18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Prezidentiale 2014

Discussion in 'SEZATOARE' started by bujalarab, Oct 22, 2014.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @albea - de unde stii? Ca se pare ca circula o gramada de info aiurea. Le imprastie un agitator pe facebook disperat.

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    deci asta e oha pe FB cu 3 din 7 reprezentanti la Londra?

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Recunosc ca de pe FB stiu. Dar, oricum, la CCR ma duc sa votez. Ma duc devreme sa tin rand si Pentru nevasta-mea.

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu nu stiu viitorul si nici agitatorul nu are de unde sa-l stie.
    Credeam ca informatia are o sursa mai credibila.

5. respectTMCJ

respectTMCJ New Member

Trophy Points:
    0
    m-am trezit acum 20 de minute si mi-am privit fetita adormita, neputincios si cu un oarecare sentiment de vinovatie. Pot sa o ajut sa fie mandra de tara ei? Pot sa fac ceva pentru ea ca sa nu fie nevoita sa traiasca departe de matusile ei..de unchii ei???de verisori ei? DA!!!! MERG LA VOT!
    Sunt gata sa arunc si "sageata mea" in razboi indiferent cat trebuie sa stau la coada ...indiferent cat ploua... ma duc de la 7 la CCR si votez.
    Vreau sa-mi infig si sageata mea in spinarea nemernicilor comunisti care ne-au distrus tzara.

HAI LA VOT ROMANE! JOS PONTA!!!

6. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Stie careva cum sta treaba in Birmingham?

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Atentie la alta smecherie, acum am citit

Tot la Londra, un român scrie: "Bătaia de joc e uriaşă: "Mai sunt se pare 5 din 7 stampile la Brent Civic Centre LondraLa unul i s-a făcut rau, iar unul nu s-a prezentat. Voluntarii de aici vin prin mulţime si ne atenţionează ca tuşul de la stampile e îndoit cu apa si nu se usucă, iar in momentul in care îndoi buletinul se copie pe cealaltă parte si votul se va anula. M am trezit la 6.00 si e aprope 10.00 Mai avem de stat cateva ore. Peste 3.000 de oameni la coadă"

Citeste mai mult: adev.ro/nf3lqt

8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Se pare că au un sâmbure de adevăr .

"In ceea ce priveste membrii absenti din comisiile electorale ale sectiilor de votare, situatia se prezinta astfel: aria de competenta CG Bologna - 6 absenti, CG Trieste - 4 absenti, aria de competenta Roma - 7 absenti, Catania - 6 absenti.", informeaza Ambasada Romaniei din Italia pe pagina sa de Facebook.

http://m.hotnews.ro/stire/18574256

9. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ,,Ponderea votului pe listele suplimentare a scazut la ora 13.00 pana la 9,78% din totalul voturilor exprimate, fata de 11,6% la ora 10.00,,

Se pare că Dragnea și-a făcut datoria ...

http://m.hotnews.ro/stire/18574684

10. cipry_ceaka07

cipry_ceaka07 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua!
    Ma numesc Ciprian si impreuna cu 2 prieteni vrem sa mergem la vot in Birmingham din Leicester.
    Daca merge cineva de aici si are 3 locuri disponibile va rog sa ma contactati la: 07459656039.
    Multumesc!

11. bujalarab

bujalarab Member

Trophy Points:
    16
    Am votat la consulat astazi dimineata. M-am asezat la coada la ora 7.20 am votat dupa 3 ore. Impresia in interior a fost ca cei din consulat se straduie sa faca ca lucrurile sa mearga cat mai repede si mai cursiv.
    Tin pumnii Romaniei. Spuneti-le prietenilor din tara sa iasa la vot.
    Pana la ora la care am plecat coada se facuse de 3 mai mare.
    MERGETI LA VOT!

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  13. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Deci in Birmingham sunt cred cel putin 2000 de persoane. Sa speram ca merge repede...

14. sfantu

sfantu New Member

Trophy Points:
    0
    Deci am votat deja. Care aveti copii mici mergeti in fata. Asa am scapat noi repede.

15. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    http://www.gandul.info/rezultate-aleger ... 58244.html
    UPDATE 17:52 Ministrul de Externe, Teodor Meleşcanu, a votat, duminică, la liceul Toniţa din Bucureşti, declarând că nu se aştepta la creşterea atât de mare a numărului celor din diaspora care vor să voteze şi că îşi asumă răspunderea pentru că numărul celor care deja au votat s-a triplat faţă de 2 noiembrie.

asta da crestere! -da-da-

16. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    La Bristol, la ora 16, coada cam de 2h de stat, insa inauntru cam 8 cabine, la fel si cei care inregistrau persoanele; rezonabil, nu pareau sa incerce sa incetineasca mersul firesc.
    Bafta tuturor!

A! bravo si multumiri voluntarilor; s-a impartit cafea si ceai, iar celor cu copii mai mici li s-a oferit posibilitatea sa intre mai repede.

17. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    La Birmingham, dupa cca 4 ore la coada,am votat,atmosfera extraordinara, foarte mulţi tineri,foarte multi voluntari care imparteau declaratiile in alb celor fara,eu am numarat 7 mese si deci 7 stampile.
    Doamne ajuta!

18. TFB

TFB New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    mint rubbing
    am inteles ca au dat Liverpool la TV,cum ca ar fi gol....kkt,am votat la 12:30,nu cred ca am stat mai mult de 15 min,erau cam 100 oameni inautru,si tot mai veneau incontiunuu alegatori,treaba mergea snur,organizat,oamenii calmi si ordonati,au venit din toate zonele.
    la ora 17 erau mai putini oameni,dar tot s-a votat cursiv,fara intrerupere.

in alt fel sta treaba in Germania,Munchen si Stuttgart,unde numarul alegatorilor s-a triplat fata de turul 1,multi nu au reusit sa intre nici macar in curtea ambasadei...au ramas afara cu miile....nr cabinelor de vot sa marit,dar fizic este imposibil sa voteze toti.

19. johnnyunu

johnnyunu Member

Trophy Points:
    6
    Acum m-am intors de la Portsmouth dupa o calatorie de 12 ore am votat dupa 2 ore si jumatate asteptare am intalnit niste oameni minunati tineri sub 40 de ani tinerimea natiunii nu am fost asa de mandru ca sunt roman nicodata ca acum bravo tuturor cand am plecat de la votare mai erau 1000 de oameni cel putin o presiune enorma pe cei de la sectie sunt plin de adrenalina rusine guvernului ponta esti o mizerie ba nu vei fi presedintele nostru niciodata bravo tinerilor ce energie ce vointa cu copiii cu purcei cu catei sa de dam glontul de argint mizeriilor din guvern!Bravo Romania!

20. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Finally home,
    exact si de acord cu dvoastra, atatia tineri, frumosi, educati, stoici stand la rand, au venit multi si cu copii in carucioare, astia sunt tot Romani domnle Ponta,Romani care doresc o Romanie normala!

Share This Page