17.4 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Practicati vreun sport?

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by motanik, Jan 18, 2006.

1. artist_ul

artist_ul New Member

Trophy Points:
    0
    Cata, maine jucam de la 14:00 pe terenul de la Northampton College. Nu-ti promit ca ai loc sa intri, fiindca nu eu stabilesc cine si cum joaca, dar iti promit ca ai loc rezervat la pub dupa. Mai ales ca am citit ca te plangi de faptul ca esti singurul amator de sticlism si halbere din zona :)

2. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Duminica a fost prima zi de alergari in Richmond Park. E pacat sa nu profit de un parc deosebit precum acesta mai ales ca e la doi pasi de mine. Mai practica cineva vreun sport?

Aveti timp si chef de sport sau sunt singurul care mai merg pe la gym? -staycool- taycool-

3. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
    daily swimming, gym, and soon scuba diving, asezonate cu table tennis. Ski cand ies din tara asta minunata.

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Hahaha, abia acum am dat de mesajul tau, foarte tare! -applause- pplause-

Bine, nu te incurajez sa fii couch potato, e bine sa faci miscare, doar ca a fost tare amuzant, la inceputul mesajului ca si gandeam, wow ce in forma tb sa fie si ce pasionat ca sa mearga in Australia pt surf -hehe- ehe-

5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Eu m-am apucat de un nou sport, pentru ca imi plac provocarile si sunt mereu gata sa incerc ceva nou. Asa ca m-am apucat de scootering, sau pe romaneste, datul cu trotineta.

Mi-am cumparat un scuter relativ ieftin (£40) produs de Oxelo ( http://www.oxelo.com/FR/materiel-town-30542177/ ) in primul rand din motive practice: drumul de acasa pana la statia de tren e de 15 minute, lung si plictisitor. Daca il fac pe bicicleta, mi-e frica sa las bicicleta parcata la statie pana vin de la munca, pt ca e scumpa, tentanta si n-ar fi prima care mi s-ar fura; masina nu posed din motive ecologice; iar rolele pe care tocmai le-am cumparat s-au dovedit a fi mult mai greu de controlat de cat am crezut. Asa ca mi-am luat scuter (versiunea pentru adulti, nu cea roz/mov de la Bratz -fingernose- ingernose- ) si ulterior am descoperit ca e fun, e super usor de folosit, nu cantareste mult si poate fi carat pe tren/metrou oriunde, e cool si foarte la moda (mai ales daca vrei sa pari 20 in loc de 27 de ani), e ecologic si recomandat celor care vor sa-si mentina silueta (efortul depus pt a pune un scuter in miscare l-as compara mai degraba cu alergatul decat cu mersul pe bicicleta - dupa mai mult de 2-3 km devine obositor si-ti dai seama ca arzi mai multe calorii impingand scuterul decat te-ai fi asteptat -ahaa- haa- )

6. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    rugby nu joaca nimeni pe aici?

7. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    -weehee- eehee- oaaaaaaa, spinmusai sa vedem !!!!! poze...poze!! -cool- ool-

8. joanna_daft

joanna_daft New Member

Trophy Points:
    0
    40 mins dimineata de aerobic [ 5 zile / sapt ] .... plimbarile lungi la pub -handlaugh2- andlaugh2- .... am certificat padi de scuba si tot echipamentul dar dupa 3 incercari nereusite de scufundari in vacante am renuntat ... imi place insa snorkeling -ul .... -party- arty- as vrea sa merg mai des la inot si vara asta sper sa-mi iau si bicicleta .... -eyebrows2- yebrows2-

9. happy10

happy10 New Member

Trophy Points:
    0
    ..am practicat fotbal de performanta la F.C.M. Bacau , dar din nefericire am avut o accidentare foarte urata la genunchi care m'a tinut pe tusa vreo 8-9 luni de zile....apoi am hotarat sa vin aici , in Anglia . Si s'a dus la vale cam tot ce am muncit eu in 12-13 ani .
    Dar la urma urmei..asta este viata ! Dam la deal -ahaa- haa- ...
    ...si aici joc in timpul saptamanii fotbal cu niste preteni pe teren de 5+1 ...iar duminica sunt intr'o echipa de amatori...sau semi-profesionisti din Grecia !
    ...si am abonament la gym la Fitness First , la care merg de 3-4 ori pe saptamana ! Sunt o persoana foarte activa si imi place sportul -p4- 4-

10. nikubolton

nikubolton New Member

Trophy Points:
    0
    la cum lucrez aiki ... in weekend ..aruncatu cu privirea prin orash .... si halberismu la pub seara ... -badteeths- adteeths-

11. sutemiwaza

sutemiwaza New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- Eu practic judo-ul de la varsta de 11 ani.In norwich sunt de cateva luni, si abea acum am gasit un club pentru Veterani,ca de,varsta
    -handlaugh- andlaugh- !
    Maine seara va fi primul antrenament aici,in Anglia,si sa va spun sincer am ceva emotii !De obicei judoka-nii sunt foarte primitori in orice tara,am mai avut o experienta in Spania ,unde am intalnit oameni extraordinari!
    Fetitei mele ii place badminton-ul ,dar inca nu a intrat in nici un club sportiv.
    Cineva spunea pe forum ,ca sportul te elibereaza de stresul de zi cu zi ,ceea ce este foarte adevarat!
    Faceti sport ,nu numai pentru a slabi,dar si pentru mentinerea fizica ,ne ajuta foarte mult in viata de zi cu zi !
    -takecare- akecare-

12. preston

preston New Member

Trophy Points:
    0
    eu practic sahul si dupa ce transpir bine de tot ma duc la o partida de pescuit la mongfishul din colt -inthesun- nthesun-

13. krissnis

krissnis New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am jucat fotbal toata facultatea dar acum de cand sunt aici parca e facut sa nu ma apropii de minge. Daca e cineva din Leeds si are nevoie de un om...krissnis@yahoo.com

Share This Page