-1.6 C
London
Tuesday, November 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Radio Romani Online

Discussion in 'RADIO ROMANi ONLiNE' started by negrutxa, Sep 25, 2007.

1. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Catalin,

Ne bucura ca ai reusit sa ni te alaturi, ca ai reusit sa ne si asculti. In mod normal e foarte simplu.

Iti multumim pentru aprecieri si tie cat si lui "und3rlimi7".

Sa speram ca vor fi cat mai multi cei care vor gusta din calitatea pe care incercam sa o oferim. Va mai asteptam si altadata.

Rebecca, merci pentru sfaturile date azi pe forum. Azi, radioul a ramas fara 'emisie' din cauza descarcarilor electrice care s-au abatut asupra Londrei cat si asupra liniei noastre de internet. SORRY! :D :)

Auditie buna cu Romani Online,

Cristi.

2. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    numai la mine se aude intrerupt....sau se mai aude la careva...???
    ps : sorry nu am vrut sa dau quote....

3. pumponita2012

pumponita2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Am o intrebare ptr acest post de radio online. Ptr toata muzica romaneasca difuzata aici, platiti drepturile de difuzare in Romania? ... asa incat artistii difuzati, sa-si capete banisorii!

4. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

nu am absolut nici o experienta in domeniu,dar nu cred ca un post de radio ar putea emite/exista,fara a plati ceva taxe pt acest lucru (ca cele platite de ex de viitorii miri pt nunta,in stiinta ca vor asculta muzica).
    Oricum,laudabila grija ta fata de artistii romani,si fata de respectarea legii.
    Sper ca le-ai pus aceiasi intrebare si celor de la YOUTUBE,ca am vazut ca si ei dau cateva melodii romanesti. Eu de acolo am ascultat ultima a lui Florin Salam&Guta "Doamne curioasa sunt",BETON,da asta-i genu ce-mi place mie,nu stiu altora...

5. pumponita2012

pumponita2012 New Member

Trophy Points:
    0
    1. Mi-am imaginat ca nu ai nici o experienta in domeniu (no worries!), am sa incep verificarile, ba chiar demersurile necesare ptr ca acest post de radio sa plateasca taxa de drept de difuzare si scuteste-ma de mistoul asta penibil de manelist (ce esti, observ).
    2. Youtube nu este un post de radio (ptr cultura ta generala)

6. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Am fost inteles putin gresit.
    Nu are importanta.
    Eu sunt adeptu ca legea trebe respectata.
    Ce vreau eu sa zic este ca daca eu stiam ca nu are licenta sa se distribuiasca aceste cantece romanesti la niste amarati din UK care moare sa'le-asculte cate-odata,pai m-as fi simtit oripilat,adica sa nu-si ia Dan Spataru drepturile lui de autor????
    DUMNEZEU sa-l ierte,ca a decedat!
    Si Banica??? junioru' zic.
    Pai vina lu' postu de radio e ca nu da manele,ca astia nu se supara,halal!!
    Acuma,daca ai timp intre verificarile astea ce vrei sa le faci,scoala-te putin de pe scaun,du-te te rog pana la baie,si uita-te-n oglinda,si intreaba-te:
    "cine sunt eu??(metaforic vorbind),fata lui DABIJA?.
    Inchei cu niste versuri proprii:
    E plina lumea de'amarati
    Ce se cred oameni importanti;
    Pe langa ca put si-s urati,
    In viata-s marginalizati" mental!

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Inca ceva.
    Daca afli in demersurile tale ca acesti INFRACTORI de la radio nu plateste drepturile de autor ale acestor cetatene de la ASIA (DE EXEMPLU,CA NU STIU DACA AU DIFUZAT CEVA DE ELE),zi-mi mie cat costa,ca platesc eu!

8. pumponita2012

pumponita2012 New Member

Trophy Points:
    0
    soon u're going to -cry2- ry2- -p3- 3-

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Oare astfel de mesaje ar trebui sa existe pe forum? D-ra/d-le "pomponita2012", lucrurile astea se discuta prin contactare personala. Foarte urat! Rusine!

10. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0

Draga "pumponita",

Iti multumim pentru 'grija' purtata fata de plata drepturilor de autor.Te asigur ca artistii nu au pierdut nici un banut prin faptul ca s-au facut auziti la intergalacticul Radio Romani Online. Difuzarea muzicii se face conform legii.

Ma intreb de ce porti doar grija artistilor romani? De ce nu si pe a celor de aici? Ca sa iti aduc aminte, emitem din UK.. nu din Romania.

Dincolo de toate, proiectul Radio Romani Online, este unul total non-profit. E facut pe banii nostrii, timpul si cu experienta cumulata in trecut - inclusiv, prin plata caselor de discuri.

Dupa cum scria si Rebecca, astfel de mesaje e bine sa fie schimbate in privat fara a polua acest forum cu randuri inutile. Daca esti vreunul din artistii care sperau sa se imbogateasca prin difuzarea la Radio Romani Online si nu ai reusit inca, ne pare rau!

La incheiere, trebuie sa precizez ca grija ta -ce are la baza rautatea unora din conationali- imi aduce aminte de unul dintre motivele pentru care am parasit Romania! Deci, "LASA-NE..." ca ne-am plictisit!

Inca odata, emisia Radio Romani ONLINE se face in acord cu legislatia, astfel incat nimeni nu are nimic de pierdut!

Multumim,

Cristi Havrincea
    Radio Romani Online

11. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Scuze pt dimineata,dar nu m-am putut abtine,si,dupa o noapte la munca...
    Cand,de multe ori,singurul lucru care ne mai umple ziua este acest radiou,cand,stiu si din filmuletul acela de pe youtube,ca totul este facut non-profit,doar din dorinta de a ajuta,de a fi alaturi de romani,deci,cand toate acestea exista...
    Dar ,cum zicea si Cristi,de asta am plecat din RO,sunt prea multi ce mor din grija altora.
    Radio,va doresc succes in continuare,si la cat mai multi ascultatori!!!

12. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    Merge super cu winamp ultimul tip. -applause- pplause-

13. crysya

crysya New Member

Trophy Points:
    0
    cata246, imi place umorul tau. Pacat ca nu toti il "intelege". "Doamne curioasa sunt" si "De ce sa traiasca capra vecinului?" sunt melodii faine.
    Scuze de intepaturi dar unii le merita.
    Oamenii astia de aici si de la Radio Romani Online muncesc o gramada sa ne fie bine si vin altii sa ne arate ce si cumanyway -staycool- taycool-

14. puiu333

puiu333 New Member

Trophy Points:
    0
    EXISTA PARIORI PE SITE?

EU MERG LA LADBROKES IN FIECARE ZI SI PARIEZ ..IN SPECIAL FOTBAL..ESTE CINEVA IN SITE CU CARE SA MA MAI CONSULT CATEODATA?

15. carlozdre

carlozdre Member

Trophy Points:
    6
    Sincer, imi cer scuze inca de pe acum, nu stiu de ce, dar sa fie acolo, caci nu vreau sa atac sau sa par necuviincios si paranoia e "in floare" p-aici; ma bag si eu in seama, ca-s roman si-mi place circul, desi nu-mi sta in caracter:

Cum de mistourile ordinare/ieftine/de foarte prost gust sunt tolerate dar raspunsurile pe masura, nu?! Adica, daca mananci supa de rosii, mai scapa si-o samanta, nu? Si-n cazul asta, a dracu' fiind samanta aia ca supa-i OK, mai mancam si maine.
    O fi oare numarul de posturi, tradus in "experienta de UK" p-aici? Oricum, nu-i corect deloc. Mai suntem si d-aia de dam sfaturi cu privire la acte, sa nu facem nimic ilegal, conduite exemplare sau alte tampenii englezesti, ce nu ne prind bine noua romanilor, dar ne stropsim cand cineva da dovada de exces de zel intreband de legalitatea unui post de radio.

Adicatelea, ori asa, ori asa. Parol.

16. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Dat fiindca al meu mesaj a fost citat, prefer sa raspund prin...NO COMMENT.

17. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Mistourile astea ieftine si de prost gust ,cum le numesti tu,sunt tolerate probabil daca sunt in limita decentei.
    Sincer,nu inteleg ce consideri asa de incorect aici.
    Uiti probabil ca venim cu totii dintr-o tara unde "Vacanta Mare",o trupa de umor cu cel mai tampit umor care l-am vazut vre-odata,a fost pur si simplu idolatrizata ani buni.
    Asta suntem noi,romanii,unii mai culti,unii mai putin,fiecare avem limitile noastre,nu zice nimeni ca suntem cei mai "tari" functie de nr de posturi/experienta de UK.
    Personal am ajuns la peste 1000 de posturi,doar fiindca ma bag in seama peste tot,imi place sa vin aici pe forum,de asta am inteles ca exista forumul,incerc in limita posibilului sa nu jignesc pe nimeni...

Cat,despre legitimitatea intrebarii puse de legalitatea radioului,care a declansat aceasta polemica,corecta si aia,dar s-ar fi putut folosi un alt ton,ceva de genul
    "by the way radio,aveti voie legal sa emiteti",sau mai stiu eu cum,nu asa,tam-nesam,cu pumnu-n gura.
    Caci asta declanseaza/intareste paranoia care zici ca exista pe aici.
    Toate bune.

Share This Page