18 C
London
Thursday, June 30, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

permis de conducere

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by john_doe_, Sep 16, 2009.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  2. ronicc4u

ronicc4u New Member

Trophy Points:
    0
    Salut....am si eu o intrebare si as fi recunoscator celui care ma poate ajuta cu ceva informatii utile!!
    Mi-au suspendat dreptul de a conduce pe 9 luni,pe teritoriul Marii Britanii!!Am inteles ca legea la ei este in felul urmator:din moment ce nu ai permis sau ai permisul suspendat,nu ai voie sa ai masina pe numele tau!!
    Spre exemplu,am gasit o masina ieftina care nu merita ratata!mai am vreo 3 luni de suspendare,dar tin neaaparat sa iau acea masina!Ideea e ca sunt suspendat in a conduce,dar doar aici...iar eu vreau sa imi iau o masina sa o conduc in afara Marii Britanii...ma pot gasi undeva ca am permisul suspendata daca o trec pe numele meu??multumesc anticipat!!

3. Mike Wildness

Mike Wildness New Member

Trophy Points:
    0
    Stie cineva daca ajung in Uk , pot sa imi fac scoala de soferi acolo dupa ce obtin NIN si binenteles , am o adresa ? este nevoie de un timp de asteptare sau pot sa aplic imediat ?

4. ciubi

ciubi New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai adresa si indeplinesti conditia de varsta poti incepe oricand scoala. N-ai treaba cu NIN-ul.

5. vanda1

vanda1 New Member

Trophy Points:
    0
    Exista posibilitatea sa dai examen teoretic pentru permis dar sa auzi intrebarile traduse in limba romana?
    Am incercat sa platesc pentru examen dar limba romana nu este in lista. Poate am inteles gresit de la alti romani sau nu am citit bine formularul de pe net.
    Multumesc.

Share This Page