17.5 C
London
Wednesday, September 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Primele impresii despre Londra

Discussion in 'LONDON' started by Deanna, Aug 31, 2011.

1. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Deanna, hai noroc! asa e bine -ras4-
    Ce mai faci, merge treaba?

2. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    asa mai merge cu poza asta! |Hai noroc si la multi ani!- party2-

treba merge ca pe roate, cum sa nu, doar englezii se misca precum filmul mut in reluare:))) overall sint super happy si still foarte foarte multumita. l-am lasat pe un mos in fata mea la coada la benzinarie si dupa ce a platit si-a amintit de mine, s-a intors si mi-a spus 'thank you, you are nice'. iar io eram in al 9-lea cer! cit de mult conteaza sa-ti mai spuna cineva si d-astea -dragoste2-

si in continuare London rulez, iubesc fiecare secunda si respiratie in orasul asta! -dragoste3-

3. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    bravo, ma bucur,
    sa-ti zic ce am patit eu.
    Ma duc de dimineata in oras, si pentru ca tot aveam beculetul rosu la benzina, zic 'hai sa fac si plinul!'
    Ma duc la benzinarie, fac FULL-ul si intru un magazin sa platesc, cand mi-am scos portofelul nu aveam cardul la mine -ras2- controlasem cardul on line si am uitat sa-l pun inapoi in portofel, (prima data cand patesc asa ceva). Ajung la casa, ii explic doamnei de acolo ca nu am cardul la mine si nu am nici bani cash -ras2- .
    Se uita doamna aia la mine, ma intreaba unde locuiesc, imi ia numele si imi zice 'bine am incredere in tine ca o sa vii sa platesti'.
    Am plecat intr-un suflet acasa, am luat cardul, m-am intors, si cand m-a vazut doamna de la casa a zambit. -ras4- .
    Voi sa nu faceti ca mine!

4. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    oricum te avea pe camere, dupa nr se stie unde stai samd... mai ales daca facusei si plinul era clar ca nu esti pusa pe fuga samd... cred ca isi cunosc clientii de la o posta cum se zice.

cred ca au de fapt mai multe furturi de bonibon de prin magazin decat benzina!!!

5. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Pai mi-a si zis, ca daca nu vin intr-o ora, trimite CCTV-ul mai departe -ras4- .
    Dar a fost draguta, s-a comportat civilizat, imaginati-va scena asta in Romania -ceeee?- (pai cred ca ma linsau -ras2- )

6. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    georgiv erai pe cctv si oricum nu scapai nepedepsita. scuze ca ti-am dezumflat balonul -nu-ma-uit-

zic din experienta.

cu vreo 2 ani in urma, in drum spre Brighton, am oprit la o benzinarie pt ceva dulciuri si benzina.

la vreo ora distanta(atat o fi durat research-ul), prietenul meu, care era si soferul in cauza, primeste telefon de la compania la care lucra atunci, a nu se citi de la benzinaria in cauza, prin care era rugat sa plateasca benzina de la benzinaria la care fusesem mai devreme.

de moment ramanem masca amandoi, dupa care verificam chitanta, pe care nu figura benzina ca fiind platita. deci platisem tot, mai putin benzina. -ras2-

ne-am intors val-varttej dar inchisesera.

le-a scris un bilet prin care isi cerea scuze de greseala si prin care a promis ca va fi in ziua urmatoare la prima ora, la ei la usa. lucru care s-a si intamplat.

cand il vede tanti a doua zi, la fel de frumos i-a zambit ca si tie (ca oricum urma prosecution daca nu platea la timp) -ras2-

7. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    da' sa stii ca de multe ori m-am intrebat ce se intimpla daca imi uit portofelul ascasa, cum ii conving sa ma lase sa ma duc sa-l aduc. Oricum ai da-o, doamna a fost super draguta, putea sa te puna sa suni pe cineva care sa vina sa-ti aduca banii sau vreun prieten care sa te imprumute...cu tot cu CCTV cred ca e multa bataie de cap sa-ti recuperezi 50 de lire pt. un plin.

8. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    Dar sa va spun ciudatenia naibii in UK. M-am dus la un magazin, Beaumonde beds or smth, sa-mi iau pat, evident. Dau o caruta de bani pe el, ca deh, asta va fi mobila pe care o s-o car dupa mine tot UK-ul si comand si un headboard, ca la astia asa e, patul un pret si daca mai pui ceva iti da si capatiiul :) Imi zice nea jamaicanul ca cica mi-l trimite peste 2 saptamini,ca atunci e gata. evident c-a uitat. il sun, isi cere scuze, trimite headboard in 2 zile. cind sa-l montam -nu gaseam gaurile in care sa batem placa. Fugutza la magazin. Mai nea jamaicane, tu ne-ai trimis headboardul, acuma'zi-ne cum sa-l montam, sau schimba-ne patu' daca e gresit. 'Aaaa, nuuuu, nu e gresit' zice el. Si aflu ca exista 2 gauri in spatele pinzei, pe care tra sa le descopar prin pipait, dupa care tra sa gauresc pinza in locurile alea si sa bag headbordu'. 'Mai nea, adica dau sute de lire pe un pat si-acum ma pui sa-l gauresc? 'Asa-s paturile in UK. toti producatorii le fac asa, scrie-le un mail, sa-l faca altfel daca nu-ti convine'. Zic HA! Tu nu stii nenea cu ce nebuna te pui, crezi ca n-as fi in stare sa le scriu? Sau mai bine, data viitoare imi iau pat de la IKEA! -ras2-

9. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    se lasa cu un dosar prin ro...
    http://www.bzi.ro/manelistul-adi-minune ... rie-248249

10. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    ...asta-i...ca nu prea se lasa! (sad)

11. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    azi am fost in Chelsea si am fost surprinsa cit de frumos e...ce-as mai vrea sa locuiesc acolo, intr-o casa frumoasa, cu Ferarri-ul sau Maseratti-ul in parcare... -rege-
    un singur lucru n-am inteles: de ce pe strada se vorbea mai mult ruseste?

12. parker

parker New Member

Trophy Points:
    0
    Din acelasi motiv pentru care in Laduree e plin de araboaice bogate, fie ca e vorba de cel de pe Champs Elysees sau cel din Covent Garden.

In Chelsea dai de Russian oligarchs si de Russian gold diggers :)

Share This Page