24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Putem sa-l ajutam si noi pe Razvan????

Discussion in 'CARITABIL' started by bea, Oct 23, 2009.

1. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Citind online ziarele dimineata,m-a impresionat mult un (caz grav)articol:http://www.libertatea.ro/stire/ajutati-un-tanar-remarcabil-razvan-zainescu-261121.html
    De ce?Poate fiindca m-am pus in locul lui,poate fiindca suntem de o virsta apropiata,poate din cauza ghinionului pe care l-a avut sau a sortii lui necrutatoare.Am postat acum pentru ca poate se mai gasesc conationali de omenie,care pot face o donatie cit de mica dar care sa-l poata ajuta pe Razvan atit de mult!Tin sa mentionez ca are si cont de PayPal pe care il gasiti aici:http://www.razvan-zainescu.eu/cum-sa-ajutam/
    Deasemeni,daca cineva care lucreaza in domeniul medical si cunoaste si termeni medicali si diagnosticul imi poate recomanda sau sa scrie direct mamei lui Razvan pe e-mail-ul dat pe site o clinica din UK unde se poate trata Razvan si ce pasi ar trebui sa urmeze.Va rog mult si va multumesc anticipat.Sper sa fie multe mesaje pozitive.Dumnezeu sa-l ajute pe Razvan!

2. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Poate cineva care lucreaza ca medic in UK o poate ajuta pe mama lui Razvan cu niste informatii.Eu caut pe internet de ieri,dar nu pot gasi exact,poate si fiindca nu ma pricep bine la termenii medicali.Am sa pun un citat din e-mail-ul mamei lui Razvan,poate cineva ne poate ajuta cu informatii.Va multumesc mult anticipat.
    Go to Previous message | Go to Next message | Back to MessagesMark as Unread | Print ReplyReply AllMove...untitled
    Flag this messageRazvan - rugaminteMonday, November 9, 2009 9:38 PM
    From: This sender is DomainKeys verified"Gabriela Zainescu" Add sender to ContactsTo: "sv_anca@yahoo.com" Seara buna, Beatrice!!

Iti voi spune , mai clar ceea ce cautam:
    De preferinta o clinica universitara, care sa aiba si un spital bine dotat care sa poata face investigatii de natura diferita, pentru ca eu nu cred ca razvan a fost total investigat.
    Asta inseamna:
    1.investigatii de tip neurologic ( EEG, CT, RMN) si de "finete neurologice" dar si de infectioase, sa vedem care este sursa repetatelor infectii pe care el le face.
    2. terapie hiperbara care sa aiba scop dublu: neurologic ( mai buna oxigenare a terminatiilor neroase neactivate si care sunt inva bune, neatinse de hipoxie ) si antiinnfectioase ( oxigenul fiind cel mai mare dusman al infectiilor)
    3. terapii de recuperare neurologica si tratament in acest sens.

Pe site-ul lui razvan exista varianta in lb engleza, atat cu povestea cat si cu documente medicale care sunt traduse.

3. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Poate cineva care lucreaza ca medic in UK o poate ajuta pe mama lui Razvan cu niste informatii.Eu caut pe internet de ieri,dar nu pot gasi exact,poate si fiindca nu ma pricep bine la termenii medicali.Am sa pun un citat din e-mail-ul mamei lui Razvan,poate cineva ne poate ajuta cu informatii.Va multumesc mult anticipat.
    Go to Previous message | Go to Next message | Back to MessagesMark as Unread | Print ReplyReply AllMove...untitled
    Flag this messageRazvan - rugaminteMonday, November 9, 2009 9:38 PM
    From: This sender is DomainKeys verified"Gabriela Zainescu" Add sender to ContactsTo: "sv_anca@yahoo.com" Seara buna, Beatrice!!

Iti voi spune , mai clar ceea ce cautam:
    De preferinta o clinica universitara, care sa aiba si un spital bine dotat care sa poata face investigatii de natura diferita, pentru ca eu nu cred ca razvan a fost total investigat.
    Asta inseamna:
    1.investigatii de tip neurologic ( EEG, CT, RMN) si de "finete neurologice" dar si de infectioase, sa vedem care este sursa repetatelor infectii pe care el le face.
    2. terapie hiperbara care sa aiba scop dublu: neurologic ( mai buna oxigenare a terminatiilor neroase neactivate si care sunt inva bune, neatinse de hipoxie ) si antiinnfectioase ( oxigenul fiind cel mai mare dusman al infectiilor)
    3. terapii de recuperare neurologica si tratament in acest sens.

Pe site-ul lui razvan exista varianta in lb engleza, atat cu povestea cat si cu documente medicale care sunt traduse.

4. miu

miu New Member

Trophy Points:
    0
  5. bea

bea New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Miu,o sa le trimit link-ul.Bea

Share This Page