9.7 C
London
Monday, October 14, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Pot aplica pentru Nino in situatia asta?

Discussion in 'AVOCATUL RASPUNDE' started by dimarcoleo, Jan 30, 2013.

1. dimarcoleo

dimarcoleo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, as dori sa fac un 'Contract for business services' cu o companie care face afise publicitare.Amandoi suntem legali daca eu incep sa folosesc numele situ-lui lor pentru oferta (asta fiind deacord cu ei) si incep sa pun afise timp de maxim 3 luni, in care pentru fiecare lucrare tai receipt si fac invoice? As vrea sa ma programez la Nino cu ce strang in lunile astea. E ceva ilegal in ce as vrea sa incep?...si daca este va rog sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez sa incep totul legal.
    Multumesc pentru timpul acordat si astept un raspuns.

2. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    Salut , daca activitatea pe care vrei sa o incepi este o activitate SELF-EMPLOYED este perfect legal. Nu-ti trebuie NINO ca sa incepi sa lucrezi ca self-employed. Ai 90 de zile dupa inceperea activitatii de SELF-EMPLOYED ca sa te declari SELF-EMPLOYED la HMRC. Daca-ti desfasori activitatea pe bune.. si intr-un timp de 1-3 luni strangi toate chitantzele... o sa iei NINO 100%! -da-da-

3. dimarcoleo

dimarcoleo New Member

Trophy Points:
    0
    Nu au cum sa se ia de firma care imi furnizeaza materialul ca eu nu am acte si de ce colaboreaza cu mine in negru? Multumesc pentru raspunsuri!!

4. MagdaMC

MagdaMC New Member

Trophy Points:
    0
    Nu exista colaborare "in negru" atat timp cat colaborarea se bazeaza pe contract prestat ca si Self Employed.

5. dimarcoleo

dimarcoleo New Member

Trophy Points:
    0
    Ok, multumesc pentru raspunsuri!!!

Share This Page