20.1 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. marcos

marcos New Member

Trophy Points:
    0
    draga chatte, ne poti spune si noua cum ai rusit cu programarea???ma chinui de o luna, zi si noapte, si numai aceeasi eroare mereu -nervos- "!!!!ai spus ca ai facut-o prin cineva, ne poti ajuta si pe noi??? merci tare mult.. -plans-

2. marcos

marcos New Member

Trophy Points:
    0
  3. AdinaT

AdinaT New Member

Trophy Points:
    0
    Cu scuzele de rigoare....
    Imi poate spune cineva cum sa iau legatura cu Mr. John pentru o programare?
    Multumesc!

4. dienusha89

dienusha89 New Member

Trophy Points:
    0
    salutare...mda din pacate am vazut si eu la antena 1 ca restriciile pentru noi se mentin pana 2014 ... -thumbsdown- -thumbsdown- -thumbsdown- ... -plans- -plans-

5. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru cei care se mai intreaba cum pot obtine programarea singuri: nu va obositi cu telefoane, aveti nevoie de aproximativ o luna libera, ceva de genul aproape 16/24 pe calculator cu preponderenta in intervalul 9-14.
    Succes.

6. ConstantinCoryna

ConstantinCoryna New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,

A reusit careva sa se logheze macar pe site-ul ukba in ultimele doua zile? De doua zile ma chinui si nu pot nici macar sa completez datele contului, imi spune ba ca serviciul e temporar indisponibil, ba imi da erori. S-a mai confruntat cineva cu problema aceasta? -nervos-

7. ciockyvisa

ciockyvisa New Member

Trophy Points:
    0
    tu de unde aplici, ma gandesc ca ip urile din afara uk sunt banate

8. ConstantinCoryna

Trophy Points:
    0
    Ma aflu in Scotia, saptamana trecuta am avut ceva probleme cu site-ul, in sensul ca apareau erorile "normale", insa isi revenea. Acum, de doua zile,nu pot face nimic -plans2- . Care sa fie problema?

9. ciockyvisa

ciockyvisa New Member

Trophy Points:
    0
    nu ai vazut cuminicatul de presa al min pt emigrare ca vor fi mai exigente masurile pentru studenti , ma gandesc ca e o masura de restrictionare a acesului la drepturilor de munca lega a noastra.-nervos-pc-

10. ConstantinCoryna

Trophy Points:
    0
    Poate fi si asta dar eu nici nu pot macar introduce username-ul si parola si de unde ar sti ei, atunci cand ma loghez pe contul meu, ca eu vreau formular BR1 sau alt formular? Anyway, incep sa imi pierd rabdarea pt ca nu mai stiu cum sa fac sa obtin si eu amarata asta de programare -plans- .

11. ibuzea

ibuzea New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,
    am o rugaminte, daca cineva ma poate ajuta:
    nu sunt in uk (si nici nu am mai fost :) )iar pe 30.12 trebuie sa fiu la Croydon, la ora 09:30. Pe 28 dimineata am avionul catre Londra, urmand sa ajung in Sheffield.
    Acum, inteleg ca din Sheffield pana la UKBA fac cam 6 ore daca totul merge "uns".
    Are cineva idee -macar cei care au trecut prin asta- daca gasesc prin apropierea UKBA un hotel accesibil astfel incat sa pot ajunge in Croydon cu o zi inainte?
    Va fi un efort financiar insa comparat cu riscul de a nu ajunge la timp...
    Aveti alt sfat?

12. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Am renuntat la ea intre timp. :)

13. Iulia20

Iulia20 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,

Astazi am avut programare si am obtinut yellow card.

Mai jos detalii cu privire la actele cu care am sustinut aplicatia, poate va este util.

Pasaport
    BR1 cu fotografia aplicata (in consecinta a doua fotografie nu mi-a mai fost necesara)
    2 Extras de cont pe numele meu(ambele din luna Noiembrie dintre care unul online dar nestampilat de banca)
    Scrisoarea de la universitate(PGCE 1 Part Time 1 an)
    Scrisoarea de sponsorizare( in lb Engleza) + 3 situatii financiare(nu ext de cont pt ca nu foloseste contul) in total de 16000/ limba Romana netraduse+ cursul valutar din Ro
    Asiguare medicala (Aviva 53.59GBP)(polita in original)

Am avut copia de pe chitanta, carnetul de student, adresa de UK dar nu le-a dat atentie :)

Drumul pana in Croydon

Jubille Line pana la Canada Water - de aici Overground catre West Croydon(aprox 30 min).

Costul total al calatoriei aprox 10 lire/Londra

HO este la 5m de statia de metrou.

De la statia de metrou din West Croydon la iesire sa face stanga. Traversezi prima strada iar la urmatoarea strada se face stanga din nou ( este un punct de lucru Santander acolo). Strada nu este foarte lunga si se termina in bulevard. La intrarea pe bulevard imediat in dreapta este un pasaj subteran. Treceti prin el si iesiti direct in fata la Home Office.

Trebuie sa fii acolo cu 30 min inainte/mai devreme nu este permis.

Programarea am obtinut-o singura, dupa 5 zile de stat 7-8h pe internet, cu Imacros instalat dar care pe mine nu m-a ajutat...si am reusit manual.

Mult succes,

Iulia

14. ConstantinCoryna

Trophy Points:
    0
    Iulia 20 felicitari -dans- , sper sa am acelasi noroc ca si tine pe 14 decembrie -asa-asa- , am inceput sa amniste emotii de nu mai pot -plans- .

15. Iulia20

Iulia20 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Corina, mult succes si daca need help da un semn -thumbsup-

Eu i-am zis si ajutor de la Doamne Doamne, ca daca ar fi vrut sa nu mi-l dea aveau motive...

16. roxaida

roxaida New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    In legatura cu programarile online.Ma chinui de cateva zile bune sa intru in cont si sa-mi fac programare dar din pacate nu reusesc.Vreau sa-mi fac programarea din timp pt blue card!
    A mai avut cineva probleme in a se loga in cont?
    O sa incerc sa ii contactez telefonic.

17. ConstantinCoryna

Trophy Points:
    0
    Si eu am avut probleme de genul acesta saptamana trecuta, toata saptamana, ori nu ma puteam loga, ori ma logam si cand ajungeam sa introduc datele imi dadea tot felul de erori. De sunat ii sunasem si eu, de doua ori. Prima data mi-a raspuns o doamna care cvea asa o lehaminte in glas si mi-a spus ca sunt ocupati pana pe 29 decembrie si sa incerc online ca nimeni nu mai raportase erori, a doua oara am sunat, in aceeasi zi, mi-a raspuns un domn amabil, i-am spus ca doresc o programare si mi-a spus sa intru pe site-ul lor. L-am mintit ca n-am internet si ca nici actele prin posta nu le pot trimite pt ca imi trebuiesc. Si a spus ca ei nu vede alta solutie pentru a imi face programare. Mi-a spus acelasi lucru ca sunt full pana pe data de 29 decembrie. Intre timp am reusit sa imi fac rezervare prin Mr John.
    Ce sa iti spun? Multa perseverenta si rabdare -ras4- .

18. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Noi am facut programare prin Mr John ( contra sumei de xx) si am obtinut cu success ( imediat) yellor card, in Croydon!
    College a fost accreditat si banii in banca doar £4000, si asiguararea aviva!
    Really easy!!
    Pacat ca nu gasim si ceva de munca acum!!

19. darkrose

darkrose New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu ceva de spus legat de serviciul lui MR John. Din punctul meu de vedre cam profita de romani. Vad aici oameni care zic ca unii carcotesc, ca vor servicii pe gratis ca asa e romanul. Dar ce face MR John? Are firma oficiala? plateste taxe la stat? Are contract cu UKBA si nu stiu eu? Va mirati de ce uneori nu le merge site-ul sau da erori... va zic eu... server-ul lor nu e facut pt cate cereri genereaza MR John si poate si altii... si de aceea nu merge... deci si MR. John contribuie la cat de bine le merge siteul.

Si inca ceva... serviciul lor e gratuit... si sunt sigur ca scrie pe undeva ca ce face Mr. John e DoS. E una sa cer o taxa pt ca unul nu stie sa foloseasca internetul si tu-l ajuti si alta e pt ca tu iei toate rezervarile... si chiar daca omu' sta ore intregi sau zile si nu prinde nimic.

Inca ceva... sunt programator de meserie si in asta si lucrez aici in UK (numai ca am permis facut de companie)... dar am de gand sa-mi fac eu blue card (pe baza diplomei obtinute aci BR2) si o sa-mi fac si eu un script cand o sa am timp pt mine si o sa-l rulez pana prind ceva.

Si inca ceva. Nu cred ca Mr. John e singurul care face asta. De fapt mai stiu o colega care si-a facut si ea scriptul ei si prindea o gramada de date... apoi le dadea cancel... pt ca ea vroia intr-o anumita zi... dar cred ca Mr. John e singurul care face bani din asta...

Legal in nici un caz, destept sau nu... hotarati-va voi..

20. trayone

trayone New Member

Trophy Points:
    0
    eu zic ca nu mai are rost, Mr John a zis ca nu se mai ocupa, close topic kthnxbye

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page