa triplam preturile la portocale, sorici si bilete de avion")
    uite o vorba de-a unui prieten, care mie imi place mult, si ai sa intelegi de ce niciuna din afirmatiile mele nu se bat cap in cap, asa cum tie ti se pare. citez din memorie: "cu baietii buni, sa fii mai bun decat ei, iar cu jigodiile, sa fii de-o suta de ori mai jigodie"

7. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Re: OFF TOPICS...LOC DE DAT CU CAPUL

@ kostinescu - "uite o vorba de-a unui prieten, care mie imi place mult, si ai sa intelegi de ce niciuna din afirmatiile mele nu se bat cap in cap, asa cum tie ti se pare. citez din memorie: "cu baietii buni, sa fii mai bun decat ei, iar cu jigodiile, sa fii de-o suta de ori mai jigodie" "
    Nu iti raspund pe celalalt topic din respect pentru curatenia forumului. Si nici nu ma implic in comentarii inutile, sper doar ca va veni si perioada aceea din viata ta cand vei considera mult mai importanta "curatenia " ta ca OM. Ofera inainte de a astepta.

8. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Mersi mult crimm pentru initiativa constructiva!

9. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver

@ ValiB
    Cred ca era suficienta cenzurarea frazei in cauza. Restul strica.

10. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

Sa moara fata lui Stefan cel Mare daca mai inteleg ceva!

11. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0

Rewind,Kostinescu cu K, bine v-am regasit!

Ne cerem scuze daca site-ul este prea civilizat pentru asteptarile voastre, insa glumele si initiativele voastre constructive cu siguranta sunt binevenite pe alte website-uri unde nu exista reguli... si bun simt! Va invit cu multa caldura sa accesati cu incredere www.romani.co.uk si www.mareaunire.com !

Dragoste cu forta forta nu se poate si nici nu pretindem! De ce si de unde atata rautate intre noi...nu o sa inteleg!

12. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Formular pentru Blue card.

Unde sunt vremurile alea de demult cand ne ajutam unu' pe celalalt cu cate un sfat si o vorba buna?
    Astazi e greu sa mai alegi bobul de neghina.
    Toti stiu totul si nimeni nu stie nimic. In loc de un ajutor real bietii romani sunt bagati in ceata de ambiguitatea confuzionala creata de intrebarile fara un raspuns clar si concis.
    Hai! sa le imbulzim tarsienele-n coccis.

Cu plecaciuni

13. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

Merci mult. Da' repede mi-ai raspuns! Abia am avut timp de
    Crezi ca mai incap la rand sa dau un raspuns? Avem atatea minti luminate care stiu sa dea raspunsul exact. Chiar ma bucur ca sunteti atat de operativi.
    Tot Inainte!
    ValiB wrote:

Un nou mesaj marca Gipsy menit sa ajute comfratii de suferinta. Cat timp ne batem noi in raspunsuri ambigui si confuze, de ce nu te dovedesti tu unul din aceia din vremurile alea de demult cand ne ajutam unu' pe celalalt cu cate un sfat si o vorba buna si nu lamuresti bietul om aflat la nevoie?

14. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

ValiB wrote:
    Gipsy wrote:
    Merci mult. Da' repede mi-ai raspuns! Abia am avut timp de
    Crezi ca mai incap la rand sa dau un raspuns? Avem atatea minti luminate care stiu sa dea raspunsul exact. Chiar ma bucur ca sunteti atat de operativi.
    Tot Inainte!Daca tu ti-ai dat seama ca noi astia marunti avem asa minti luminate inseamna ca ne esti net superior. Te rog, invata-ne prea-luminate! Da tu raspunsul corect!

Despre ce vorbesti?

Ma faci sa ma simt urmarit de secu'

15. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

16. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    OFF topic

17. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    Re: OFF topic

deci amindoi si tu Vali si nea Gipsy meritati cite o casta in cap! :) da ce aveti drace de va tot contraziceti pe-aici si va ironizati, cind e clar ca amindoi aveti intentii bune. Zic sa iesiti la o bere cind o ajunge si Vali in UK si gata, friends forver.

18. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0

Love's in the air..

19. andreitoth

andreitoth New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Taxi driver. Merita sau nu?

albea , sau d-nu Dragut, informatia asta era pentru cei care inca stau in tara si asteapta sa-i trimita Derek in UK, cum am asteptat si eu de 2 ori, nu pentru oameni de genul tau.
    Daca oamenii urmaresc toate postarile referitoare la Taxi in UK, sper sa-si dea seama ce fel de om estisi sa nu-ti urmeze sfaturile paguboase.apropo, poza ta de profil e foarte potrivita, un fel de c..va masculina.
    Bati campii, Taxifast avea 350 de masini.Oricum eu dau la firma peste 400 pe saptamana dar nu ma freaca grija de ei daca eu raman cu 500-600.
    Ce firma iti da sa faci taxi , moca, adica sa nu platesti chirie la masina si taxa de office ? Chiar daca stii tu una, nu ma duc oricum.
    Cum poti recomanda romanilor sa vina in Londra sa aplice direct si se trezesc aici, ca trebuie appoitment ptr testul topografic, ca nu au nu stiu ce stampila, si tot asa. Unde mai pui ca ii incurajezi sa stea sa astepte 2-3 luni licenta in Londra, pe banii din Romania.Sunt cazuri in care licenta PCO iese si in 5-6 luni. Ii incurajezi sa-si ia masina din start....chiar si la £2000 masina, cati romani isi permit asta?! sau traiul , cazarea ? poate te trezesti cu ei pe cap , sa-i tii pe banii tai....
    Fane un favor si Lasa-nee lasa-neee
    Nu te obosi sa ripostezi ca no sa-ti raspund..am treaba , plec la sut....

20. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

Deci gata, v-am cuplat. Yeeeeee

Share This Page