13.2 C
London
Friday, September 17, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

primul job in UK

Discussion in 'SEZATOARE' started by rami1981, Jul 10, 2007.

1. Anonymous

Anonymous Guest

Scuze, am rectificat.
    O sa avem fonturi mai mari de acum inainte si o sa vad si eu mai bine! -violent-
    A fost fara intentie! -wave-

Nicole

2. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole , no problem -wave-.

Sky, eu mi-am dat demisia luna trecuta de la fostul job, am anuntat in scris managerul general. Intre timp mi-au trimis si p45 si cam atat.
    Spor la munci.

3. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    MULTUMESC FETELOR!!! :-*

4. blackpool

blackpool New Member

Trophy Points:
    0
    Cel mai eficient e sa iti dai notice-ul in scris. Eu asa am facut de cate ori am scimbat jobul ( si au fost cateva). Ca sa se evite confuziile.

5. wedgwood

wedgwood New Member

Trophy Points:
    0
    wow, doar n-am zis ca sint geniu, pentru ca nu sint. Imi pare rau ca multi cred ca inventez....
    Nu am pretins ca sint doctor chirurg, nu am IT skills, si nu pretind ca sint exceptional de inteligent/a. Nu sint astronaut si nu am PHD degree, nu am facut facultate, si nu vorbesc 3 limbi.
    Dar pot sa spun ca ca am avut mare noroc sa am cetatenia britanica care m-a ajutat sa lucrez in domeniul in care sint. Si voi puteti devenii ce vreti in viata. Cu timpul si cu multa rabdare. Este o expresie in UK- "iti faci singur norocul in viata!"
    sau
    " To happen to be in the right place at the right time"....
    Eu regret sa vad ca intre timp multi RO sint disperati pentru a obtine un loc de munca. Habar n-am prin ce treceti! Dar citesc multe comentarii si ajut cit pot ( within limits).
    Ma face sa apreciez ce am si ce am realizat! No more moaning la servici! Trebuie sa ma bucur!

Good luck

lots of love

6. teroristualcolistu

teroristualcolistu New Member

Trophy Points:
    0
    mai lucrezi ca detectiv? am inregistrarea CCTV in care se vad clar hotii si numele si adresa de email ale celui care imi vinde laptopul. crezi ca ma poti ajuta? mersi

7. wedgwood

wedgwood New Member

Trophy Points:
    0
    mai lucrezi ca detectiv? am inregistrarea CCTV in care se vad clar hotii si numele si adresa de email ale celui care imi vinde laptopul. crezi ca ma poti ajuta? mersi
    [/quote]

Cine a zis ca lucrez cu CCTV? esti atit de ignorant si prost, habar n-ai ce face/ cu ce se ocupa un Detectiv! Nimic de-aface cu CCTV- toate recodrurile noastre sint date primite inregistrate/ in scris. Sint foarte multe de analizat, intr-un birou, nu in fata unei casete CCTV. Nu e departamentul meu! Thank God!!!! Fa-ti temele inainte sa ma " iei pe mine peste picior" din cauza ignorantei si prostiei. Eu macar nu imi bat joc, daca nu cred pe cineva, nu il iau la misto!
    Voi ce aveti cu faptul ca nu sint si eu cleaner sau carer ( no disrespect to those that are) In afara de gelozie, NIMIC ALTECEVA! Cred ca e greu cind unii dintre noi am realizat ceva in tara asta pe cind voi va chinuiti in a cauta de lucru ! Sorry !

wedgwood

Atentie la limbaj! Aici nimeni nu este nici prost, nici ignorant. Daca ai ceva de comentat, fa-o intr-o maniera civilizata, cum ai pretentia sa te percepem.

Nicole24
    Moderator

8. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Cine a zis ca lucrez cu CCTV? esti atit de ignorant si prost, habar n-ai ce face/ cu ce se ocupa un Detectiv! Nimic de-aface cu CCTV- toate recodrurile noastre sint date primite inregistrate/ in scris. Sint foarte multe de analizat, intr-un birou, nu in fata unei casete CCTV. Nu e departamentul meu! Thank God!!!! Fa-ti temele inainte sa ma " iei pe mine peste picior" din cauza ignorantei si prostiei. Eu macar nu imi bat joc, daca nu cred pe cineva, nu il iau la misto!
    Voi ce aveti cu faptul ca nu sint si eu cleaner sau carer ( no disrespect to those that are) In afara de gelozie, NIMIC ALTECEVA! Cred ca e greu cind unii dintre noi am realizat ceva in tara asta pe cind voi va chinuiti in a cauta de lucru ! Sorry !

wedgwood

Atentie la limbaj! Aici nimeni nu este nici prost, nici ignorant. Daca ai ceva de comentat, fa-o intr-o maniera civilizata, cum ai pretentia sa te percepem.

Nicole24
    Moderator

[/quote]

Femeie, n-are nici dreacu nici o problema cu tine si cu ce faci tu ... eu cred ca tu ai o problema cu tine din moment ce crezi ca toata lumea te invidiaza, te uraste s.a.m.d. pentru ca tu esti cine oi fi ( noi habar n-avem ) iar noi suntem niste parlitzi care nici nu visam sa ajungem ca tine ... Stai linistita ca nu suntem muritori de foame si nici nu ne e greu, poate ne e mai bine decat iti este tie dar nu ni se pare importanta chestia asta si de aia nu ne batem cu pumnu in piept !

9. teroristualcolistu

teroristualcolistu New Member

Trophy Points:
    0

[/quote]
    nu te-am luat peste picior. la politie m-au trimis la plimbare. ma gandeam ca tu ai putea convinge pe cineva de la Paddington P.st. sa se intereseze si de cazul meu. scuze

Share This Page