16.2 C
London
Monday, June 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Programari Croydon :: appointmentsUKBA.co.uk

Discussion in 'EMIGRARE' started by Mr.John, Aug 14, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. raluca32

raluca32 New Member

Trophy Points:
    0
    Mr John va multumesc frumos pt promptitudinea cu care mi-ati oferit programarea la Croydon (in 5 zile). Va sunt foarte recunoscatoare si apreciez foarte mult ajutorul oferit avand in vedere ca din august am tot incercat sa imi fac programare pe site-ul UKBA sau la tel dar nu am reusit. Voi avea interviul in 2 sapt, sper sa mearga totul bine.
    Inca o data, mii de multumiri si toate cele bune va doresc.

2. veras

veras New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa `lupte seculare` pentru o programare, in decembrie ma voi infatisa si eu la Croydon. In fapt, cred ca, dupa aceleasi `lupte seculare`, de-abia acum urmeaza `razboiul`.

Sper ca pana in decembrie sa nu avem parte de surprize neplacute din zona politica.

Multumesc Mr. John!

3. Roxana Violeta

Roxana Violeta New Member

Trophy Points:
    0
    Cum ai dat de Mr. John? -plans2-
    Am vazut pe site ca nu mai face programari pana in ianurie 2012 -plans2-

4. veras

veras New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Roxana!

Pe Mr. John l-am ``gasit`` citind acest forum de luni de zile...si in special acest topic. Am asteptat pana a repus in functiune site-ul si apoi am facut inscrierea. Dar, asa cum a specificat si el de mai multe ori pe acest topic, site-ul a redevenit inactiv, temporar, din cauza numarului mare de inscrieri, dar mai ales din cauza UKBA, care afiseaza din ce in ce mai greu si mai putine sloturi libere (exceptie a facut luni, cand, se pare, UKBA a fost mai generoasa).

Incearca sa-i dai un mesaj pe privat. Poate sunt persoane care au renuntat sau vor sa renunte la inscriere...desi, ma indoiesc... cred ca sunt multe alte persoane deja inscrise care asteapta sa le vina randul.

Daca lista lui se `usura` o data cu trecerea timpului, sigur dadea el un semn pe forum si anunta: ``lista redeschisa``. La fel cum sunt multi care asteapta inca o programare (inscrisi fiind), cred ca sunt la fel de multi, daca nu chiar mai multi, care abia de acum incolo au nevoie de inscriere.

Sper sa nu fi gresit fata de Mr John cu sugestia mea.

Multa bafta!

5. veras

veras New Member

Trophy Points:
    0
    Am uitat sa mentionez ca Mr john a redeschis site-ul pe 3 octombrie si tot atunci m-am inscris si eu...deci, acum fix o luna de zile. In scurt timp insa, de la redeschidere Mr John a anuntat inghetarea inscrierilor pana in ianuarie din motivele explicate in postul de mai sus.

Am mentionat asta sa nu se creada ca eu abia acum m-am inscris si am si obtinut programarea. Poate raluca32 iti poate da mai multe detalii. Vad ca ea scrie ca a primit programarea in doar 5 zile.

Oricum, bafta tuturor!

6. condicuta2714

condicuta2714 New Member

Trophy Points:
    0
    Mr JOhn
    multumesc mult pentru programarea facuta
    chiar eram in dilema ce ma fac daca trimit prin posta cat va dura pana actele se reintorc la mine sa le pot folosi si pentru alt scop la fel de necesar ca si pentru HomeOffice
    din nou foarte multe multumiri
    xox

7. blackman_do

blackman_do New Member

Trophy Points:
    0
    Eu m-am inscris pe siteul lui Mr.John pe 4 oct si nici pana in ziua de azi nu am primit nimic.Mai sus am vazut ca cineva a primit in 5 zile,nu stiu ce sa mai cred.

8. iunyy

iunyy New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ,
    Cine ma poate ajuta cu informatii depsre aplicatia pentru yellow card - si respectiv pentru cea de blue card ca dependent . am nevoie sa stiu totate actele care imi trebuiesc pentru a aplica , si orice alta informatie care imi poate fi utila . Mentionez ca atat eu cat si sotul meu suntem self employed .
    De asemenea mai vreau sa stiu ce drepturi iti conmfera obtinerea acestor carduri ? Cardul galben : drept de munca in domeniul in care ai self employed-ul , iar cardul albastru drept de munca in orice domeniu ?
    Cel care aplica pentru cardul galben , in ce conditii va putea aplica si el pentru cel albastru ..si in cat timp ?
    Aceste carduri ..se dau pentru o anumita perioada sau nu au limita ?
    Sunt multe intrebari ...stiu ...dar chiar am nevoie sa ma ajute cineva pentru a-mi "face oridine " in idei ..si pentru a sti ce am de facut in continuare .
    Multumiri anticipate si un week end minutat tuturor !
    Iulia

9. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    a primit cineva programare din cei care s-au inscris dupa 3 octombrie pe site-ul lui Mr. John?
    Eu m-am insris pe 5, sunt curioasa daca cineva care s-a inscris in 4 sau chiar 5 oct a primit programare? sau inca sunt "in lucru" inscrierile din 3 oct?
    multumesc,

10. ainoa

ainoa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor,
    Am nevoie de un sfat de la cei care ma pot ajuta!Sotul meu a incheiat un contract for services cu o firma colaboratoare dar prietenii nostri ne spun ca cei de la UKBA doresc ca un self employed sa lucreze pentru mai multe persoane,adica iti cer cat mai multe recomandari si facturi catre persoane fizice.Cum poate face asta daca el colaboreaza cu acea firma si nu are timp sa mai faca altceva?Nu are nevoie nici de fluturasi,nici de anunt in ziar pentru ca,multumim Lui Dumnezeu,pana acum este ok.Si,mai spun tot prietenii nostri ca nu prea am avea multe sanse in acest caz si pentru faptul ca nu suntem veniti de mult timp si trebuie sa ai documente de pe cel putin trei luni in care sa-ti dovedesti activitatea.Noi avem programarea in decembrie si toti imi spun ca m-am gabit.Dar eu ma intreb daca exista vreo lege in acest sens,adica sa poti aplica numai dupa ce a trecut un numar de"n"luni de activitate,sau sunt doar pure speculatii?Avem NIno,sotul inca nu a primit UTR-ul,a aplicat acum trei saptamani,dar el lucreaza.Va rog,ma puteti sfatui ce sa fac,cum sa pun actele la punct pentru a nu ne lovi de un refuz?A mai trecut cineva printr-o situatie similara(adica sa aplice dupa putin timp de la sosirea in uk)?

Va multumesc!

11. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Ce pacat ca pana in ianuarie e inchis... :(

12. alynutza_0

alynutza_0 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Mr John pentru programare.Il recomand cu cea mai mare incredere.

13. oana100389

oana100389 New Member

Trophy Points:
    0
    buna am si eu o intrebare!!!!vreau sa aplic pentru yellow card si am inteles ca mi trebuie adeverinta de la colegiu prin care dovedesti ca esti student, br 1, poze, id, si asigurare comprensiva ??INTREBARE MEA ESTE DACA AM INSURANCE NUMBER IMI TREBUIE ASIGURARE COMPRENSIVA??????Astept raspuns !mc muuult

14. Alinaa

Alinaa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, adelaide_
    Eu am facut programarea pe 4/10 si inca nu am primit nimic. banuiesc ca mai trebuie sa asteptam ...

15. Ros

Ros New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat sa fac o programmare cu formularul BR1 ca sa aplic pt YC. Am pus data disponibila de maine pana in februarie (ultima data disponibila pe sit) dar raspunsul a fost "We do not have any appointments available for your preferred dates and locations.Please change our preferred dates and location and search again." Am schimbat data de mai multe ori dar raspunsul a fost acelasi.

Intrebarea mea este: este posibil ca maine, poimaine sau saptamana viitoare sa fie disponibile programari, chiar daca in present este scris ca nu sunt pana in februarie?

Thanks!

16. sarsayla

sarsayla New Member

Trophy Points:
    0
    Ma asteptam sa am blue card abia prin ianuarie dar datorita programari facuta de Mr. John il am deja! Multumim mult pentru tot! 10+++++++++++

17. viosaba

viosaba New Member

Trophy Points:
    0
    VA rog daca ma poate ajuta cineva, tocmai am intrat pe contul meu de la UKBA unde aveam programarea, si la status apare "UKBA Cancelled", a mai patit cineva asa ceva, va rog ajutati-ma sunt disperat, nu inteleg ce se intampla.

18. Jem

Jem New Member

Trophy Points:
    0
    Si la mine apare la fel, am impietrit cand am vazut :(((

Aveam programare pentru 30 noiembrie, mi-e foarte frica sa o fi pierdut. Stie cineva ce se intampla?

19. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    Din cauza grevei din 30 Noiembrie UKBA a anulat toate programarile din aceasta zi.Persoanele care au programare pe 30 Noiembrie sa-i contacteze telefonic pentru mai multe lamuriri.

Owusu, Sylvester Sylvester.Owusu@ukba.gsi.gov.uk

> Hello & good afternoon
    > Unfortunately due to industrial action on 30/11/11, we are unable to
    > honour your appointment for the day
    > Kindly rebook via our online service or call our helpline on 0870
    > 6067766
    > Please accept our apologies for the inconvenience
    >
    > Customer Service
    > Public Enquiry Office - Croydon
    > UK Border Agency
    > 2nd Floor Lunar House
    > Wellesley Road
    > Croydon CR9 2BY

20. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Pfff si eu care ma gandeam ca ne dai vreo veste buna de genul ca ai fi redeschis site-ul. :p

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page