5.4 C
London
Wednesday, January 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Rasismul la romani

Discussion in 'CONTROVERSE' started by Dan, Feb 25, 2013.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Puteti dezbate aici diferentele intre ce inseamna "rasism" in Romania si in UK.

De multe ori, citind comentariile diverselor articole, observ ca se aplica celebra discutie din acest standup comedy show (min 0:29):

http://www.youtube.com/watch?v=t5BHzTokMBM

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Io cred ca se bate prea multa moneda pe subiect. Ce atata cu rasismu' asta? De cand e lumea si pamantu' au fost 2 tabere: ai nostri si ailalti. Daca vrei sa stai si tu ca omu' intr-un cartier linistit, gata! Esti rasist. Daca nu te bucuri cand vezi 2 insi ca se saruta esti homofob. Acuma si daca nu intri in toaleta femeilor esti misogin, nu-i asa?

Suntem atat de constipati incat devenim colerici din te miri ce. Credeti voi ca se va inflama cineva din societatea britanica ca am fi noi rasisti? Sa mori tu, ala care zici da! Eu sunt convins ca nu. Am curaj sa fac pariu la orice cota ca nici un britanic nu se teme de rasismul romanilor. Nici macar ala care a scris articolul cu pricina. Sau l-a semnat, sau ce dracu i-a facut. Facem noi multa valva, ca asa ne place sa ne cufurim pe noi cand nu e cazul. Hai sa ne vedem de ale noastre si sa nu ne mai "fabricam" singuri subiecte. Auzi tu, ValiB si Mutu rasisti. Oare ce urmeaza???

Share This Page