3.7 C
London
Tuesday, November 12, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Pont - ptr NINO

Discussion in 'ARHIVA' started by sky90, Mar 23, 2009.

1. sky90

sky90 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,

desi am gasit f multe informatii utile pe acest forum,m-am gindit sa deschid acest subiect deoarece m-as fi bucurat daca mi-ar fi vindut cineva un pont de genul:

daca aveti Blue Registration Certificate, nu mai asteptati sa gasiti ceva de munca/ respectiv sa primiti o oferta de angajare si apoi sa aplicati ptr NINO. pe baza cardului albastru, primiti automat... (sotul meu a aplicat o data inainte de avea blue-ul lui ca si dependent si a fost refuzat. a doua oara nu a mai aplicat decit in momentul in care am fost acceptat la un job dar nu avea inca oferta de angajare...si am reusit sa obtina NINO doar pe baza carnetului albastru pe care intre timp il obtinuse..)

2. sky90

sky90 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Pont - ptr Blue

inca ceva care ar putea intra la aceasta categorie, desi aceasta informatie poate fi gasita la categoria Registration Certificate:

nu asteptati sa impliniti cele 12 luni de munca. programarile se fac la un termen de 6 saptamani. prin urmare, faceti un calcul si sunati sa va faceti programare cu 6 saptamani inainte. cind o sa dati telefon, o sa va spuna ptr ce data face programari. daca nu se suprapune cu calculul vostru, spuneti sa revenit cu un telefon peste o zi sau doua dar nu pierdeti 6 saptamani!

Share This Page