6.7 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Permisul auto

Discussion in 'EMIGRARE' started by Traveler, Oct 31, 2011.

1. Traveler

Traveler New Member

Trophy Points:
    0
    Pt ca nu am reusit sa gasesc un topic dedicat incerc sa ma lamuresc intr-un mod mai direct...
    Cand si cum imi pot preschimba permisul auto romanesc cu unul din UK?
    Am vreo 10 ani de conducere si ma intreb daca va trebui sa dau teste sau chestii de genu?! -nas-

2. irina1

irina1 New Member

Trophy Points:
    0
  3. ady_deea

ady_deea New Member

Trophy Points:
    0
    Informatii detaliate despre schimbarea permisului de conducere se pot gasi la Index, apoi Uk de la A la Z. Este usor de schimnat -da-da-

4. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    Am vazut pe forum aici la sectorul cu "permis auto" ca cineva sugera celuilalt ca atunci cand vine in Uk sa isi schimber repede permisul de conducere romanaesc in cel britanic.

Pai dupa cum stiti formularul se gaseste gratis la posta, DAR acolo zice ca e criminal offence daca incerci sa ei permisul mai devreme de 185 zile ... si eu stiu oameni care au semnat fara frica si acuma am permis britanic ...Eu sa fac ca ei? inca nam 185 zile de cand sunt aici...

Ce imi puteti zice? Multumesc

5. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Tu decizi pana la urma, daca eu iti zic ca DA schimbal tot raspunderea ta este ca doar tu declari pe propria raspundere, eu cunosc caz care a schimbat permisul in primele 5 zile de cand a venit prima data in Uk dar cunosc si persoane care nu au facut-o, pana la urma tu trebuie sa-ti raspunzi singur, nimeni nu te poate sfatuii cu ce alegeri faci.

6. Jumpy

Jumpy New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Sofer autobuz/bus&coach driver
    Salut Banuiesc ca vrei sa lucrezi in domeniu (driving)schimba drequ de permis ca esti de o zi sau de 18555555555555 daca ai nevoie schimba.
    Cu tupeu inainte.
    Daca te intreaba dupa pentru ce ai schimbat ca nu ai 185 de zile spui ca vrei sa te faci Se si ai nevoie de permis.
    Bafta

7. lucinico

lucinico New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.Am si eu o intrebare.In perioada cat astepti sa vina permisul de UK ti se elibereaza o dovada sau poti conduce?Intreb pentru ca am nevoie de masina in fiecare zi....

Share This Page