18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

OZN-uri si crop circles in Wiltshire

Discussion in 'SEZATOARE' started by Deanna, Oct 29, 2010.

1. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    sper sa nu ma credeti nebuna, ca va adresez o asemenea intrebare, dar nu ma pot abtine, eu urmarind fenomenul de ceva timp. A vazut cineva crop circles in Wilshire? Aud de ani de zile ca este locul preferat al OZN-uri de a crea aceste formatiuni misterioase prin lanurile de rapita si de secara. Uite si un video, de la MSNBC.

2. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: OZN-uri si crop circles in Wilshire

3. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

Gipsy, tu iti dai seama cit iti ia sa dai cu scindura atit de simetric si pe o asemenea suprafata? poate sint unii care dau cu scindura, insa ma indoiesc ca pot face chestii atit de complexe, fara ca macar proprietarii terenurilor sa se sesizeze. Cind ajung in UK, ma postez linga un lan vreo 2 nopti sa vad si eu "care dai breh cu scindura aici"?

4. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0
  5. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0

ValiB wrote:

Poate nu dau cu scandura da' cu ceva tot dau.

Cu scandura o funie si o ruleta...cine lucreaza la camp are o experienta si imginatie bogata de numa numa

Things You'll Need

A light plank (4-6 feet in length) with a rope (10-12 feet) knotted through holes in each end. Alternatively, you may prefer to buy a light garden roller from a garden centre.
    A surveryors reel measuring tape as it doesnt stretch. Rope or nylon can be used but may stretch and make wobbly edges to circles.
    Marking poles - paint tips white to aid visibility at night
    Protractor for measuring angles
    Measuring tape (100 ft)
    Night-vision goggles (optional) - your eyes adjust to complete dark in 20 minutes.
    Laser-pointer to assist placing markers (optional)
    A really good imagination! (rdn)

6. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
  7. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

nu sint amarite...la cit de complexe sint ar trebui sa stai o saptamina prin lanuri si tot te-ar remarca cineva pina la urma...si nu sint nici in photoshop, exista imagini filmate din avion cu cercurile...

8. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0

Deanna wrote:
    si faci tu asa ceva cu compasu si cu googlesii tai?

A da, aici ai dreptate; alea sunt foarte complicate
    De fapt ala ii si scopul lor, sa calatoreasca cu viteza luminii din constelatii indepartate ca sa faca desene in lanul de grau a lu' nea Vasile

Mai glumim si noi; dute pe la puburi in zona Oxfordshire si spune ca vrei cateva cercuri la tine pe camp si o sa primesti oferte...

9. leonard_e36

leonard_e36 New Member

Trophy Points:
    0

ce Toma Necredinciosu' sunteti :))
    nu spun ca toate sunt pe bune , mai sunt si fake-uri dar unele sunt WOW ...iar urmele de tractor sunt pe tot campul simetric deci nu au nici o treaba cu formele ...
    Deanna , vin si eu 2 nopti sa ne uitam care da cu shipca ?:)) , poate reusesc sa pozez vreun extraterestru si ajung milionar :)

10. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

11. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

leonard_e36 wrote:
    ce Toma Necredinciosu' sunteti :))
    Deanna , vin si eu 2 nopti sa ne uitam care da cu shipca :)) , poate reusesc sa pozez vreun extraterestru si ajung milionar :)

uite domnule un om care stie sa speculeze momentul. O poza si ne-am scos, PE VIATA!

12. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
  13. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
  14. angel93

angel93 New Member

Trophy Points:
    0
    Desi ar trebui sa ne dea de gandit faptul ca Universul este infinit si ar fi posibil sa nu fim chiar singuri pe aici, eu totusi nu cred in astfel de...chestii -nu-ma-uit- . Respect insa opiniile celorlalti, dar tot S.F mi se par, deci o forma mai noua de a te relaxa, in rest pierdere de timp.
    Avem noi destule probleme pamantene -ras2- de care sa ne ingrijoram.

15. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    Au inceput si americanii sa dea in noi cu arhive pe acest subiect, din pacate cred ca e doar praf in ochi. Puteti citi documentele date recent publicitatii de catre FBI, aici:

http://vault.fbi.gov/UFO

16. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    [video]http://www.youtube.com/watch?v=ovT9uHJ0qkA[/video]

17. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Astia sigur au venit sa vada semifinalele la Wimbledon,
    ca si Andy joaca astazi,

o fi fain, ca unii au stat cca 3 zile la rand sa gaseasca un bilet,

si astia, sanchi,

vad totul de sus cum ar veni!!!

18. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0

ahahaha, right! -ras2-
    ce mi-ar placea si mie sa fiu in locul lor:)))

19. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Eu nu cred ca esti nebuna lol. Nebuni sunt cei care refuza probele incontestabile si prefera sa bage capul in nisip.
    Eu cred ca majoritatea din ziua de azi is facute de niste oameni, fiindca is prea mici si in principal doar forme rotunde sau daca au forme cu unghiuri drepte, is super simple. Sunt multi care au recunoscut ca au facut multe figuri noaptea.
    Asta nu inseamna ca primele din istorie, care au aparut prin anii 40 nu au fost de origine extraterestra.
    Primele cercuri defapt au fost fix asta, niste cercuri simple, lasate in locurile unde unii au observat ufo-uri ca au aterizat, s-au dus sa cerceteze locul dupa plecarea ufo si au gasit cercurile.
    Plantele erau indoite fara a fi rupte, practic fusesera incalzite din interior si apoi indoite, nu -au rupt pt ca fiind incalzite, umezeala di nele s-a evaporat si practic au fost s zicem facute mai moi de aburul fierbinte. Si cand au fost culcate la pamant nu s-a rupt. Sunt cazuri documentate cu foto si video. In cazurile in care unii au demonstrat cu scandura, toate plantele is rupte. nu poti pasi peste ele fara sa nu rupi majoritate plantelor...fiindca is indoite ''la rece''. In unele cazuri vegetatia nu a mai crescut in acel loc ani la rand, in alte cazuri cei care au stat prea mult prin zona au avut simptome de otravire cu radiatii.
    Probabil ca dupa ce unii dilimani au inceput sa copie figurile, ''ceva'' a inceput sa produca cercuri mai complexe.
    Exemplu cercul asta care are 240 m diametru si 409 cercuri in total.
    Nu poti face asa ceva nici ziua pe lumina cu atata precizie fara sa lasi macar cateva urme de pasi.

Pt cei care nu cred deloc in ozn-uri, urmariti mai jos despre cazul Anchorage. Un 747 japonez urmati de un ozn timp de 30+ minute, pe radare multiple, confirmat vizual din locatii multiple.
    Probabil cel mai bine documentat caz din istorie, nu cel mai cunoscut, dar cel mai documentat, cu cei mai credibili martori, sef de divizie FAA si piloti si personal radar, personal din 2 avioane 747, personal militar de la sol care a confirmat totul in timp ce se intampla, personalul din al doilea 747 care mergea in sens invers si a confirmat prezenta unui obiect in urma 747-ului japonez, personal din turnul de control, si 30+ minute de inregistrate radar, pe 3 sisteme de radar militare la sol(de inaltime, de distanta medie si dist. scurta), plus radarul turnului de control, plus radarul meteo din varful primului 747(radar care era doar pt. meteo adica nori si alte mase de aer de marimi considerabile, practic nu trebuia niciodata sa prinda acel obiect, dar l-a prins fiindca era enorm). 747 japonez e ordanat de catre turnul de control sa schimbe altitudinea, cursul, si chiar la un momentdat sa faca un 360 de dreapta...obiectul s-a tinut lipit de ei non stop, schimband doar pozitia in jurul 747(spate, stanga/dreapta, la viteze enorme).

http://www.youtube.com/watch?v=akuopXFjWws

si un link spre un site unde se vad o parte din documentele si schitele facute de pilotii japonezi. (de conspiratii lol, DAR, are cateva topicuri bune despre cazul Anchorage).
    oricum, dati click si vedeti chiar schitele facute in japonezede nea pilotul in cauza.

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread388098/pg1
    Si o mostra :)

20. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    And what?

Share This Page