19.8 C
London
Thursday, May 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Obtinere NIN mai usor?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by gabitzatoader, Aug 22, 2013.

1. gabitzatoader

gabitzatoader New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt in Anglia de aprox o luna.. locuiesc aici din 2011..insa lucrez pe vase de croaziera..ceea ce inseamna ca petrec cam 3 luni pe uscat si 6 pe apa..In 2011 cand am venit ptr prima data am incercat sa aplic ptr NIN..am fost refuzat bineinteles..nu am mai incercat de atunci..am fost plecat..anul trecut cand m-am intors iar ptr 4 luni..nu am aplicat...anul acesta.. am zis ca nu are rost sa aplic stiind ca ni se ridica restrictiile din ianuarie. Parintii prietenei mele au fost acum cateva zile in vacanta in cornwall..si la un hotel la care au stat..lucrau 2 romani..si ei stiu situatia mea cu NIN.I-au intrebat cum si-au luat ei NIN..cu statut de student sau self employed..sau au deja blue card..ei au spus ca au venit de o luna in Anglia.. au aplicat pur si simplu.. au fost refuzati..au aplicat din nou.. si au primit NIN..parintii prietenei mele sunt britanici..si nu stiu exact toate demersurile.. de aceea eu va intreb..au inceput sa dea NIN mai usor.. ptr a evita aglomeratia care probabil o asteapta in Ianuarie..sau au inteles parintii ei gresit? si inca un lucru am obs..ca sunt site-uri prin care poti aplica ptr NIN contra cost.. noi romanii..putem aplica prin acestea? Va multumesc anticipat

Share This Page