11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

pierdut permis conducere

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by catalin_bejenaru, Aug 29, 2008.

1. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    Poate cineva sa ma indrume ce ar trebui sa fac daca l-am pierdut...? Mentionez ca e permis romanesc, din cate am inteles ar trebui sa fac o imputernicire dar cum si unde...? la ambasada se face asa ceva? Problema este ca nu pot pleca in tara sa rezolv aceasta chestie ca ar fi o problema de cateva minute dar nu am cum sa ajung in tara. Daca a mai trecut cineva prin asa ceva va rog dati-mi un sfat ce ar trebui sa fac.
    Multumesc anticipat!

2. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,noi am trecut prin asta la inceputul acestui an,dar sotul meu s-a dus inapoi in Romania sa ia permisul.
    A plecat intr-o vineri dim,cand a ajuns in Ro a depus dosarul pt ca la politie au program pana la 19.30 si a doua zi dimineata (sambata) i s-a eliberat permisul(acum se face in 24 de ore).Actele necesare nu sunt multe si se gasesc toate la sectia unde te duci sa iei permisul.
    Stiu ca ai spus ca nu se poate sa ajungi acasa,dar tin minte ca noi atunci cand ne-am interesat la consulat sau ambasada nu mai stiu exact unde,am sunat la ei si programul era unul destul de scurt,iar costurile erau egale cu cele ale unui bilet de avion.Acum nu stiu daca e tot la fel,cel mai bine ar fi sa suni la ambasada sa intrebi.In afara de asta trebuie sa trimiti actele tale in original in Romania daca imi amintesc bine...odata cu imputernicirea.Am sa ma interesez iar sa vad ce mai aflu.
    Precizez ca noi suntem din Bucureasti si programul si procedurile sunt de la Sectia 1,nu stiu din ce oras esti tu si daca peste tot se elibereaza in 24 de ore.
    Sper sa-ti fie macar un pic de folos ce am scris,daca nu,mai asteptam pareri.

3. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc, oana....
    ai dreptate ti-l elibereaza in 24 de h daca esti in ro desi am auzit ca ar fi un termen mult mai scurt de eliberaredaca esti in ro, daca plec in ro acum pierd job-ul si sincer nu vreau asta. Multumesc inca o data pt sfat, dar am sa incerc la ambasada sa vad ce sanse am si dupa cum ziceai programul lor e f scurt ca de vineri nu lucreaza.

Share This Page