24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. daffodil

daffodil New Member

Trophy Points:
    0
    Nu imi vine sa cred cata rautate poate exista in romanii nostri :( Ma numar printre norocoasele care a primit o programare la Croydon prin Mr John, contra ridicolei sume de £5. Dupa 2 luni in care am sunat de zeci de ori la numarul cu 0114..., dupa nenumarate ore petrecute in fata computerului sperand sa prind o programare, am apelat la serviciile lui Mr John, de la care in 2 zile am primit mail: Programarea a fost efectuata. M-am prezentat la Croydon in ziua in care mi-a facut programarea si am luat fara probleme cardul albastru. M-am bucurat foarte mult ca exista romani carora le pasa de cei din jur. Mr John raspundea pe forum multor intrebari legate de dreptul de munca, dand raspunsuri amanuntite, chiar daca nu primea niciun ban in schimb. Programarile le-a facut mult timp gratis, pana s-au gasit alti invidiosi care sa comenteze, prin urmare Mr John a anuntat ca si-a deschis companie, deci totul se desfasoara legal.
    Pacat ca de acum alti romani, care au nevoie disperata de o programare nu vor mai putea apela la serviciile lui Mr John. Nu inteleg care e problema ta, Darkrose. Ti-e teama ca nu cumva altii sa o duca mai bine ca tine? :( Esti invidios pe cei care au reusit sa-si obtina cardul albastru, in timp ce tu mai tanjesti la el?

2. daffodil

daffodil New Member

Trophy Points:
    0
    @darkrose

Aa, si daca esti programator, darkrose, asteptam cu nerabdare momentul in care o sa te oferi si tu sa-ti ajuti conationalii cu programarile pentru Croydon, gratis sau contra unor sume modice, din care sa platesti si taxe la stat.

3. crismarumariuspaul

crismarumariuspaul New Member

Trophy Points:
    0
    miriana visezi prea mult sau vrei sa induci lumea in eroare....cine te-a informat pe tine ca programarile mai vin peste 2 3 saptamani??si cata exactitate:)o eroare nu inseamna ca nu ai reusit sa intri in sistem si eu am patit la fel si peste cateva ore m-am trezit cu mail de confirmare de la ei:) foarte important si testat de mine cand vedeti error dati back back back pana la pagina cu calendar apoi dati next de jos dreapta sa va reactualizeze locurile disponibile mai multe sau mai putine completati alta programare dati send si tot asa pana nu mai ramane nici o prg....eu de 2 ori am prins cate 2 prg pe acelasi nume...nu faceti tumbe cand vedeti sloturile si nu va aruncati pe prima prg care o vedeti incercati pe la mijloc sau chiar in josul paginii...nu aveti nevoie de imacros sincer daca nu aveti unul original o sa va dea numai erori...dar autofill e necesar....scurteaza timpul completarii...succes...

4. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Acu e acu... de nu s-or plange multi romani ca nu obtin programari.
    Lasa sa obtina bulgarii ca deh, nemultumitului i se ia darul. ;)
    Atat am avut de zis... :)

5. petreacornelia

petreacornelia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara,
    Despre ce site este vorba? Stii pe cineva care si-a facut programare folosind acel site bulgaresc?

Multumesc.

6. iliedm

iliedm New Member

Trophy Points:
    0
    daca tot il laudati asa pe Mr John....si ptr ca a "vandut"programul la bulgari...
    acum al putea sa il dea pe gratis la romanii care au nevoie de programare...nu vi se pare corect?

7. Ruxandra_c

Ruxandra_c New Member

Trophy Points:
    0
    NU!
    Timpul costa bani si ar fi cazul ca unii romani, cei obisnuiti sa primeasca de-a moaca, sa-si repete chestia asta de cel putin 3 ori pe zi, pana le intra-n cap.

8. iliedm

iliedm New Member

Trophy Points:
    0
    normal..ca timpul costa bani..tocmai de aceea zic ca din cauza ""programului"'incerc de vreo cateva zile....sa prind o pogramare...si nimik..

P.S.as fi dispus sa dau si bani ptr programare..dar mai noi...zice ca nu mai face...ca a ""vandut "" programul

9. alex.i.

alex.i. New Member

Trophy Points:
    0
    Unele reactii sunt cel putin paradoxale pe acest forum.

Cand Mr. John inca mai facea programari, se trezisera cativa indivizi sa puna sub semnul intrebarii cat de corect este ca Mr. John faciliteaza o programare, platindu-se o suma modica as spune pentru beneficiile pe care le aveai ulterior (30 lire = ~5 ore de munca, in cazul salariului minim; avand in vedere ca iti luai cardul cu 2-3 luni mai devreme decat daca ai fi aplicat prin posta, castigul tau, ca beneficiar,nu se compara cu acea suma. dar in fine, nu are rost sa discutam aplicat pentru ca multi sunt imuni la argumente).

Acum, cativa ~romani destepti~ isi plang de mila, intrebandu-se cu uimire de ce a vandut Mr. John platforma bulgarilor* (este de fapt un investitor bulgar, nu sunt bulgarii, nu a vandut-o statului bulgar, nu totul se reduce in lumea asta la romani vs.bulgari,englezi,etc pentru ca exista, in primul rand, indivizi, persoane, dar multi gandesc doar in termeni de turma) ca nu este corect, bla bla bla. Mai lipsea sa-l faceti tradator de tara pentru asta, nu?

Ce sa zic, suddenly v-a apucat sentimentul de solidaritate pentru toata dispora.

10. solomonya86

solomonya86 New Member

Trophy Points:
    0
    salut...a reusit cineva sa vada sloturi libere pentru programari astazi? daca da.,ati avea amabilitatea sa imi spuneti si pentru ce date au fost (daca au fost)..?
    multumesc si succes!

11. AlinaLore

AlinaLore New Member

Trophy Points:
    0
    N-am vazut nimic azi. am incercat de dimineata, la pranz si acum...
    O sa sune un pic ciudat dar azi am sunat la cam 30 de agentii de consultanta fara niciun rezultat.

Cineva de la facultate mi-a spus ca ar exista unele care fac programari si, contra-cost, iti reprezinta cazul in cel mai scurt timp.

As fi ft recunoscatoare daca mi-ati putea recomanda pe cineva. Multumesc :)

12. Teo.S

Teo.S New Member

Trophy Points:
    0
    Prin urmare Mr John nu va mai face programari incepand cu ianuarie? :( Pacat chiar m-am bucurat k cineva s-a gandit la o astfel de modalitate. Oricum Mr John merita tot respectul.

13. arisaledu

arisaledu New Member

Trophy Points:
    0
    salutare tuturor!
    incerc cu disperare de vreo cateva zile sa imi fac programare online pentru blue card insa nici gand de reusita!sfaturi?:(
    a reusit cineva sa vada pentru ce data este facuta ultima programare?
    multumesc :)

14. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    pai ia pune si tu mana repede si fa un "program" d'asta si apoi repede fa-le programare tuturor, da gratis!!!(ca altfel nu 'ajuti lumea') si dupa aia da-l gratis la romanii care au nevoie de programare!!!

Asa vede si Mr John cum se face!!! -ras2-

15. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Mr John poate sa faca o secta cu cati adepti are. Gata, nu mai e programul, mana pe mouse si sa ii dam bataie daca avem nevoie de programari.
    Pacat ca l-a vandut :) Dupa parerea mea trebuia sa il stearga.

16. iliedm

iliedm New Member

Trophy Points:
    0
    voi chiar credeti ca cineva ar vinde asa ceva?!? doar s-a reorientat...spre piata bulgara..unde nu mai comenteaza nimeni,,,ca trebuie sa plateasca ptr programare..
    si chiar daca l-ar vinde oricum il are in continuare in calculator,,

17. crismarumariuspaul

crismarumariuspaul New Member

Trophy Points:
    0
    iliedm...de unde ai aparut de stii asa multe?nu vrei sa fii mentorul nostru pe acest forum???pe gratis binenteles...ca doar trebuie sa ne ajuti ca esti roman...noi te putem contacta la orice ora din zi sau din noapte si u esti obligat sa ne raspunzi..sa te documentezi pentru noi sa ne actualizezi cu informatii..in timp ce noi stam si o batem in cap toata ziua mai bem un cider..si mai intram pe forum sa ne mai dam cu parerea sau sa acuzam pe unu si pe altul ca ne-a furat pomana ...tipic romanesc..daca ai de spus vreo informatie da-i un share ..nu cred ca suntem aici sa ne impartim in tabere pro si contra Mr John...

18. DragosRaureanu1974

DragosRaureanu1974 New Member

Trophy Points:
    0

Asta inseamna ca de acum inainte toate programarile se duc inspre bulgari ?!?

19. solomonya86

solomonya86 New Member

Trophy Points:
    0
    salut..arisaledu,

marti au fost programari pana in data de 9 ianuarie,ieri nu am reusit sa vad nimic..
    daca vor mai aparea ceva date si progroamari te voi anunta pentru ce zile au fost..
    mult succes

20. santy

santy New Member

Trophy Points:
    0
    Buna solomonya,
    Cam pe la ce ora le-ai vazut?Mersi mult.

Mi-am luat imacro si autofill si sunt pe treaba toata ziua daca apare ceva va anunt:).Doamne ajuta!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page