0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Pentru El

Discussion in 'SEZATOARE' started by Anonymous, Mar 21, 2006.

1. gobryella

gobryella New Member

Trophy Points:
    0
    nici eu nu mananc de mult paine,da...sa-l compar pe "el"cu o paine..si pe urma sa ma gandesc ca l-as putea manca....stiu si eu,exprimarea suna putin cam sucit :D

eu zic sa dam,si de o parte si de alta,Cezarului..ce este a Cezarului si...basta ;)

2. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    si sa trecem la dieta de primavara...multe cruditati ;)

3. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Asta e prima replica intalnita pe forum, la topicul asta, spusa de o femeie, care e cat de cat obiectiva. Restul mesajelor de la femei transpira o frustrare neinteleasa de mine.
    Barbatii nu au sa fie niciodata egali cu femeile intr-un cuplu. Daca cineva nu a descoperit de ce, imi pare rau pe el/ea.
    Egalitatea in orice alta context inafara de cuplu e ceva normal, firesc. Din pacate, cand e vb de egalitate, majoritatea femeilor tipa ca sunt discriminate. Parerea mea e ca multe s-au insusit ideea asta si nici macar nu stiu ce vor cand spun ca vor egalitate.
    Nu apar pe cei care isi bat nevestele sau fac tot felul de porcari...dar sa condamnam ce e de condamnat si sa apreciem restul(e valabil si la femei si la barbati). Si daca aveti ceva concret de zis apropo de barbati....luati-va inima in dinti si spuneti...macar pe forum, daca acasa nu indrazniti.

4. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Salut new (poate ne spui si cum te numesti),

cu regret trebuie si eu sa admit ca aceasta este prima replica de a ta gasita pe tot forumul si la toate posturile pe care le-ai facut, cat de cat cu bun simt. In rest sunt uimita cat de mult talent ai sa agiti spiritele... Tu le stii pe toate iar noi de aici restul suntem pleava care te asculta. Ai venit de cateva zile si nu cred ca asa se procedeaza cand vrei sa-ti faci prieteni macar virtuali... Pe mine m-a invatat cineva odata referitor la ce face o persoana noua care vrea sa se integreze intr-un grup: mai intai asculta, studiaza terenul politicos si apoi isi exprima parerile transante, ori tu in cateva zile ai jignit o "cantitate" mare de forumisti... De aceea imi voi permite si eu sa te urechez virtual ;D

P.S."Si daca aveti ceva concret de zis apropo de barbati....luati-va inima in dinti si spuneti...macar pe forum, daca acasa nu indrazniti." Referitor la aceasta replica eu zic sa te uiti in propria ograda ca tu nu ai indrazneala nici numele sa ti-l divulgi pe un simplu forum de discutii asa ca mai usor cu concluziile ca nu dormi cu mine in casa sa stii ce pareri INDRAZNESC eu sa expun sau nu. OK? Acum putem fi prieteni daca iti revizuiesti putin atitudinea :)

5. agronext

agronext New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca am prea mare dreptate dar parerea me este ca femeia de cand se stie vrea sa se simta in sinuranta sa fie protejata de catre barbat!
    De aici poti sa tragi toate concluziile legate de egalitate!

6. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Mda....unde dai si unde crapa...
    Daca am dat impresia ca eu le stiu pe toate imi pare rau, nu asta era intentia mea.
    Apropo de integratul intr-un grup...eu nu fac asa. Eu nu studiez grupul si incerc sa ma integrez. Daca am lucruri in comun cu un grup lucrurile se leaga de la sine, fara sa fac eu sau cineva din grup vreun efort. Aici fiecare face cum considera ca e bine....nu consider ca e o reteta...iar mie nu prea imi plac retetele...
    Apropo de afirmatia mea legata de a spune pe site ce acasa nu ai curaj sa spui nu are nici o legatura cu tine. Suntem pe un forum, nu avem o discutie unul la unu. Asa ca nu o lua personal, ai putea sa ma intrebi daca m-am referit la tine sau nu. Nu cred ca se justifica "urecheala" ta.
    Replica aia mi se pare corecta in contextul unor mesaje mai vechi de pe topic...pe care tu probabil nu le mai sti...eu am citit topicul zilele astea, si unele afirmatii mi se par deplasate.
    Curajul de a-mi spune numele? Cine si-a mai spus numele? Eu nu stiu nici un nume. :(...sau cum se procedeaza? Prima oara cand scri iti spui numele sau cum?

P.S.
    Apropo de agitat spiritele, nu cred ca m-ai judecat corect. Nu am facut decat sa respund la replicile primite.
    A fost inchis un topic pe motiv ca spiritele erau prea agitate...eu am fost "oaia neagra" acolo? Sincer sunt curios sa stiu cum vezi tu discutia aia care s-a inchis...

7. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ok Bogdan acum ca am facut cunostinta (by the way eu sunt Alina daca nu ti-ai dat seama) o sa incerc sa-ti spun doar cum vad eu lucrurile. Eu vad ca tu ai venit de cateva zile si ne-ai catalogat deja ca si frustrate, te-ai certat cu Gabriela si ai jignit-o (un barbat adevarat mai lasa si de la el din cand in cand nu da replici de genul "tanga nu sunt pt tine ci gogosarii") , pe Ramy ai trimis-o sa se maturizeze dupa ce i-ai spus ca a dat cu mucii in fasole, pe mine m-ai catalogat agresiva si nu stiu pe unde am vazut intrebari de genul "voi cu ce va ocupati de stati toata ziua pe net" si iar ne-ai catalogat drept casnice incapabile. ;D Nu asa vad eu lucrurile cand vrei sa-ti faci macar... cunostinte de pierdut timpul cu ele...
    Dar acum pt ca mi-ai spus cum te cheama eu o sa consider ca e un pas inainte si un nou inceput si mi-ar placea sa mai stam de vorba daca promiti sa nu ma cataloghezi pana nu ne cunoastem doar un pic mai bine, ok?

8. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Alina ma uit la id-ul lui

New_bgd..pt ca presupuneam ca Bogdan e numele lui..asociat cu new...rezulta NOUL BOGDAN.
    Sa fi existat oare si vechiul Bogdan care a fost ranit si nu a judecat intotdeauna asa dramatic lucrurile? ???

9. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    EVERYBODY EN GARDE !! ;D I IS BACK AND DATS BAD . :D

10. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ramy ma inebunesc sa mai fac putina psihologie referitore la un nou venit, mai ales ca Marian nu mai este asa nou si dupa ce am dat-o la pace nu mai are nici un farmec. ;D
    Referitor la ce ai spus tu se poate sa fie vorba de un nou stil de viata sau...pur si simplu id-ul pe care il vroia el e luat ;D
    Dar ne poate lamurii insusi Noul Bogdann nu-i asa? Ia zi Bogdan tu ce parere ai? Cum sunt femeile in GENERAL? ;D

11. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Ok....un pas inainte.
    Dupa cum vezi a fost foarte simplu sa imi afli numele nu trebuia sa ma acuzi de lipsa de curaj.
    In ceea ce priveste catalogarile mele, daca le scoti din context si le iei in serios sunt oribile, dar au fost spuse intr-un context. Si contextul nu trebuie ignorat.
    Intradevar o doamna tot timpul trebuie respectata, dar pana la punctul in care arata ca de fapt nu e o doamna.
    Inafara de schimbul de replici cu Gabriala, restul eu le-as cataloga ca ironi, si au fost trimise in contextul in care am primit ironi.
    Daca si discutia cu Gabriala tu o numesti "grosolanie" din partea mea, atunci eu nu mai am nici un comentariu. :-X

12. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Bogdan hai sa o luam de la inceput si sa nu mai fim agresivi da? Si acum cum ramane cu intrebarea mea : Cum sunt femeile in GENERAL?

P.S.Razvanica tu sa taci ;D

13. agronext

agronext New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca am prea mare dreptate dar parerea me este ca femeia de cand se stie vrea sa se simta in sinuranta sa fie protejata de catre barbat!
    De aici poti sa tragi toate concluziile legate de egalitate :)

14. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Razvanik vrea sa reintre in "top" :D
    A ramas prea mult timp in umbra... ;D si acum il mananca limbuta.

Dar stii ca noi tot te iubim Razvane ;)

15. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    " Cum sunt femeile in GENERAL? "

Alinutza alinutza zic eu zic eu :D ...

Femeile au sani,picioare frumoase etc etc si IN GENERAL si de obicei sunt de genul "feminin" dar mai sunt si femei de genul "masculin" despre care nu pot sa spun nimic dar se spune ca ar fi o specie foarte evoluata :D

Sper ca v-a placut gluma .... daca nu ...atunci iata ADEVARUL :

Femeile nu sunt IN GENERAL ... sau cel putin nu pot eu sa vb despre ele IN GENERAL ... ci doar despre fiecare in particular.

PS: Ma iubeste femeile si e moarte dupa mine 8)

16. new_bgd

new_bgd New Member

Trophy Points:
    0
    Daca am fi fata in fata ti-as spune "bune", fara sa imi fie teama ca nu sesizezi ironia. :D
    Alina, sa inteleg ca profesia ta are legatura cu psihilogia?
    Ok. Hai sa lamurim putin lucrurile...
    Daca analizati cu atentie tot ce am spus o sa vedeti ca ideile exprimate de mine (nu ironiile) nu sunt extremiste, rasiste sau discriminatorii....ci dimpotriva. Ca adopt un limbaj extremist, mai colorat e altceva. Trebuie facuta diferenta intre ceea ce exprimi si felul in care exprimi. Daca nu o facem riscam sa credem ca orice politician e bun si bine intentionat ;)
    Tot timpul am folosit un limbaj colorat...nu consider o ofensa adusa cuiva prin asta....poate unora nu le pica bine la inceput, dar dupa aia isi dau seama.
    Sper ca am lamurit putin lucrurile
    P.S.
    new_bgd e doar ce mi-a venit pe moment...in general bgd il folosesc toti Bogdanii, sau vor sa il foloseasca toti.

17. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    " A ramas prea mult timp in umbra... si acum il mananca limbuta "

18. ramy

ramy New Member

Trophy Points:
    0
    Asta era iecsplicatzia Razvane..bai hai baga mare sa recuperezi timpul pierdut ;D

Share This Page