13.3 C
London
Friday, May 27, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Petrece timpul liber scriind Descrieri de Hotel

Discussion in 'PASTREAZA-TE IN FORMA' started by Rock15, May 4, 2011.

1. Rock15

Rock15 New Member

Trophy Points:
    0
    Iti place sa calatoresti si sa scrii despre locurile pe care le-ai vizitat? Esti un fan al calatoriilor? Atnci iti poti petrece timpul liber pe http://www.trivago.ro, scriind Descrieri de Hotel (acestea nu sunt opinii personale). Trebuie doar sa cauti informatiile necesare pe net despre hoteluri si apoi sa scri descrierea (dar nu copiate de pe net). Te inscrii gratuit pe site si apoi daca esti interesat aunta Contry Managerul pe Ro -alina. Poti da search pe site cu numele alina si iti va aparea pagina acesteia. Hmm ce ziceti? Eu zic ca e o idee super buna.

-bravo-

2. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    In primul rand bine-ai venit pe site, daca vii cu inima deschisa si uiti de avantajele materiale.
    Si acum sa stam un pic stramb si sa judecam drept.

Presupunem ca imi place sa calatoresc si imi place sa scriu despre locurile vizitate. Cum as putea scrie o descriere a unui hotel(pe care l-am vizitat, pentru ca despre asta se facea vorbire in prima fraza) altfel decat apeland la parerile personale??? Si daca imi place sa calatoresc, de ce sa petrec timpul pe un site(care, fie vorba intre noi, nu-mi inspira foarte multa incredere) si sa nu calatoresc(ca doar calatoria inseamna altceva decat navigarea pe web)?

Hai bre ca ziceai sa scriu despre locurile vizitate, nu sa fac conspecte ale descrierilor unor hoteluri de pe net (sa nu copiez). Ori mata ai nevoie de continut original pentru site si nu stii cum sa faci rost de el gratis?

Interesat de ce, sau de cine? De Country manageru'?

Ce sa zic despre ce, sau despre cine? Si care e ideea cea super buna, ca eu nu-mi dau seama inca. Nici nu am voie sa scriu pareri personale, pe country manageru' n-o cunosc...

P.S. Daca-i cunosti pe proprietarii site-ului, spune-le sa apeleze totusi la cineva care cunoaste limba romana si nu face greseli de tastare cand scrie pe site-ul respectiv (mai ales la 'Termeni si Conditii' e esential pentru bunul mers al afacerii) - astfel ar da dovada de mai mult profesionalism.

Share This Page