7.9 C
London
Tuesday, October 27, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Off topic. Avertisment Police Officer

Discussion in 'SEZATOARE' started by parteneru, Dec 6, 2007.

1. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Police Officer, informatii valabile si folositoare au existat pe acest forum si inainte de 20 Mai 2007, respectiv data la care tu ai devenit membru al acestui forum. "Batranii" forumului iti pot confirma acest lucru, in cazul in care este necesar. -oops- ops-

2. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc ca mi-ai adus la cunostinta Parteneru`....dar tin sa iti "confesez" ca si eu dau tarcoale acestui forum inca de prin aprilie - mai 2006. De pe data pe 20 Mai 2007 am inceput sa devin membri activ, ... chiar f activ,sau user inregistrat...asa cum iti place tie sa zici ... nu cred ca e de ajuns pe un forum sa fii doar User inregistrat, si sa intri numai sa "ciugulesti" informatiii, ci sa si ajuti cum si cu ce poti. Eu nu mam uitat la tine la profil de cand esti inregistrat pentru ca nu ma intereseaza, important este cum si cu ce ajuti. Sunt si care sunt aici pe forum probabil mai vechi inregistrati decat mine, dar poate ca nu se implica asa de mult. Drept dovada sunt si numarul posturilor mele care cred ca depasesc 400 ... si sunt facute in astea cateva luni .. asa putine...

Eu ma refeream ca atunci cand eu cautam informatii in mai 2006, nu era asa de dezvoltat forumul, si cu toate detaliile care sunt acum ... dar se pare ca deranjez cu prezenta si cu posturile mele si am sa ma retrag incet incet, asa cum mi-au sugerat cateva persoane tot de aici de pe forum ... m-am implicat putin cam mult si bineinteles, un membru cu asa stat de plata nou, deabea inregistrat in Mai 2007, care se implica mult, deranjeaza un asa "veteran"... Perteneru...am sa te rog sa imi inchizi contul ...

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Baieti, cred ca ar trebui sa iesiti putin la aer, sa beti o bere sau un cider, distrati-va, azi e Mos Nicolae, o zi frumoasa si speciala pt romani. Lasati supararile, nu conteaza cine de cand e membru, conteaza ca suntem aici, acum impreuna.

-staycool- taycool-

4. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    De-a lungul timpului au existat voci care au reclamat pe buna dreptate sau eronat faptul ca unii moderatori isi acorda prea multa importanta sau fac exces de zel uneori. Timpul a trecut si am ajuns acum sa ne confruntam si cu o situatie mai rar intalnita, si anume un membru care simte ca a ajuns la un nivel la care nici macar moderatorii nu mai pot indrazni sa-i faca vreo observatie. Ba mai mult, intr-unul din ultimele sale posturi, a gasit de cuviinta sa jigneasca unul din noii veniti, reprosandu-i acestuia, citez :” persoana de fata are tulburari de vedere”.

Vreau sa atrag atentia unora si sa precizez faptul ca nici moderatorii si nici administratorii acestui forum nu-si permit sa jigneasca vreun forumist.Totodata nu vom permite acest lucru nici chiar „renumitului” membru Police Officer sau altora care au impresia ca au acest drept.

Fiecare dintre noi am trecut prin perioada de adaptare si greutatile specifice noilor veniti. Unii au venit aici mai bine informati si asta i-a scutit de unele probleme, iar altii au venit aici total neinformati, acest lucru complicandu-le si mai mult situatia. De multe ori, ca nou venit, adresezi intrebari lipsite de sens, ai tot felul de temeri nemotivate, citesti un text de lege, dar nu intelegi mai nimic sau efectiv iti scapa amanunte esentiale. Nu e usor. O mare parte a celor care vin in UK sau planuiesc acest lucru intra pe acest forum si incearca sa se informeze. Nu vin aici sa fie jigniti de unii pentru ca au omis vreun amanunt sau pentru ca au inteles gresit sau sunt pur si simplu dezinformati.

Revenind la Police Officer cred ca ar trebui sa-si aminteasca de unde a plecat. In urma cu 7 luni era unul din noii veniti in UK care habar n-avea cu ce se mananca un blue card. Inca imi amintesc primul lui mail in care imi cerea sa-l ajut cu informatii. Suna cam asa: „ Pot aplica la HO ca sa obtin blue card daca am doar 5-6 luni de cand sunt au-pair?”
    Aveam ocazia atunci sa-l intreb cat de idiot poate fi sa ma intrebe asa ceva sau mai tarziu as fi putut sa-l intreb cat de lunatic poate fi sa aplice la HO pentru blue card dupa 5-6 luni de munca legala in conditiile in care a citit si legea si a primit si sfaturi de la mai multe persoane, care i-au explicat faptul ca a inteles gresit. In final omul a primit refuz de la HO si s-a linistit.
    Ce-ar trebui sa retina din toata istoria asta este faptul ca desi era total pe dinafara, a fost tratat cu respect.

Nu obligam pe nimeni sa acorde asistenta pe forum, dar daca exista bunavointa de a raspunde unei intrebari atunci trebuie sa existe si bunul simt de a-ti respecta interlocutorul.

Prin acest forum, noi incercam sa asiguram toate conditiile necesare unui mediu virtual prielnic informarii si discutiilor constructive in care respectul este una din componentele fundamentale.

In concluzie Police Officer, daca esti capabil sa respecti regulile noastre, esti liber sa ramai printre noi. Daca insa ai impresia ca e prea mult pentru tine sau ca deranjezi cu prezenta esti liber sa-ti ocupi timpul liber cu alte activitati.

Multumesc pentru atentia acordata si scuze pentru lungimea mesajului.

Parteneru

5. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Upssss parca tu nu jigneai noii veniti ... Dar lasa ca la tine se trece cu vederea ... esti moderator ce naiba ... -cmon- mon-

Dar oricum din pct meu de vedere este inchis subiectul pentru mine ca nu vreau sa intru intr-un cerc vicios.

Parteneru` ... vin sarbatorile, asa ca, fii fericit si mai uita din suparari si nu te mai simti asa de ofensat ... intelegi lucrurile gresit; in remarca mea asupra acelui forumist, nu am jignit, cel putin nu asa cum ai facut tu la remarca ta despre mine acum 5-6 luni ... eu nu am zis IDIOT .. dar ma rog ... concluzia o tragi tu singur.

Mult succes !

6. gabi68

gabi68 New Member

Trophy Points:
    0
    Specific rominesc - CEARTA din nimic, pt. NIMIC si mai ales fara nici un rezultat. Timp pierdut. Repet specific rominesc - poate ar fi bine sa ne uitam la alte natiuni (nemti si chiar scortosii astia de englezi).

Sorry asa se vede din afara !!!

GB
    Still in Ro

7. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Police/Parteneru nu lasati nici unu mai jos garda -slap- lap-
    Ce rost are sa va dat palme unu celuilalt, toata lume a inceput odata si a fost habarnist si nu a stiut cu ce se mananca Anglia dar am invatat fie pe propria piele fie cu ajutorul acestei pagini....cred ca si voi la fel.
    Police intradevar a dat multe raspunsuri si prin asta a si ajutat cateva persoane cu ce a putut omu, desi da o impresie de om cu aere prin unele topicuri dar este binevoitor.
    Parteneru la fel si tu esti un tip ok si binevoitor dar nu cred ca ii locul de a face idiot pe oricare de pe acest forum chiar daca esti moderator.

Scuze ca m-am bagat in seama dar asta este parerea mea
    -takecare- akecare-

8. dud

dud New Member

Trophy Points:
    0
    Police si parteneru ,faceti buna treaba pe forum si nu cred ca "tulburari de vedere"este o insulta grozava(e conditie medicala) -cmon- mon-
    Adevarul este ca multi vin cu intrebari(unele cretine) la care s-a raspuns de multe ori , si devine plictisitor -fingernose- ingernose-
    Back on topic...care e mai mare idiot(in afara de mine)? -p4- 4-

9. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Observ faptul ca limba romana este destul de “tricky” pentru unii si ma vad nevoit sa fac unele precizari pentru a veni in ajutorul celor interesati.

Aveam ocazia = As fi putut = Conditional optativ

Cuvintele de mai sus exprima o actiune potential realizabila.

Cand insa faci urmatoarea afirmatie: “persoana de fata are tulburari de vedere” este evident ca exprimi ceea ce ai constatat, iar in cazul de fata este vorba de o jignire.

Acum ca am lamurit si aceasta dilema mergem mai departe si aplicam regulamentul. Pentru jignire PoliceOfficer primeste un avertisment conform regulii:

Totodata, iti aduc la cunostinta faptul ca in cazul in care mai ai de facut alte comentarii, trebuie sa tii cont de regula de mai jos

si sa urmezi procedura specificata in regulament.

Acestea fiind spuse, declar acest subiect inchis si urez tuturor un weekend placut.

Parteneru

Share This Page