0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

"Radiografia" unor prejudecati

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Mar 21, 2006.

1. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Hai mai ca ce a spus Gabi e adevarat si corect...si chiar am tras o portie zdravana d ;D ;De ras...

2. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    dar de unde ai dedus Mariane ca s-a comentat la adresa mea.Singurul care o face esti tu.
    Ma iarta imi lipseste elanul sa conduc ca un barbat.Ultimele accidente aveau la volan un barbat.
    Da ma rog daca te simti mai barbat,te las sa ai ultimul cuvant.
    ;D

3. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Din experienta mea pot spune ca am "scolit" o colega sa conduca ca un barbat iar acum i se pare mai usoara soferia...Si nici nu-si mai face complexe ca sint barbati prin jurul ei.

Extra topic: De ce oare am impresia ca mai toate fetele care posteaza sint suparate pe viata ??

4. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Marian nu generaliza ;D

Si io sunt suparata....dar nu pe viata ;)

Cheer up a little, oricum maine va fi mai rau...nu-i asa ca viata e minunata?

5. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Cit despre mine pot spune ca sint optimist mai tot timpul asa ca indemnul tau e bine sa-l citeasca toata lumea...

6. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Gobryella, cred ca gresesti cand spui ca pe "continent" nu se semnalizeaza, se conduce agresiv samd. Inafara de Romania, care e pe continent, ai mai condus in alta tara europeana? Eu am condus in mai multe tari din vestul europei si pot spune ca nu se compara cu Romania....asa ca nu generaliza.
    In ceea ce priveste accidentele facute de barbati, eu cred ca ar trebui luat in calcul si raportul dintre femei soferite si barbati soferi.
    Dar vad ca iar se tinde la o disputa intre "cat de bun e barbatul vs femeia" pe tema X.
    E oare nevoie sa comparam cum conduce o femeie cu felul de a conduce al unui barbat?
    Experti au dat explicatia aia cu dezvoltarea creierului....asta nu inseamna ca femeile nu pot conduce, ci doar ca conduc alftel ;)dar bine, in felul lor.

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Mi se pare mie sau deja taberele sunt formate femei vs barbati?

8. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Tocmai asta incercam sa spun in mesajul precedent.
    E oare nevoie sa ajungem la o polemica pe tema barbat vs femeie?
    Nu se poate discuta facand abstractie de diferenta asta?
    Cat timp vor fi discutii(sau tabere) de genul asta nu cred ca va fi egalitate intre sexeasta in cazul in care cineva o doreste ;)
    Poate ar trebui creat un nou topic...numit "De ce se ajunge mere la dispute barbati vs femei"...sau poate asta e tot farmecul ;)

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Pai mi se pare mie sau tu ai inceput ca femeia la volan sucks etc etc?

10. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Eu nu am spus asta. Reciteste mesajul meu.
    Eu am contrazis-o pe Gobryella care spune ca barbatii provoaca cele mai multe accidente si conduc agresiv si nu stiu cum....
    Eu am zis ca femeile conduc intr-un fel si barbatii alftel...
    Tu ce intelegi din asta? Ca femeile la volan sucks?
    Nu prea inteleg de ce va simtiti atacate by default?....fara sa cititi cu atentie ce am zis.

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sorry, my fault. Ma gandeam la marianmiv, nush de ce te-am confundat cu el.

12. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    mey new
    te asigur ca am condus pe acolo pe unde nu au ajuns inca bocancii tai cu noroi.
    inainte de a te lega de bikini tanga si de frustarile nu'stiu cui,parerea mea este ca trebuie sa te scuturi de praf...
    sau sa-ti impui o limita cand intri pe un forum....ce ti-e mai la indemana

13. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    :D. Incep sa ma minunez din ce in ce mai tare. Cum iti permiti sa vorbesti asa cu mine fara nici macar sa ma cunosti? Sti tu pe unde am condus eu? Daca ai folosi niste ochelari si ai citi mesajul meu si daca ti-ai mai folosi si judecata ai intelege altceva.
    Eu nu stiu din ce sat ai plecat si ai ajuns la Londra, si nici nu stiu ce munci necalificate prestezi, dar sederea ta la Londra nu te face mai "doamna" decat esti. Si mesajul tau nu prea te incadreaza in categoria asta.
    Si inca ceva....daca conduci la fel cum gandesti, sper sa nu ne intalnim vreodata in trafic....
    In ceea ce priveste tanganu era pt tine. Cand o sa discutam de gogosari o sa iti ascult parerea...pana atunci cauta alta modalitate de a scapa de frustrari inafara de aruncatul cu noroi in alti.

14. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt de cateva zile pe forumul asta si am intrat din dorinta de a comunica. Dar se pare ca in loc sa comunic trebuie sa raspund atacurilor unor oameni care simt lipsa mahalalei din Romania si incearca sa trasnforme acest forum in locul marginas in care au crescut.
    Eu nu am jignit pe nimeni, iar daca am facut-o mi-am cerut scuze. Si ma astept sa nu fiu jignit!
    Daca asta e un forum care se respecta ar trebuie sa intervina un moderator, sa citeasca mesajele si sa urecheasca pe cine trebuie.
    Probabil ca cei care am plecat din tara am facut-o si pt a scapa de stilul manea din Romaniadar acum ce facem? Il regretam? Sau avem ifose de Londra? Hai sa fim seriosi...

15. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    baietas
    pregatirea mea nu o vei avea mata niciodata.nu lucrez ilegal si...sper sa nu consumat din nou alcool pt ca se simte mirosul

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Inchid acest subiect pt ca deviat mult de la tema initiala. Daca cineva vrea sa continue discutia legata de prejudecati si considera ca o poate face fara a-i jigni sau leza in vreun fel pe ceilalti participanti, atunci va invit sa deschideti un nou subiect.

Daca nu am intervenit pana acum a fost pt ca se mergea pe ironii si nu aveam de ce sa ma bag. Dar vad ca deja ati inceput sa va jigniti asa ca pun lacatel. O zi buna!

Share This Page