20.8 C
London
Thursday, July 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Panoul de onoare

Discussion in 'SEZATOARE' started by sky, Oct 27, 2007.

1. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    Am deschis acest topic ca replica la 'coltul rusinii'.(asa parca era in comunism :'Gazeta de perete' cu raii si 'Panoul de onoare' cu bunii !!)
    Acum daca avem si un panou de onoare, sper ca sunt in asentimentul majoritatii ca primele 2 locuri sa fie ocupate de dragele noastre moderatoare ce muncesc atat de mult pentru binele nostru : Motanik si Nicole 24. Va multumim din suflet pentru gazduire si pentru vigilenta de care dati dovada. Advertismentele ce le-ati dat in ultimul timp , sunt convins ca vor fi de bun augur pentru forum si ne vom putea delecta in continuare cu frumoasele ispravi tragic-comice ale unui baiat indaratnic.
    Si nu numai atat - am gasit in acelasi topic replica de mai jos, ce se pare a fi OK. din moment ce autorul nu a primit advertisment.
    Imi permit sa va intreb cu sfiala-n glas(nu vreau sa ma vad si eu la 'colt') pe ce criterii se dau advertismentele? Conteaza de unde suntem, grad de rudenie sau prietenie, cu ce echipa tinem, ce meserie avem....?
    A, era sa uit! Am vazut ca Lapusneanu a primit advertisment deoarece a postat linkuri fara explicatie. Cand dadea copy-paste, foarte multi l-au rugat sa posteze doar linkul , ca este mai usor de urmarit. Acum si-a luat adv. din pacate.
    Va doresc multe succese in continuare si vigilenta maxima!!!

2. unincubus

unincubus New Member

Trophy Points:
    0
  3. Anonymous

Anonymous Guest

Lapusneanu/ unincubus

Multumim pentru link,insa personal cred ca inca nu ai facut cunostinta cu cenzura. Dar esti tanar si ai viata inainte!

Numai bine
    -sunny-

4. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    ba da, pentru ca topicul cu pricina nu poate fi editat de catre invinuitzi ... deci,dreptul la replica ... -sunny-

5. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    BRAVO, BRAVO, BRAVO NICOLE24!!!! -ww-
    Lider al Panoului de Onoare dupa numai 2 zile (si lupta e crancena....)
    Cu toate ca se vede din avion ca articolul este o parodie, am fost tentat sa-mi cumpar 2-3 mitraliere si cateva grenade (cutite am in casa!) si am dat cautare pe google dupa cel mai apropiat magazin(din cate stiu, nu e bine sa-ti iei mitraliera sau tanc online).
    Ma simteam ''instigat la violenta'' mai mult ca niciodata. Apoi,i-am citit articolul sotiei. Mi-a spus ca vre-a si ea vre-o doua, daca tot ma duc sa cumpar. Violenta isi arata coltii deja in caminul nostru linistit. M-a simteam ca si hipnotizat de ea.
    Din fericire a aparut acest semnal sub forma de advertisment, ce m-a readus cu picioarele pe pamant. Doamne fereste de ce eram in stare sa facem!!!! Iti multumim Nicole24!!!

Recitind articolul am observat ca, pe langa faptul ca ''instiga la violenta'' (autorul spera ca daca pune un zambaret la sfarsitul propozitiei, scapa de ochiul vigilent al moderatorului si vei crede ca e gluma) instiga de asemenea la acte de rasism, sfatuindu-ne sa cautam cazare in zone fara negrii, musulmani, arabi, etc. (pe Luna poate...!!!)
    De asemenea ne minte ca in Londra nu sunt politisti! Sa nu credeti oameni buni, am cautat eu pe net si sunt veritabili.
    Ca sa nu mai vorbim de nick-ul acestui autor care indeamna atat la teroare cat si la consumul de alcool care dauneaza grav sanatatii.
    Cred ca sunt destule motive pentru a primi cel putin inca un avertisment sau chiar doua.
    Sper sa fi fost de ajutor cu aceste remarci, si sper ca pe viitor sa nu mai avem parte de asemenea instigari la violenta sau cel putin cand se folosesc cuvinte de genul : cutit, mitraliera, grenada, etc. sa se scrie inaintea lor sau dupa (cu toate ca ''dupa'' e cam riscant) cu litere mari de tipar : GLUMA!!!!( ZAMBARETII NU AU EFECT) -wave-

Numai bine -sunny-

6. Anonymous

Anonymous Guest

Multmim pentru vigilenta de care dai dovada sky.
    Deoarece mesajul lui teroristualcolistu are un mesaj de cartier, este deja pe lista propunerilor.Un avertisment in plus la coltul rusinii nu ii schimba pozitia.

Insa te-as ruga pe tine sa folosesti un ton mai putin ironic atunci postezi. Efectul este acelasi.

Noroc -sunny-

7. Anonymous

Anonymous Guest

Deoarece acest topic a fost deschis doar pentru a da curs atacurilor la persoane, fapt care l-a incurajat pe unincubus(alias Lapusneanu) am decis sa inchid topicul care nu duce decat discutii contradictorii.

Draga Lapusneanu(unincubus), avertismentele raman valabile si pentru noul nick name si chiar daca ti-ai sters username-ul Lapusneanu, tot acelasi ramai pentru forumisti."Acceasi Marie cu alta palarie!"

Topicul va fi sters daca administratorii website-ului decid acest lucru.

Share This Page