13.2 C
London
Friday, September 17, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

OZN-uri si crop circles in Wiltshire

Discussion in 'SEZATOARE' started by Deanna, Oct 29, 2010.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cazurile documentate nu exista. Arata-mi unul care sa fie cu extraterestri, cu farfurii zburatoare. Cazuri documentate cu lumini sunt destule. Da, au vazut unii niste lumini. Asta inseamna fix nimic.

Organizatiile serioase din ultimii 70 de ani nu mai exista de cel putin 10 ani. Au ramas ufologii, care studiaza cazuri vechi si prafuite.

Oameni cu studii superioare credibili nu prea vad. Cei credibili nu fac afirmatii aiuristice pentru ca stiu ca-si vor pierde credibilitatea. Ca si cel de mai sus. E clar pentru oricine se uita la video ca n-a facut pic de studiu pe farfurie zburatoare si ca aduna vorbele martorilor in carti, face presupuneri si nu afirmatii bazate pe dovezi.

Ultimul congres a adunat tot ce-a putut mai credibil - majoritatea ufologi. Ce te astepti sa zica ufologii?

PS: As vrea sa recunosti ca nu exista nici macar o singura dovada ca exista extraterestri.

2. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:

3. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Huh ? What what ?
    Am vazut referirea ta la nu stiu ce ceainic, nu am avut timp sa raspund...ce ceainic ?

Anyway, ceri oameni cu studii, ti-i arat, apoi stai ca asta e cu crop circles, aaa stai ca nu am gasti..aaa stai ca asta vinde carti.
    Mai ocolesti mult evidentul ? 40 de tipi calificati sustin ca suntem vizitati.
    Da sau nu ? Tu sustii ca miile de cazuri is false, ca nspe organizatii nu s-a uocupat cu nimic, si ca astia 40 vand toti carti, nu ?

'' De retinut - omul vinde carti, dvd-uri despre ozn-uri, completeaza pensia adica.'' Nu, de retinut ca tipul e specialit in stiinta aeronautica si fizica, si a lucrat 30 de ani in domeniul apararii in sua, in multe proiecte secrete, mai verifica-i odata cv-ul...defapt afirma si in filmul dat de tine ca a lucrat in multe locuri unde tehnologie era de varf, dar desigur e un ''gigi'' care vinde carti. De unde ai dedus ca vinde carti ?

4. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    N-am gasit inca pe unul care sa nu vanda carti despre ozn-uri. Poate sunt.

Omul a lucrat in aviatia civila si era manager de proiecte, nu cercetator, mai verifica-i si tu cv-ul.

De unde am dedus ca vinde carti? :))))) Uite:
    http://www.majesticdocuments.com/
    Si tine conferinte (pe bani, fireste)
    http://www.ufoconference.com/
    Are business cu fi-su, e afacere de familie ;)

5. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Eu cred ca daca aprofundezi informatiile si cv-urile celor de pe acel site o sa ajungi la concluzia ca nu stii care-i defapt amploarea fenomenului. Acu niste postari credeai ca-s doar ''obiecte'', nici nu stiai de cazuri , ca-s de vreo 5-6 grade. Acum ai material de studiat. Dar vad ca-l ocolesti....o fi di ncauza ca au aia prea multe phd-uri si nu mai tien replica ''is niste gigi'' ?

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Din ce am vazut, majoritatea vand carti despre ozn-uri. Deci ce sa aprofundez?
    Ce amploare a fenomenului? Ce grade? Cei prezenti acolo n-a vazut mai omule nici picior de extraterestru, ce nu ti-e clar? Ce ocolesc, ceva ce nu exista? Exista o singura dovada? NU. Exista doar marturii neverificabile, sau marturii verificabile care nu's despre farfurii zburatoare, ci despre fenomene ce nu pot fi explicate.

Si daca un fenomen nu poate fi explicat INCA, nu inseamna ca sunt extraterestri, nu stiu de unde logica asta.

7. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Vezi ca pe majesticdocuments e o echipa din 7 tipi(altii cu phd), nu fiusu, care au facut cercetarea. Eu vad ca in continuare refuzi evidentul. Omul e calificat. Omul a observat fenomenul, si acum scrie carti impreuna cu altii, tine conferinte....stire soc, omul trebuie sa manance...ce sa vezi ia bani pt. munca prestata. omg.
    ''He enjoyed a 43-year career at McDonnell Douglas managing research and development project''
    si
    '' he confirms the existence of similar projects within the aerospace industry''
    In caz ca n-ai aflat firmele di nindustrai aeronautica din sua au contracte cu guvernul sua. contractele nu-s publice, ci is top secret. mai documenteaza-te si apoi zi ''aviatia civila''
    Si era ceretator, mai urmareste filmul postat de tine. Are phd in aeronautica si fizica si nu e cercetator ? Wow.

Din ce am vazut, majoritatea vand carti despre ozn-uri. Deci ce sa aprofundez?
    Ce amploare a fenomenului? Ce grade? Cei prezenti acolo n-a vazut mai omule nici picior de extraterestru, ce nu ti-e clar? Ce ocolesc, ceva ce nu exista? Exista o singura dovada? NU. Exista doar marturii neverificabile, sau marturii verificabile care nu's despre farfurii zburatoare, ci despre fenomene ce nu pot fi explicate.

Si daca un fenomen nu poate fi explicat INCA, nu inseamna ca sunt extraterestri, nu stiu de unde logica asta.

Vorbesti cand defapt nici nu ai citit nimic di nce e pe site-ul ala. Aftfel nu ai fi dat-o in presupuneri ca cele de mai sus.
    Ia si vezi ce declara martorii aia pe site, si apoi o sa-t i dai seama ca esti complet depasit de subiect. E vorba de declaratii in care oamenii afirma ce au vazut.
    Da, obiecte, si toate cele. Dar normal ca intrebi ''exista o singura dovada? nu. cand defapt nu ai vazut nimic.

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Vezi? Nici tu nu citesti tot ce scriu :)

Spuneam ca e un ceainic, undeva la jumatatea distantei dintre pamant si soare. Intrebam cine l-a pus acolo, eu zic ca Dumenzeu.
    Presupun ca n-o sa ma crezi ca exista acel ceainic, iar daca e asa, as vrea sa-mi demonstrezi ca nu exista.

De asemenea, pot aduce si niste dovezi ca acel ceainic exista. Sunt oameni cu studii superioare care afirma ca exista, documente, altii l-au visat, in 1960 un telescop a vazut un punct in timp ce studia soarele, iar in timpul eclipselor, se poate vedea ceva ce straluceste, deci dovezi exista. Intrebarea e - cine l-a pus acolo. Si de ce tocmai un ceainic?

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    "Omul e calificat. Omul a observat fenomenul"

Calificat in ce? In ozn-uri?
    Ce fenomen a observat, ca nu's lamurit?

PS: tare asta cu "mai documenteaza-te" =)))))

10. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ba tu vb serios ? Calificat in ce? Aeronautica si fizica bre, a lucrat in proiecte aeronautice 30 de ani, a lucrat la proiecte pt. statia internationala.
    Despre ce vorbesti ?
    Cand tu nu ai nici jumate de dovada pt ceainicul tau, iar astia 40 au informatii stranse echivalente cu arhive integi, tu zici ca nu exista nici o dovada ? Inregistrari radar = dvezi, marturii scrise= dovezi. Sau nu ?
    Eu zic sa te trezesti la realitatea curenta, nu cea de la 14 ani cand il aveai idol pe vondaniken.
    Ai o tona de documentatie in fata, dar nici nu te uiti pe ea fiindca stii din start ca ''nu exista'', desigur tu stiind clar ce a facut fiecare din cei 40 in timpul vietii lor, cand defapt nici nu ai urmarit marturiile lor.

Ia si citeste si lasa prejudecatile ''nu exista'', ''vinde carti''....tot ce prezinti tu is niste artificii.
    Ce se prezinta aici http://www.citizenhearing.org/index.html e din mana unor tipi cu studii universitare, cum ai vrut chiar tu.

11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Dupa ce a lucrat 30 de ani in industri, nu poate veni cu nici o dovada. Asta spune tot.
    Inregistrarile radar nu dovedesc nici un extraterestru. Marturii despre extraterestri? Care?

Mimse pare foarte grav sa sustii ca exista extraterestri pe baza a zero dovezi si sa-i trimiti pe aia care fix asta sustin, ca nu sunt dovezi, sa mai citeasca.

Daca ai vrea sa stii despre ceva ca exista, astea sunt dovezile pe care le-ai accepta? Astea sunt argumentele? Nu stim ce e, deci e extraterestru?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

12. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ai zis de nenumarate ori(vezi mai jos) ca nu exista o singura dovada. inregistrarile radar is dovezi.

Iar vorbesti fara sa stii situatia...is fix despre farfurii zburatoare in multe dintre marturii.
    Alea de pe site.
    Deci ba ceri dovezi, apoi cand ti el arat, zici ca nu-s dovezi despre obiecte zburatoare, apo icand iti arat ca fix despre obiecte zburatoare is, zici ca nu-s extraterestri in ele....inconditiile in care o multime de experti atesta ca aceste obiecte sfidau legile fizicii inca de prin 1940.
    Ai vrut martori cu studii, nu-s buni.
    Ai vrut dovezi, radarul nu merge.
    Ai vrut marturii despre obiecte zburatoare, nici astea nu-s bune fiindca nu-s verificabile.
    Pai asa nimic nu e verificabl fiindca nu ai fost tu de fata cand s-a intamplat ?
    Pe baza a zero dovezi ? Pai normal ca vezi zero dovezi daca nu intri pe site sa le vezi...intelegi ? de obicei ajuta sa el vezi daca te uiti al ele.

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Sa ma dau batut?
    E clar ca tu stii ca sunt extraterestri peste tot, numai ca, din pacate, nu-i vede nimeni.

Hai sa o luam pe rand.
    Inregistrarile radar ce dovedesc? Ca exista extraterestri? Nu.

Vreunul din cei de te tot lauzi cu ei a vazutt extraterestri sau ozn? Nu

Si atunci despre ce vorbim? Despre niste lumini pe cer, angels pe radare si tu zici ca's extraterestri? Despre fabule din popor?

Ma ingrijoreaza faptul ca avocati ca tine fac lumea sa creada in tot felul de lucruri. Asta cu extraterestri e inofensiva, dar pe acelasi principiu si cu acelasi stil de argumentatie, au ajuns sa prosteasca llumea sa nu mai faca vaccinuri la copii, sa nu mai mearga la medic etc. Tot cu conferinte, cu autoritati in diverse domenii, cu asazise dovezi. Ce e si mai grav este ca au umplut netul de prostii de genul, iar un citor neavizat are impresia ca lumea stiintifica e impartita in 50-50% Ca si in cazul de fata. In realitate e 0,001% vs restul.

14. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Inregistrarile radar dovedesc faptul ca
    a) niste obiecte apareau si dispareau instantaneu in vecinatatea unor avioane si instalatii militare,
    b) ca se miscau fie in linie dreapta, fie in diferite manevre cu viteze cuprinse intre 120kmh si 170.000 kmh, in functie de caz, cu acceleratii si deceleratii aproape instantanee.
    c) ca in unele cazuri rare aceste obiecte parasesc spatiul aerian american pe o traiectorie verticala pana la limita radarului (aprox 100-300-500km in functie de tipul radarului).
    Toate cele 3 puncte , a, b, c, au fost inregistrate inca din anii 40-50.

Ghici ce se termina si ce incepe la 300 km in sus fata de nivelul marii ?

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deci inregistrarile radar nu reprezinta dovezi pentru ceva anume. Sunt lucruri inca neexplicate, corect?

In anii 50 erau mai multe anomalii radar decat in ultimii 10 ani?

16. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ce te faci cand ''anomaliile'' alea is confirmate vizual de oameni de la sol ? NU se pune problema ca toate sa fi fost anomalii tehnice. Prea multe din cazuri au inregistrari radar si in acelasi timp confirmari vizuale.

Deci ai un obiect care face manevre imposibile pt. tehnologia terestra din 40-50 si in acelasi timp un militar de la sol/un pilot de avion comercial/un pilot de vanatoare confirma existenta unui obiect solid care face acele manevre vizibile pe radar.

Care-i partea greu de inteles ?

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Despre ce caz vorbesti?

Si repet: daca nu stii ce e, de ce afirmi ca's extraterestri? De ce nu afirmi ca'i satana, sau ingeri sau zane? Nu stii ce e, deci nu stii ce e, atat.

Ce inseamna "prea multe"? Vorbim de cele confirmate de martori oculari sau de 'common angels'?

18. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Despre ce caz ? Pai uite cazul asta de jos, confirmat pe 4 radare diferite, vizual de 3 piloti, vizual de militar la sol, vizual de alti 3 piloti din alt avion. Cum ti-am zis, tipul spune foarte clar ce s-a intamplat in caz si ce s-a scris in declaratii nu-i identic pentru ca acel grup de indivizi (3 cia, 3 fbi si inca un grup) au preluat majoritatea dovezilor (la indicatia sefului sau superior) si le-au dictat martorilor directi ce sa scrie in declaratiile oficiale. Defapt unul dintre ei a facut a 2-a declaratie in care retrage un paragraf din prima, doar ca a doua declaratie e datata gresit.
    Uita-te in film pana la capat si o sa intelegi.

de ce nu afirm ca-i satana, ingeri, etc ? pt. ca astea tin de creationism...o prostie. pe cand varianta cu vizitatori are posibilitatea de a fi reala avand in vedere ''specificatiile'' universului in care traim.

http://www.youtube.com/watch?v=akuopXFjWws

19. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Avand in vedere specificatiile, si vizitele extraterestrilor sunt o prostie. Poate mai mare decat aia cu ingerii si zanele.

Si referitor la cazul japonezilor - deformezi intentionat povestea, sau chiar asa, ai ramas cu impresia ca e cum descrii aici?

Deci astia au vazut extraterestri, sau nu stiu ce au vazut? Ca vad ca o luam de la capat. Au ramas cu nimic din experienta asta, asa-i?

20. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    De unde tragi concluzia ca deformez povestea ? Care-i varianta ta de nu se potriveste cu a mea ?

Pai tu ai vazut filmul ? Au ramas cu dovezile prezente in film.
    Filmul asta e singura poveste. Ce e deformat in el ?
    Ce exact nu intelegi ? Nu intelegi faptul ca nimeni de pe pamant nu e capabil sa construiasca o nava ''de marimea unui portavion'' cum zice clar in film ?

Vezi filmul, nu ma intreba pe mine. Cu intrebari din astea e clar ca nu l-ai vazut. Nu ai cum sa-mi spui ca deformez povestea cand tu nu ai vazut macar odata. Cum stii ca e deformata ?

Share This Page