10.5 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Proof of no claims discount!!!!

Discussion in 'SEZATOARE' started by ancutza20, Nov 18, 2011.

1. agobersterescu

agobersterescu New Member

Trophy Points:
    0
    incearca sa faci asigurarea la tesco bank ei accepta si din romania asa am patit si eu daca vrei contacteaza-ma pt detalii

2. ciresica

ciresica New Member

Trophy Points:
    0
    Din cate stiu eu sunt foarte putine companii care sa accepte NCD din alte tari!( personal nu am gasit nici una -ras2- )
    Noi am fost cu mai multe companii de asigurari: Axa, RAC, Admiral, direct line..acum suntem cu Allianz. Am schimbat atat de multe companii pt ca in fiecare an pretul asigurarii crestea in loc sa scada. Cel mai mare soc l-am avut cand ne-am mutat in Londra si pretul asigurarii s-a dublat efectiv! Sotul meu are permis de 19 ani insa nu a putut beneficia de NCD din Romania.
    Car despre problema ta Ancutza20, daca ii suni si iti ceri scuze, le spui ca nu ai stiut ca nu poate fi luat in considerare NCD din Romania, sigur te vor ierta. Nu lasa sa treaca fara sa faci nimic pt ca poate fi mai rau!
    Mult succes

3. bishop

bishop New Member

Trophy Points:
    0
    Salut
    Eu am reusit si mi-am facut asigurare la privilege insurance. Au acceptat bonus de NCD din romania, scrie si pe site. Si nu merge treaba ca accepta ceva doar ca sa te ia de client. Nu au voie sa faca asa ceva. Daca scrie in polita si ai dovada de NCD din tara respectiva nu este dupa ei. Adica ori accepta ori nu accepta? E destul de simplu.
    Succes!

4. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    stie cineva ...

daca fac asigurarea pe numele tatalui si aduc NCD din romania (bineinteles pe numele lui ) la eventualele accidente este nevoie si de detinatorul politei de asigurare. Bineinteles sa fiu trecut si eu si chiar si sotia pe aceeasi polita de asigurare.

precizez ca tatal nu are nuci o treaba cu anglia :) , inca nu a fost niciodata aici , posibil doar sa vina pe viitor in vizita :p

5. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    Tu nu stii sa-ti faci NCD din Romania in Microsoft Word sau Photoshop? serios... doar esti roman... daca nu ai avut full casco in Ro nu ai cum sa demonstrezi NCD

6. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    haa?

casco ? asta e ceva nou ?
    io nu am auzit sa trebuiasca neaparat casco ?!

si apropo ...ai vreun exemplu ? ca nu stiu cum ar arata o foaie de genu

7. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
  8. ziemenz

ziemenz New Member

Trophy Points:
    0
    Am facut si eu asigurare la dialdirect.co.uk., comprehensive, 9 ani de permis, 63 lire pe luna
    Intre timp in cele doua saptamani am acrosat un autobuz in giratoriu la schimbarea benzilor, nimic rau. autobuzul zgariata bara si masina mea cu aripa usor infundata. Neobisnuit cu circulatia de aici, primul accident din viata mea.
    Am primit dovada de la politia romana si tradusa ca in ultimii 5 ani nu am avut accidente sau amenzi. Nu au acceptat-o pt ca sistemnul lor nu e compatibil cu cel din RO. Am sunat pt neaccpetarea politei (au inceput ca nu e pe ultimii 9 ani, desi eu au cerut pe ultimii 5, pe urma ca de fapt nu e tradusa desi era) noua suma daca vreau sa raman asigurat de la 63 de lire sare la 600/luna. le spun ca nu vreau sa imi inchid asigurarea si ca ma de plata 600. dupa o ora primesc e-mail ca no claim bonus ar fi fost acceptat dar nu poate fi luat in considerare pt ca polita e suspendata. Sun iar ... imi recalculeaza la 124 lire pe luna (spun ok) iar la final imi tranteste ca nu o poate reactiva (nu stie de ce) si ca am de plata 1.200.
    S-a mai lovit cineva de o situatie asemanatoare, pt ca ma lupt cu morile de vant!

9. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    intreaba la CAB...

10. blackshaddow

blackshaddow Member

Trophy Points:
    6
    Imi poate spune cineva care sunt pasii pentru obtinerea certificatuluo de NCD din tara
    Ce trebuie sa fac efectiv?
    Multumesc

Share This Page