10.9 C
London
Thursday, October 21, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Oferiti ajutor unui roman

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by nayann23, Jun 7, 2011.

1. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da, intr-adevar, merita...multe.
    Dar, de obicei, indivizi de teapa-i nu-si dau numele real, folosesc numere de pe cartele pre-pay pe care le arunca.
    Totusi, ce tupeu!!!
    -data de nastere
    -cifrele de pe spatele cardului
    -adresa completa
    -ma mir ca n-a vrut si PIN-UL

NU SE DAU IN VECI!

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    In alta ordine de idei, cei care au mai auzit de acest..., va rog sa scriet pe forum sau sa trimiteti cuiva mesaj privat cu numele si datele lui, pentru ca nu merita sa consume acelasi aer...locul lui e la racoare.

Ajutati sa scapam de asemenea gunoaie!

3. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Doamne.........acum am vazut si eu acest topic, deoarece nu am mai intrat de vreo saptamana pe forum, ca nu am reusit. As fi contribuit si eu cu 10 lire din tot sufletul.
    Saracul om............ -plans- .......a venit aici plin de sperante, sa incerce sa construiasca un viitor mai bun pentru familia lui si uite prin ce i-a fost dat sa treaca....... -nervos-

@nayann23, nu stiu cine esti, dar sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate. Poate altii in locul tau l-ar fi lasat pe bietul om in aeroport, crezand ca e vreun roman prefacut care odata ce l-ai bagat in casa iti fura tot. Si eu sunt miloasa, si la fel as fi facut........l-as fi luat acasa, desi trebuie sa avem mare grija pe cine bagam in casa, mai ales cand avem copii mici. Meriti toata admiratia! Felicitari pentru ceea ce ai facut.

4. Felice

Felice New Member

Trophy Points:
    0
    Nayann,jos palaria! Si de asemenea tuturor care s-au implicat in ajuta bietul om sa plece acasa.E clar ca experienta l-a marcat de nu amai vrut sa auda de nici u job!
    Oamenii precum Constantin Mitroi trebuie sa stea undeva dupa niste zabrele,ca sa invete sa nu mai faca rau!

5. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0

....zabrele din tara in care s-a nascut, nu de aici, ca ar fi prea " bine" si n-ar intelege nimic. Sint de-acord cu toata lumea care multumeste. Bravo. Imi pare insa foarte rau ca a decis sa plece totusi... sper sa nu regrete omul!

6. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0

7. nayann23

nayann23 New Member

Trophy Points:
    0

Multumesc frumos!
    Da si mie imi pare rau ca a plecat. Dar acum am inteles de ce. Sotia lui urma sa plece in 2 zile in Germania. Lucreaza undeva la o livada. Practic in tara nu castiga mai nimic. Toti banii provin din plecarile lor in Germania. Pleaca pe rand, cineva ramanand acasa cu copilul. Oricum am inteles ca munca este foarte grea si ca se poarta cu ei de parca ar fi niste sclavi. A vrut sa incerce in Anglia sperand ca e mai bine. A pierdut 1000 de euro in incearcarea asta.
    Am mai cautat pe net despre Constantin Mitroi si am aflat ca a mai dat tepe si in plus numele asta nu-i apartine si lucreaza in grupuri organizate. Adica nu el se prezinta la intalnire, doar ideea ii apartine. Am citit pe net ca ar fi oameni care au dormit in cabina telfonica dintr-un parc din Londra, deci se poate si mai rau.
    Hai sa va dau un link sa cititi si voi si sa va feriti de oameni ca el si sa nu cadeti in plasa.
    http://www.bestjobs.ro/forum/topic/idto ... ri-experie

Am patit-o si eu insa intr-un alt mod.
    Cand am venit aici in Londra mi-am cautat pe gumtree un apartament de inchiriat. Si am dat de un tip (african) care mi-a prezentat casa (in Dagenham East), frumusica de altfel, si mi-a zis ca trebuie sa platesc avans inainte si ca se elbereaza in 2 saptamani.
    Ne-am mai intalnit si a doua oara, i-am dat avansul prin transfer bancar si i-am cerut datele lui pesonale. A zis ca nu are nici un document la el si ne-a scris pe o hartie numele lui si adresa. Dupa 2 saptamani cand trebuia sa ne mutam, ne-a zis ca nu au plecat chiriasii si ca trebuie sa mai asteptam, ca sunt niste prieteni de-ai lui si ca nu poate sa-i dea afara. Atunci am intrat la banuieli. Asa ca am sunat iarasi la numarul de pe site si am intrebat daca anuntul mai este valabil. A zis ca da, si am stabilit si o intalnire pentru vizionare. Inainte sa mergem la vizionare am trecut pe la politie, am pierdut si pe acolo 2 ore dand declaratii si apoi am mers la apartament sperand ca nu este acelasi apartament de inchiriat. Am vazut cand a venit cu masina, i-am facut poze la nr de la masina si s-a intamplat sa ne vada. Si a inceput sa-i tremure vocea cand l-am salutat, parea foarte agitat. A doua zi l-am sunat si i-am spus ca nu ne mai intereseaza apartamentul, pentru ca este nesorios si ca vrem banii inapoi. Nu stiu cum s-a inampltat insa am avut norocul sa ne de-a banii inapoi. Nu stiu daca i-a fost frica, sau daca politia a dat de el, oricum noi am fost un caz fericit.
    Asa ca aveti grija cand e vorba de dat bani si cel mai sigur e prin transfer bancar, niciodata sa nu dati banii cash in mana!

Share This Page