7.6 C
London
Monday, March 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Poti inscrie o masina cu volan pe dreapta in RO?

Discussion in 'SEZATOARE' started by ionu, Jun 14, 2008.

1. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    Poti inscrie o masina cu volan pe dreapta in RO?

Aici in uk vad masini cu volan pe stanga inscrise in circulatie insa nu stiu daca se poate si invers.

As dori sa iau o masina parintilor, aici sunt mult mai ieftine cele second hand comparativ cu piata europeana iar pentru traficul local la tara unde locuiesc ei cred ca nu ar fi asa problema sa aiba o masina cu volan pe dreapta.

Ma gandeam la un 4x4, deoarece are vizibilitate mai mare fiind mai la inaltime soferul!

Am luat in considerare si varianta sa o las cu numere de uk insa asigurarea, taxa de drum si verificarea tehnica sa fie facute in RO! (daca este posibil)

Stie cineva cat costa sa inscrii o masina acasa!

Multumesc!

2. ddanuttza

ddanuttza New Member

Trophy Points:
    0
    da stiu ca se poate ca si eu am vrut sa le cumpar parintilor mei,,,ei au fost si au intrebat la pol si au zis ca se poate,,doar ca tre sa platesti o taxa,,taxa este in functie de anii masinii si de motorul acesteia.stiu ca se poate nu stiu cat este de avantajos .

3. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc ddanuttza!

4. maricosti

maricosti New Member

Trophy Points:
    0
    salut! eu tocmai am fost acasa cu masina 4x4 si sincer nu cred ca e o idee prea buna,indiferent de pretul ieftin al masinii.este periculos la depasiri,chiar daca ai pe cineva linga tine in stinga sa te ajute si tot greu mi se pare.am fost la mare cu masina si am trait cel mai mare stress din viata mea.inainte aveam exact aceeasi idee ca si tine,sa-mi iau un 4x4 mai ieftin decit in romania,dar mai platesti otaxa de inscriere plus mult streeeeess.ideea am pus-o in practica si regret.iti doresc multa bafta oricum.

5. demiurgul

demiurgul New Member

Trophy Points:
    0
    Nu este idee buna stiu ....e nebunie sa conduci pe stanga ...si de ce sunt mai ieftine masinile ???ijn anglia cine naiba e nebun sa le cumpere..doar in anglia le poti conduce ..

6. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Acuma fiecare cu parerea lui dar eu am dus in Romania 3 masini si acuma is inmatriculate si circula eu am un Laguna cu volan pe dreapta si chiar nu am problema la condus, am batut cu ea tara in lung si in lat si fara probleme.
    Singura cerinta pentru inmatriculare este ca farurile sa fie schimbate sau daca se poate reglate.
    Eu sunt din Oradea si ii plin de masini de Anglia si mai nou si de camioane.
    Pretul nu de aia este mai mic ca nu le cumpara nimeni (pretul la masini noi), sunt mai ieftine ca de noi nu sunt adaugate la pret o gramda de accize si taxe.

Share This Page