5.4 C
London
Wednesday, December 08, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Parfum (de femeie) :)

Discussion in 'Pentru ea' started by motanik, Oct 29, 2007.

1. vanda

vanda New Member

Trophy Points:
    0
    Very Valentino - la serviciu,
    Dolce&Gabbana - The One, in rest.

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Ieri am facut o comanda pe fragrance direct,pt ca plec in tara tre ceva cadouri,deci pe chestii am dat 36 lire in total,cu transport inclus,in boots as fi ajuns usor la 120,deci se merita,deja am mai luat si am vazut ca sunt de calitate.Cautati la clearence list,sunt si savinguri de cate 40 lire.Bafta,si sa mirositi bine!

3. tess

tess New Member

Trophy Points:
    0
    Opium- Yves Saint Laurente destul de strong la primul miros dar dupa putin timp se schimba

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Cata, au ajuns parfumurile ok? Vreau sa comand si eu pe siteul ala, am cam terminat niste parfumuri dragi.

5. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    No problems,le-am primit a doua zi,calitate conform asteptarilor,dupa cum am mai spus,un site ce se merita folosit.

6. Anonymous

Anonymous Guest

N-am tinut niciodata la o marca sau alta. La ce am tinut foarte mult si tine e sa aiba un parfum discret, nu dulce si usor. Pe scurt parfumuri cu miros de flori si esente. "Amore" si "Passion Love"

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Momentan,fragrance direct face niste reduceri frumoase la
    Iceberg,atat dama cat si homme,si sunt destul de bune,pt cine este interesat.

8. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat mult parfumuri, simtul olfactiv fiind extrem de important pentru mine, dar in delungul timpului m-am pomenit revenind "time and time again" cam la aceleasi:

DUNHILL ORIGINAL - DUNHILL
    VERY IRRESISTIBLE - GIVENCHY
    ENVY - GUCCI
    BEYOND PARADISE - ESTEE LAUDER
    ARAMIS LIFE - ARAMIS
    CUBANO - VICTORY INT. (very similar with FLEUR DE MALE - JPG)

iar Alina alterneaza intre:
    VERY IRRESISTABLE - GIVENCHY (LADIES, PINK BOTTLE)
    LIGHT BLUE - DOLCE & GABBANA
    RED - DOLCE & GABANNA (RED BOX)
    TUTTI DOLCI, CREME BRULEE - VICTORIA SECRET (any woman wearing this is in great danger of being licked continuously because it smells exactly like creme brulle/creme caramel)
    GLOW - JLO
    MIAMI GLOW - JLO
    LOLITA LEMPICKA - LOLITA LEMPICKA

9. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0
    Nina - by Nina Ricci, desi la prima "mirosire" mi s-a parut foarte dulce a inceput sa-mi placa.

Mai vechi: J'adore, Magie Noire, Noa de la Cacharel si bineinteles, D&G.

10. elayne

elayne New Member

Trophy Points:
    0
    Raman o fidela Lacome - Touch of Pink orice ar fi, desi cumpar si de la deja binecunoscuta revista Avon destul de des - Little Black Dress , Issey este un alt parfum care il accept cu placere, Dior - Dune, dar mai nou imi face cu ochiul mai des 212 - Carolina Herrera. Irezistibil trebuie sa spun - pur si simplu face fiori in randurile baietilor. Asa ca Ladys get your parfums going on!!! -ahaa- haa-

11. stefania82

stefania82 Member

Trophy Points:
    6
    Ati incercat ALLURE SENSUELLE de la chanel?...este fff deosebit, un pic dulceag, dar fff persistent si atragator..

12. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Alerta! Reduceri la Boots... in unele filiale vor sa renunte la mai multe gramaje din acelasi parfum... asa ca saptamana asta mi-am luat: L'eau d'Issey Myake refill 75ml -- £15 !! ,Coolwater £10 , Coolwater Freeze Me £ 6.50, (si cateva chestii gratis cu tillspit-urile obtinute) ... asa ca o vizita rapida to your local Boots daca nu am fost eu inainte si am luat tot -tamtam- amtam-

13. Anonymous

Anonymous Guest

14. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    Merci Adynutza,am fost la boots si eu si mi-am luat parfumuri ,creme de corp de firma,toate reduse de pe la 20,30 lire la 3 sau 4 lire.Da chiar se merita,asa cine nu a profitat mai incercati poate mai sunt!
    O seara faina la toti!

15. stefania82

stefania82 Member

Trophy Points:
    6
    -sad4- ad4- ..Am fost si eu la Boots, in Loughborough..Stiti doar, la pomul laudat, sa nu te duci cu sacul..nu am gasit nimic de genul reducerilor la parfum..ati zis voi ca nu este in toate Boots...

-handlaugh2- andlaugh2- ..Asta eete, asteptam sezonul duty free urilor.. -santa- anta- Pupici si o seara buna!!

16. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

Stefania, o reducere de genul acela la Boots se poate doar daca era clearence,de or fi inchis aia magazinul,altfel nu-mi explic.
    Daca vrei parfumuri reduse ,vezi ca este un site mai la primele postari pe acest topic-fragrance direct,chiar se merita,free delivery,si chiar sunt reduceri masive uneori.Bafta,si sa mirosi frumos!! -eyebrows2- yebrows2-

17. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    he, he... si voi cate zile credeti ca tine pomul laudat? Dupa cum am spus nu se inchidea magazinul ala, Mi-a spus o SA ca Boots-urile de marime mica si medie nu o sa mai tina toate gramajele dintr-un tip de parfum. Asa ca la unele 30 ml era la pret normal, in timp ce 50 ml era cu reducere 75%.... insa s-au dat ca painea calda. Eu am fost la 2 Boots-uri in aceeasi zi :)

18. stefania82

stefania82 Member

Trophy Points:
    6
    -badteeths- adteeths- ..ne descurcam noi si fara reducerile alora, nu?....Ce frumos ca noi, romancele , mereu ne preocupam sa fim frumoase, aranjate si sa ne simtim bine in pielea noastra?...Bravo,fetelor( si baietilor.... -staycool- taycool- )..

Pupici multi si sa auzim de bine!!!

19. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    Police Officer

Dar cum poti sa-l recunosti ca multe personae accepta un parfum pe piele diferit - spre exemplu, eu daca folosesc Channel 5 la mine este mult mai amarui decat la prietena mea.

Si tot vorbind de parfumuri - va mai aduceti aminte cum miroase teiul in floare? Mai ales ca in Romania sunt asa de multi tei - de ce oare nu scoatem si noi un parfum cu miros de tei in floare? mmm....cred ca ar fi super nu?

20. Anonymous

Anonymous Guest

http://hertha.blogspot.com e blogul unei prietene , buna cunoscatoare intr-ale parfunurilor. Poate fi un ghid pt cei ce doresc sa faca un cadou inspirat . Toate parfumurile recenzate acolo sunt in colectia sa personala , iar parerile sunt exprimate dupa utilizarea lor.

Share This Page