17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

nu mai inteleg nimic

Discussion in 'SEZATOARE' started by aaddreea, Apr 4, 2011.

1. aaddreea

aaddreea New Member

Trophy Points:
    0
    sunt de 1 an jumate pe aici..sotul meu lucreaza k self. eu stau degeaba..-plans2- si cred k de atata stat degeaba am inceput sa ma tot informez ...sau sa incerc macar ...prob e k nu mai inteleg nimic -nas- national nu am ...pot sa lucrez si fara national ? daca fac un curs de efl ...la ce ma ajuta ?k banuiesc eu doar cunoasterea limbii nu e de ajuns sa ai un job...-obosit- ..sau pot sa fac un curs it ..CEVA numai sa nu mai stau in casa .si cum spuneam nu mai inteleg nimic pt k m am informat in 100 de locuri si atata informatie ...si toate datele diferite m au zapacit de tot.si inca ceva ..am un defect locomotor pe care ma tot chiui sa l repar -dans- dar nu merge ..m am operat aici acum 2 luni in speranta k o sa pot sta in picioare mai multe ore consecutiv.si concluzia e k am artrita -plans2- si mi e tare greu sa ma deplasez...ideea e alta daca nici peste 4 luni nu ma simt mai bine pot sa caut un ajutor financiar la stat ?nu asta intentionez dar in caz de nu pot munci ..ce altceva pot sa mai fac?
    stiu prea multe intrebari.-nu-ma-uit-

2. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    Poti aplica ptr. Blue card cu care ai drept de munca. Trebuie sa cauti pe forum. Gasesti toate info...

3. aaddreea

aaddreea New Member

Trophy Points:
    0
    ms mult de raspuns -asa-asa- .dar k sa aplic pt blue nu trebuie sa aplice prima data sotul pt yellow si apoi pot si eu sa aplic pt blue?...si k sa aplic pt blue nu trebuie sa am 1 an de munca?

4. muerte

muerte New Member

Trophy Points:
    0
    Puteti aplica deodata dar el sa faca dovada ca este self employed. Si daca iti gasesti de munca dupa 1 an poate aplica si el ptr bluedar trebuie sa lucrezi 1 an

Share This Page