18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

OZN-uri si crop circles in Wiltshire

Discussion in 'SEZATOARE' started by Deanna, Oct 29, 2010.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu inteleg de ce tre sa il cred pe nenea asta. E special?
    Am vazut transcrip din conversatia pe radio si doar japonezii au vazut ceva si nu era de nici o marime. Celelalte avioane nu au vazut nimic nici pe radar nici cu ochiu liber.
    Asta ce zice, ca de fapt au vazut toti ceva, dar nu ii lasa cia sa vorbeasca?

Nu, nu's capabil sa inteleg unele chestii. Asa sunt eu, mai prostut. E bine ca le intelegi tu:)
    Btw, la fel de clar zice si in biblie ca dumnezeu exista. Ce nu intelegi? Exista!

2. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Deci aia e varianta ta ? transcriptul ?
    Transcriptul asta e modificat, cum afirma si tipul asta in film; la final toti au fost fortati sa faca anumite chestii(juramant+modificat declaratii).
    Vezi filmul si ai sa intelegi ordinea evenimentelor. Practic asta a instrumentat tot cazul, el era seful de divizie peste toata zona aeriana in care s-a intamplat treaba, toti controlorii si cei din FAA si cei militari , toti ii raspundeau lui direct.
    Ia si vezi filmul ca altfel nu o sa intelegi chestiile din acest caz.

3. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Mi-e rusine sincer de cat de penibila a ajuns discutia. Toti mint, numai asta spune adevarul. Nu mai are dovezi, pentru ca au disparut sau au fost modificate.
    E vorba de un obiect, nu stim ce e, deci tre sa fie extraterestri.

Deci cat de penibil?

Eu renunt.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

4. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Care toti mint ma ? care-s aia toti ?
    In toata poveste asta e unul singur care povesteste, el, si toate schitele si dovezile is ale lui, aduse de el. Cum le-a luat si le-a copiat de la servici.
    daca transcriptul era modificat cand l-a luat su el, si omul explica clar ca nu corespunde cu ce s-a intamplat, ce e asa greu de inteles /
    Daca acest caz nu s-ar fi intamplat niciodata, de ce exista toate schitele alea si inregistrarile radar si conversatiile dintre avionul japonez si controlori ?
    Tu intelegi atat lucru ? Exista inregistrare audio cu vocea pilotilor japonezi si cu vocea controlorilor(2), care atesta fix varianta lui nenea asta. Pricepi ? Vrei sa auzi inregistrarea audio ?

5. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    In afara de el, mai confirma cineva povestea?

Iar vii cu intrebari aiurea. Daca acel caz nu ar fi existat, ar fi fabricat el niste ' dovezi' sa devina celebru. Ca multi altii. Na, ca sa ai si raspunsul la o intrebare.

6. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    DA, mai confirma cineva povestea. Care ''toti mint'' ? Uite inregistrarea audio cu japonezii si controlorii, toti confirma existenta unui obiect, japonezii pe radarul lor, controlorii cu radarul lor. Si daca urmaresti tot filmul asta in afara sectiunii selectate o sa afli ca e aceeasi poveste care e in celalalt film de acum 2 postari. Da, e acelasi tip John Callahan, doar ca in primul film avea o varsta, in asta in care apare si inregistrarea cu voce, are alta varsta.

http://www.youtube.com/watch?v=P51LmirT ... 75&end=145

7. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deci da, clar. Si de unde zici ca vin? De pe marte?
    Ah, stai ca de fapt o luaram de la capat. Nu stim ce e.

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nuapte buna

9. Anonymous

Anonymous Guest

A dat domnul!!!!

Ivane.., eu l-as suna sa-l trezesc din somn. Cum poate sa doarma fara sa se gandeasca la extraterestrii care zburda pe langa el.

10. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    A, nu stim ce e. Poate tu nu stii ce e. Lumea care urmareste primul film, o sa-si dea seama ce sigur nu e dupa dimensiuni si manevrele efectuate. hint: nu e ceva ce putea fi construit pe pamant in 1986....poate ''de marimea unui portavion'' iti spune ceva. ps: nici armata nu stia ce-i, fapt ce iarasi reiese din film.

Cum era aia cu ''toti mint'', ''e doar povestea lui'', ''nu exista martori', ''nu exista nici macar o dovada'' ?

Vocile pilotilor si a controlorilor sunt dovezi ? Eu cred ca da. La fel si inregistrarile radar. La fel si schitele facute de piloti...sau aia is niste ''gigi ?

http://www.youtube.com/watch?v=akuopXFjWws

Noapte buna.

ps: nu te stresa, e greu de acceptat ceva nu corespunde cu ce a fost predat de biserica.

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Mai frate, pana la urma, totul se reduce la "burden of proof". Adica cel care face o afirmatie extraordinara (cum ar fi ca exista extraterestri) tre s'o si dovedeasca. Pentru ca ar fi absurd sa ma apuc eu sa dovedesc toate prostiile debitate de diversi americani plictisiti.

Cum ar fi la fel de absurd sa-i cer lui Choice sa demonstreze ca NU exista un ceainic la jumatatea distantei dintre pamant si soare.

Din fericire pentru omenire, nici choice si nici altcineva nu poate dovedi existenta extraterestrilor. Tot ce au ufologii sunt "marturii" si diverse poze neclare, inregistrari radar care nu spun nimic si multe carti de vandut.

Cum am mai spus, daca un lucru exista, e foaaarte usor sa dovedesti ca el exista. Daca nu exista, incerci argumentatia fantoma - ba ca sunt multi care spun asta deci tre sa fie adevarat, ba ca guvernul ne ascunde adevarul, ajungandu-se la inevitabilul - nu stim ce e, dar nu are ce sa fie altceva.

Ca in exemplul cu japonezii. Aia au zis ca e "quite big", dar "protagonistul" spune ca de fapt japonezii au zis ca era de 4 ori mai mare ca un 747. Exista un singur om care spune o poveste, nimeni nu o confirma, asa ca "au fost amenintati de CIA". Motivul? Nu se stie. CIA protejeaza extraterestri.

Deci n-am cuvinte...

Cat despre comentariul cu biserica - pentru tine de ce e greu sa accepti realitatea? De ce visezi extraterestri cand de fat nu e nici o dovada care sa ateste existenta lor? Nu cumva faci fix ce ar face un credincios obisnuit? Nu sunt fix aceleasi argumente, marturii, scrieri?

Asta e si argumentul credinciosilor - n-ai cum sa imi demonstrezi ca nu exista minuni, ingeri si dumnezeu, pentru ca dovezile mele sunt marturii si nu poti sa le verifici nici daca vrei. Si chiar daca reusesti sa dovedesti ca una din marturii e falsa, raman celelalte 10.000. Si cine-si pierde vremea cu asa ceva? :)))

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cum adica "mda"? Ce fel de reply e asta?
    Unde sunt cele 20 de linkuri de pe wikipedia, unde sunt dovezile incontestabile, zgarieturile din interiorul pesterilor, unde sunt acuzatiile ca sunt ingust, ca am avut dezamagiri cand eram mic, unde sunt citatele din Freud, referirile la invataturile crestine?
    Macar o chestie mica de gramatica, ceva, orice?
    -trist-

14. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0

vezi ca ma tratezi ca pe specie separata si ai ignorat gluma din spatele mesajului meu. remember: nu ma cunosti.

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Nu stiam ce sa scriu :) ca sa par ca am citit tot , e prea lung , am pierdut sirul ...

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Se pare ca nici tu ... ,,voi,, ,,poate faceti,, ... plural ?

17. Anonymous

Anonymous Guest

Iar te-a trecut nevasta pe cruditati de esti misogin?

18. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Precum o pana , pe o piele de rinocer a fost asta ...

19. Anonymous

Anonymous Guest

Daca mai pui spatiu inainte de virgula te dsu pd mana extraterestrilor!

20. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Hai ca deja o dai din colt in colt. Devine penibila argumentarea ta cand repeti de 10 ori ''nu exista dovezi'' si ''nu exista martori''.
    Cand iti arat dovezi....nu-s bune ca ''nu exista' martori.
    Cand iti arat martori...nu ca-s niste gigi. Ceri martori cu studii superioare.
    Cand iti aduc martori cu studii superioare...nu ca-s din aia de vand carti...ala e argumentul tau suprem ignorand complet faptul ca unii au cariere de 30+ ani in aeronautica sau aparare. De asemene aarugmentezi citind din aer ce au relatat aia, ca mai mult ca sigur nu ai intrat pe site-ul ala sa citesti cateva marturii.
    Repeti intr-una ca ''ala e singurul care sustine povestea''....cand iti dau inregistrare cu vocile a 3 grupuri de oameni(3 intru-n avion, inca 2 in doua instalatii radar diferite) o dai cotita ''tot nu stim ce era''

Pai stai asa nene..parca zicai ca nu exita martori care sa-i confirme poveste ? Nu ?
    Parca ziceai ca totul e o fabulatie de-a lui. Nu ?
    Acum vii si repeti IARASI aberatia ''Exista un singur om care spune o poveste, nimeni nu o confirma, asa ca "au fost amenintati de CIA". Motivul? Nu se stie.''
    Pai inregistrarea audio deja demonstreaza ca erau cel putin 5 persoane pe langa tipul asta.
    Tu uiti din 5 minute o informatie ?
    Ca te contrazici din post in post....ba nu is dovezi, cand aduc dovezi, ba nu-s martori, cand aduc martori, iarasi nu-s dovezi.
    Ai cumva impresia ca astea trec neobservate ?
    Ai cerut de toate, ti le-am aratat si concluzia ta e ''nu vad nimic, unde-s dovezile''.
    Eu sper ca in viata reala nu esti judecator, ca s-ar tavali oamenii in chinuri cand ai analiza tu dovezile.

Share This Page