12.8 C
London
Monday, August 02, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

OZN-uri si crop circles in Wiltshire

Discussion in 'SEZATOARE' started by Deanna, Oct 29, 2010.

1. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Si de aici reiese fix ce zic, nu ai vzut filmul dar pui aceleasi intrebari expirate(la care ti-am raspuns deja)....de ce mile, cum l-a vazut, era noaptea ..etc...
    DACA ai fi vazut filmul NU ai fi pus intebarile astea.

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Vând Xanax .

Poate ar fi o idee bună să vă opriţi .

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    5:21:19 AARTCC JAL1628 heavy, see if you are able to identify the type of aircraft, ah, and see if you can tell whether it's military or civilian.
    5:21:35 JAL-1628 JAL1628. We cannot identify the type, ah, but we can see, ah, navigation lights and ah, strobe lights.
    5:21:48 AARTCC Roger, sir. Say the color of the strobe and beacon lights.
    5:21:56 JAL-1628 The color is, ah, white and yellow, I think.
    5:22:03 AARTCC White and yellow. Thank you.

Ite ma, extraterestri cu lumini de navigatie. Funny.

Si mai tare e ca nu spune nicaieri ca gigi aia de traffic controllers ar fi incercat sa contacteze avioanele alea.
    Un "please identify", ceva.. nimic frate. UFO. Laser frate.

Ii intreba pe japonezi ce fel de avion e. Circ maxim.

Trasa de par rau de tot.

4. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Interesant:

Daca e sa fim exacti cu privire la "mothership"

5. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Circ maxim is concluziile trase de tine dupa ce ca nu ai vazut filmul original, ala de 22 minute, si acum vii cu un transcript care clar nu corespunde cu inregistrarea vocala.

la fel ca si cu transcriptul de mai sus, ai o sursa eronata.
    Unu la mana jap a cerut manevre, a primit 2, apoi manevra de 360 i-a fost ordonata fara s-o ceara.
    Doi la mana, radarele , 3 la numar, cel di navion, cel din turn si cel de la r/d15 au reperat obiectul.
    trei la mana: nu e tiwce the sie of an aircraft carrier. Schita facut de japonez are scris in japoneza ''this is the same size as an aircraft carrier''. Nu scrie nicaieri de ''twice the size..aircraft carrier'' .

Repet, poate reusesti odata sa te prinzi: DACa vedeai filmul intelegeai ce-i si cu ''strobe lights'', ce-i si cu identificarea pe radar, ce-i si cu ordinea evenimentelor.
    Intre timp esti hilar fiindca vii cu niste date eronate.
    Poate imi explici cum e aia cu ''nu exista dovezi'' ?
    Sau aia cu ''mai exista martori care sa confirme ce zice asta'' ?
    Iti amintesti cand ai scris asta ? Eu da, si din cate vad, te cam invarti in jurul cozii.

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai tu imi dai un film de 22 de minute in care vorbeste un nene.
    Eu iti dau transcriptul cu data si ora, iar tu imi dai franturi, editate intr-un video.

ti-am explicat de 20 de ori, care e treaba cu "nu exista dovezi". Daca ignori aspectul e fix problema ta. Din partea mea poti crede si in lilieci cu ochi cu laser.

Am incercat sa-ti explic in toate felurile, vad ca nu pricepi deloc. Si din pacate vad ca refuzi sa faci diferenta intre dovezi (reale, palpabile) si anecdote / presupuneri.

Ce mi se pare greoi in conversatia cu tine este c anu reusesti sa urmezi un fir logic. Tot aduci din urma argumente irelevante pentru topicul discutat, vii cu o avalansa de explicatii dubioase, acuzatii ca n-am vazut nu's ce secunda din film, ca nu sunt documentat etc.

Imi zici ca am o sursa eronata. Ba nu, tu ai o sursa eronata.

7. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ti-am dat un film de 22 minute in care vorbeste SINGURUL nene care conteaza !!!
    Singurul care are dovezile, si care s-a ocupat de tot cazul asta ? Intelegi ?
    El e cel care era sef de divizie (la departamentul ''accidente si investigatii si etc'' cum se chema complet..zice in film.) peste spatiul aerian in seara cand s-a petrecut treaba.
    Pricepi atat lucru ?
    Sursa ta de mai sus e eronata fiindca nu corespunde cu inregistrarea vocala !!!
    Inregistrarea vocala e singura sursa care poate fi luata in calcula fiindca provine din cabina avionului.
    Toate datele , inregistrarile, schitele, TOATE au ajuns la nenea asta, la el in birou, pe masa, unde el a anchetat cazul.
    Nici asta nu intelegi ?

Asta e singurul om care e in CUNOSTINTA DE CAUZA.

edit: vad ca ai fix comportament de troll. Adica ai cerut dovezi, martori cu studii, inregistrari, de toate....si dupa ce ti le arat, zici ca ''nu-mi plac''.

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai mai nene, daca TOATE datele sunt la un singur om si numai unul are povestea, cum afirmi tu ca sunt mai multi martori?
    Daca sunt mai multi = sunt mai multi, daca e unul singur care afirma ca sunt mai multi, atunci e cu totul alta poveste.

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  10. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    ''toate datele'' includ si inregistrarile audio...inregistrari vocale in care apar alti martori

Daca s-ar intampla ca toti din acest caz sa fi murit de batranete, asta ar insemna ca nu au existat niciodata martori in aceest caz ?
    Ce era sa faca asta ? Sa-i tina sechestrati pe piloti, pe controlorii de trafic, pe toti pana in ziua in care Dan vine si cere martori ?
    Ai idee cat de absurda e cerinta ta ?

Da, asta e singurul martor fiindca s-a petrecut acum 27 de ani. DAR uite ca are dovezi: documente, inregistrare audio cu traficul dintre avion si radare, si inregistrare vidoe de 30 minute cu unul din radare.

Cum am zis, mai repet. Singurele informatii credibile provin de la omul care a anchetat cazul, omul care controla tot traficul aerian pe acea portiuni de spatiu aerian.
    pdf-uri recompilate de diverse site-uri nu au aceeasi credibilitate ca omul asta, spunand exact cum s-a intamplat totul, cu vocea lui.

Uite, ca vad ca esti confuz tare. Auzi de la prima mana.
    http://www.youtube.com/watch?v=qt-VcgxmP58

edit: la 2:43 e al 6-lea om pe Luna, cred ca si asta e un soi de gigi care vrea sa vanda carti, nu ?
    si la 3:25 ca tot ceri martori.
    Nenea asta Greer(cu phd si asta) a identificat peste 400 de persoane din diverse structuri di ndiverse tari, si intervievat peste 100 cu filmare ce totalizeaza 120 ore de marturii.

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    300+ de pagini cu documente, analize, declaratii, schite, interviuri sunt irelevante.
    Conteaza ce zice omu tau.
    Iti dai seama ce zici, nu?

12. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ce afirma omul ? Pai ia lasa tu intrebarile gen hering rosu, si vezi tu cu ochii tai ce zice la 2:43, si apoi ce zice altul la 3:25 !!!!!!
    Ca voiai martori care sustin ca au vazut extraterestrii. Uita-te in clipul ala. Mai mult de atat ar fi sa-ti prezint unul viu. Cam greu. intre timp ai fost informat despre un proiect ''Disclosure Project'' care a acumulat interviuri de la 100 de persoane din diverse ramuri alea armatei/guvernelor din diferite tari. Ce faci tu cu informatiile prezente acolo e treaba ta.
    Nu cred ca pot isa negi la infinit ca exista oameni suepr specializati care afirma ca au avut contact cu ufo si extraterestri. Uite o parte dintr ei in clipul asta .

http://www.youtube.com/watch?v=qt-VcgxmP58

edit: '' 300+ de pagini cu documente, analize, declaratii, schite, interviuri sunt irelevante.
    Conteaza ce zice omu tau.
    Iti dai seama ce zici, nu? ''
    Tu intelegi ca alea 377 de pagini is compilate de unul pe nume Glen Harper care nu are nici o implicare oficiala in cazul JAL1628 ? Asta Glen Harper a compilat datele , ce a gasit din diverse surse si le-a trimit la MUFON, o organizatie ce se ocupa cu catalogarea de cazuri ufo.
    Ala John Callahan e sursa originala.
    John Callahan e cum s-ar zice ''whistleblower''-ul, iar asta Glen Harper e un soi de reporter de investigatii. Care sursa e mai credibila ?

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deci "ma", uite cum sta treaba.
    Eu zic ca esti super pregatit sa sustii faptul ca exista extraterestri. Esti super documentat, sunt cazur peste cazuri.

De ce nu poti demonstra lumii intregi, de ce nu poate nimeni demonstra lumii intregi ca extraterestri exista? Te-ai intrebat? Atatia oameni cu studii, cu doctorate, atatia martori, toti nu reusesc sa demonstreze un lucru atat de simplu - ca exista extraterestri.

Tot ce au sunt informatii "din auzite", inregistrari radar dubioase care nu arata nimic clar, poze sterse, filme cu blur, nimic concret "bai", pricepi?

Daca nu pricepi, nu ma mai obosesc sa-ti explic, ca iar incepi cu povestile astea cu miile de marturii inutile.

Guvernele lumii nu se straduiesc sa acopere nimic, ci eventual sa AFLE lucruri. Daca se straduiau sa ascunda extraterestri, nu se ducea la Uni la Oxford, spre studiere, asta:
    http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... ntary.html
    http://www.businessinsider.com/this-is- ... 013-5?op=1

DOOOH

PS: imi pare rau ca nu pot avea o discutie cu tine pe tema incidentului de la Anchorage. Daca esti vreodata dispus sa urmaresti logic firul povestii, fara sa ma iei cu "mai studiaza" si fara sa faci aluzii/sa ma provoci, sunt dispus sa te lamuresc cum sta treaba :)

14. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    De ce ? pentru ca nu-i vorba de guverne. Guvernele se schimba la cativa ani. E vorab de o cultura a secretului de stat care are ramificatii dincolo de guvern...De ex. in SUA membri ai congresului, admirali si generali au avut onoarea de a li se raspunde latelefon ''you don't have a need to know''.
    Chiar in cazuri in care acele persoane reprezentau cea mai inalta pozitie in cadrul unei ramure de armata. Exista organizatii, compartimentalizate, care efectic nu sunt sub controlul nici unei puteri legislative/executive.
    Nu ma crezi ? Iti dau link cu martori de rang inalt care s-a lovit de problema. Sau ia si cauta ''unacknowledged special access programs''. Special access programs is cele care sa zicem cer un secuirty clearance de gen ''top secret'', cele unacknowledged is cele care-s complet scoase de pe hartii, sifoneaza bani prin diverse bugete negre. Iar nu crezi ? Cauta ''pentagon is unauditable''...efectiv un complex industrial din care dispar anual cateva miliarde..acei bani se duc in acele proiecte unacknowledged, care conform spunelor multora ce au fost in domeniu(cei 40 din citizen hearing on disclosure(mai 2013), si cei 100+ din project disclosure(2001)) se ocupa cu tehnologii exotice, is recuperari de ufo si back engineering.
    Deci pe scurt. exista o masinarie care e pusa la punct de pri n50-60 care a perpetuat o stare de secretomanie. Acest lucru e sustinut de prea mult ioameni calificati ca sa fie doar o iluzie. E ceva real. uite cum opereaza guv. sua in cazul asta recent ''prism''. Prism era un proiect cu supraveghere a congresului..prioectele alea unacknowledged is complet in afara oricarei supravegheri.

edit: sa vii cu faze gen ''miile de marturii inutile'' e complet deplasat in situatia in care tu nu ai caificarile care le au majoritatea alora, si nici experienta, vechimea in domeniul apararii in sua pe care o au majoritatea alora.
    ''inregistrari radar dubioase '' cine si cand a stabilit ca-s dubioase ? Pe filmul ala de aprox 2 ore de mai sus, la minutul 21 o sa afli cam cat de dubioase is.

15. Anonymous

Anonymous Guest

Extraterestrii astia, Choice, n-au si niste pastile ceva? De relaxare?

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu mai bate aluzii, eu am fost primul cu ofertă la Xanax , căutaţi muşterii în altă parte . Da ?

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Varule, eu nu neg nimic din toate astea. Fiecare guvern opereaza cum vrea.

Eu neg faptul ca exista dovezi ale unei vizite extraterestre pe pamant. Dovezi concrete, nu vorbe, nu inregistrari care "ar putea fi".
    Ti-am dat un exemplu super clar de posibil extraterestru studiat si ras-studiat. Asta ar fi o dovada clara - nu l-a ascuns nimeni, cercetarile sunt publice si asa mai departe.

Sunt lucruri de-a dreptul extraordinare de studiat, lucruri pe care chiar poti pune mana, poti studia nemurirea, astrele, viata in cele mai bizare forme.

Uite, iti dau cateva puncte de plecare pentru lucrurile alea extraordinare de care iti vorbeam si care EXISTA si pot fi studiate:
    - nemurirea - https://en.wikipedia.org/wiki/Biologica ... #Organisms
    - forme de viata rupte de lumea in care traim, ecosistem care nu se bazeaza pe energia soarelui - http://en.wikipedia.org/wiki/Movile_Cave
    - oameni care nu sunt "integrati" in societatile moderne - http://en.wikipedia.org/wiki/Uncontacted_people
    - oameni car enu cred in zei, nu stiu sa minta - https://en.wikipedia.org/wiki/Pirah%C3%A3_people

Daca vrei sa auzi controlorii de trafic din intreaga lume, poti sa tii pe fundal, eventual sa ii inregistrezi, mai ales pe cei din zonele izolate:
    http://www.liveatc.net/feedindex.php?type=all

Crede-ma, oamenii abia asteapta sa afle ca exista extraterestri, ca exista viata pe alte planete. Si cum spuneam, e simplu sa demonstrezi DACA chiar exista. E suficient un singur semnal radio prins de SETI, de o singura poza clara prinsa de un telescop, de o singura poza facuta de un satelit.

In cazul in care o specie evoluata ne contacteaza, posibiltatile devin nelimitate acum, cat timp suntem in viata.

18. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Problema e ca tu locuiesti intr-un univers privat, al tau, unde guvernele vor sa afle ..o, da..
    Sa luam exemplul primar..guv sua...Guv. care nega public existenta zonei 51 ?
    Fix asta s-a intamplat. Au fost procese cu accesul publicului si toate cele, si judecatorul a concluzionat ca baza nu exista. BAza care azi e pe toate hartiel google si bing si toate cele.
    Asta e un exemplu. Deci acu 30-40 ani luema tina ..conspiratie, exista baza asta, si acolo se fac chestii suspecte, ufo, et, etc....Guv. nu si nu, nici macar nu exista. Ei uite ca exista. Acum ce se petrece acolo , pe langa b2 si 117-ul, e cam greu de aflat, dar asa cuum erau tipi care sustineau existenta lor, si s-a demonstrat ca au avut dreptate, asa exista azi tipi care sustin ca guv us ascunde/comunica/foloseste ..etc ce termen mai vrei...tehnologie ufo si chiar et.
    Asa cum nimeni nu credea ca baza exista, asa nu crezi nici tu. Dar uite ca s-a demonstrat fix inversul.

19. Anonymous

Anonymous Guest

Nu e suficient. Cred ca eutanasia e mai potrivita

20. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Share This Page