12.8 C
London
Monday, August 02, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

please help

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by marian80, Sep 12, 2011.

1. marian80

marian80 New Member

Trophy Points:
    0
    dragi de toti .
    as vrea sa va explic si eu nelamurirea mea.probabil voi primi un sfat .eu am purple card si in octombrie fac 12 luni .am inteles ca pot aplica pentru blue card .acum de ce acte am nevoie in afara de payslipuri ?sotia mea cand aplica ?cineva pe forum mi-o zis ca mai bine aplic eu individual dupa care sotia .,este adevarat ?ce card primeste ea?dar eu cand aplic pentru cardul albastru cu ce formular aplic ?legat de programare -am inteles ca d-ul John se ocupa .orice sfat primit il voi aprecia .am mai inteles ca se aplica cu br 1 .br1 este la fel ca br3? -plans2-
    cu multumiri ca existati .

2. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    ia o batista si stergeti lacrimile, ca nu te ajuta, si dk tot scrii titluri de topicuri in engleza, pune mana si da un click pe ce ti-am postat eu prima data, si citeste cu atentie!
    Iar regula forumului e sa nu postezi aceeasi problema de cate ori vrei tu. E lipsa de respect!
    Si mai ales ca tu ai primit un raspuns, gandeste-te de ce nu ai primit si alte raspunsuri!
    PLUS : sus ai unbuton numit 'NOU VENIT', da un click si acolo si citeste ce te intereseaza!
    E totul servit pe tava, si e cald! Trebuie doar sa intindeti mana sa va serviti!

3. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    am sa incep prin ati spune ca e suficient sa faci o postare pe forum si nu 3 asta in primul rand, in al2lea rad nu plateste nimeni pe nimeni sa stea aici sa raspunda la probleme altora este pur voluntar, ar trebui sa apreciezi asta si sa ai rabdare, daca nu esti multumit cu cu raspuns poti astepta si vor aparea mai multe, nu trebuie sa postezi din nou, am sa incerc sa-ti raspund la intrebarile tale :
    In primul rand download br1 de pe situl UKBA acolo vei gasi informatille necesare pentru intocmirea dosarului, le bifezi una cate una si le pui la dosar, sotia va aplica pe acelasi formular cu tine, faceti un singur appoitment si mergeti amandoi, nu stiu unde ai citit tu pe forum ca sa aplici tu si apoi din nou sotia e pierdere de timp si de bani, sotia va primii si ea card albastru de dependent , legat de formular ti-am raspuns aplicati amndoi pe acelasi BR1 tu ca aplicant sotia ca si dependent, cat despre programari site-ul lui mr jon nu functioneaza pana pe 25-30 septembrie ai varianta sa iti faci appoitment la croydon sunand 08706067766, nu uita sa specifici ca vrei appoitment pt 2 persoane si pe formularul BR1

4. MrsSmith

MrsSmith New Member

Trophy Points:
    0
    N-o vrea ca cineva de pe forum sa se ofere sa completeze formularul pt el, sa se duca la programare in locul lui si sa vina si cu cardul lui la usa??
    -obosit-

Share This Page