12.8 C
London
Monday, August 02, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Permis de munca

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by Arnoky, Aug 8, 2011.

1. Arnoky

Arnoky New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, sunt un proaspat absolvent de facultate si doresc sa lucrez in uk, mi.am aranjat sa ajung acolo de fapt in vreo 2 zile o sa fiu in uk, site.ul vostru mi.a fost recomandat de un prieten, si as dori sa aflu mai multe opinii despre permisul de munca, lucruri mai specifice decat cele prezentate pe site, eventual cineva care a fost in pozitia mea cum a procedat si treburi de genul asta. Multumesc.

2. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ai venit. Cind ti s-a recoandat site-ul asta de prieteni, nu ti s-a recomandat si sa-l citesti, rasfoiesti, cauti ce te intereseaza?
    Sint persoane care stau citeva luni si citesc, se documenteaza inainte sa vina aici, banuiesc ca daca planifici sa vii in urmatoarele 2 zile nu o sa ai timp la dispozitie, dar hai, poate ca iti faci citeva ore timp si citesti pe el. Iti garantez eu ca toate intrebarile tale au raspunsurile aici. Cauta si vei gasi.

Ps. Am uitat sa-ti spun, permise de munca pt UK nu mai exista, dar ca sa lucrezi aici, poti face asta ca self employed sau ca Student ( chestie care s-a abordat doar de 1000 ori)

3. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    Bun venit;
    Daca o sa cauti, aici pe forum,o sa gasesti raspunsul la intrebarea ta. La semnatura mea este un link, urmeaza-l.

4. cozmy88

cozmy88 New Member

Trophy Points:
    0
    o intrebare si daca poti sa ma ajuti cu un raspuns:D.am aplicat pt pt nino cu o documentia pt o anumita afacere si mi-a venit un raspuns pozitiv(inca nu am aplicat pt self-employed)problema este ca sa evit o alta oportunitate mai sigura de munca numai ca nu corespunde cu ce am aplicat pt nino,ce vroiam sa te intreb,trebuie sa-mi schimb acum din nou nino sau sa aplic in continuare pt self cu noua afacere?Ma poate ajuta cineva cu o indrumare?va rog

5. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    Din cate stiu eu NINo (National Insurance Number) se face pe baza de SE, dar nu conteaza ce faci ca SE. Mergi in continuare.

6. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    NINO este pentru tot ce faci nu conteaza daca esti sf ori employed vei avea acelasi NINO, asa ca nu te stresa cu asta , spor la munca si bafta

7. Cafea

Cafea New Member

Trophy Points:
    0

8. bioan80

bioan80 New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ai venit Arnoky

Teoretic ar fi trebuit sa incepi "aventura in UK" Asteptam vesti de la tine si informeaza-te, nimic din ce ai stiut in Romania nu se potriveste in UK.
    Succes!

Share This Page