32 C
London
Friday, August 12, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    ti-am bagat id -ul in lista mea de mess, sper sa nu te superi.

2. adi_28

adi_28 Member

Trophy Points:
    18
    Salut la toata lumea !
    Am obtinut yellow card iar in februarie o sa am cei 12 fluturasi muncind part time 20 h /sapt.
    Pentru a obtine blue card pot sa mi fac programare on line de pe acum pentru februarie 2012 ?
    In situatia mea ca student aplicand pentru blue card doar pentru mine si fara alti membri de familie sau dependenti ce trebuie sa aleg din optiunile:

EEA 1 (FMOP)
    FLR (BID)
    FLR (IED)
    FLR (M)
    FLR (O)
    INTL
    PBS T2
    PBS T4
    PEO Tier 1/5 Biometric Desk Online
    SET(F) under 18
    SET(M)
    SET(O) excluding long residency
    SET(O) on long residency
    TOC

Va multumesc anticipat si orice sfat este mai mult dect binevenit !
    Sa fie un weekend frumos !

Adi

3. nayann23

nayann23 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Iti trimit o bere prin posta numai fa-mi si mie o programare, te rog din suflet! Iti trimit datele prin email. Pot sa te ajut daca ai vreodata probleme cu calculatorul...pls!

4. Luanix

Luanix New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Vali,

Masterul nu presupune si un work placement per se...cel putin nu este anuntat niciunde pe site ca exista o practica la un angajator anume. Stiu ca sunt in contact cu companii mari, Cartier, BBC, NEC Birmignham, Cisco sau Apple dar se lucreaza pe proiecte mai mult. Astept sa primesc scrisorica de la ei in care imi detaliaza mai multe despre curs, si, vad incotro ma indrept. Oricum, in iulie, cand ajung pe taram anglo-saxon, imi deschid cont in banca pe baza acelei scrisori si mai fac si o tranzactie ici-colo.

Cam cand crezi ca ar trebui sa incep sa pandesc locuri libere pentru sfarsit de septembrie, inceput de octombrie?

Din pacate, nu am o data exacta anuntata ca inceput al anului, de-abia in august mi-au zis ca imi scriu ca sa imi dea detalii...(din cate am vazut anul scolar la BCU incepe cam dupa 22 sept). Asa ca, parca m-as simti mai in siguranta sa imi fac programarea la inceput de octombrie cand o sa am deja inceput anul scolar si toate documentele imi vor fi in ordine, prima rata la scoala platita s.a.m.d.

Multumesc frumos de sfaturi si mult succes in continuare, iti urmaresc postarile cu interes. Te admir mult pentru atitudinea si hotararea ta! Ma motiveaza sa nu ma descurajez, desi, stiu, ca ma asteapta multe greutati.

Numai bine la toti,

Luana

5. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    O alta informare pentru cei care totusi citesc intreg topicul si nu numai 1-2 reply-uir in urma si apoi pun intrebarea, care are raspunsul poate chiar o singura pagina mai in urma. Vedeti chiar exemplul recent cu tipul de formular Online EEA1 care, exact aceeasi intrebare "ce formular trebuie sa aleg" apare chiar de 2 ori in ultimele 2 zile.
    Oricum, pacat ca se pierde timpul cu a ajunge sa citesc doar intrebari care se repeta. Va dati seama ca e normal, daca spun ca si raspuns, ca ce era daca te uitat cateva replyuri mai sus, vedeai raspunsul......mi se spune ironic. Bine ca forumul se numeste "BIROU DE INFORMATII""ajutat-ma urgent." Sunati- la UKBA pt asemenea informatii, ce credeti ca vi se va raspunde?......detalii gasiti in asrticolul cutare din documentul cutare.....adica sa mai si cauti putintel singur,........dar sigur, romanul e obisnuit doar sa ceara si sa astepte sa i se dea sau faca. Bine atunci, cereti si vi se va da, zicea un celebru in Bilbie.
    Asa, deci, ce vroiam sa spun ....scuze pentru deviatie.......vroiam sa informez pe cititorii care ar mai putea avea intrebarea la care nici eu nu am primit raspuns de la altii cum au facut.
    Intrebarea pusa era: Ce numar de telefon se cere cand faci cont de user pe UKBA, numar de RO e acceptat sau doar de UK ?.
    Raspunsul, tot al meu este: EU AM PUS numar de RO si nu am avut probleme. Banuiesc ca DOAR fiindca am aplicat DOAR ONLINE si nu prin telefon.
    Probabil, daca programarea o faci telefonic, atunci DA E NECESAR NR de UK, deoarece si instiintarile cu Booking Refference Number (numarul necesar pt a te inregistra la primul ghiseu cand esti deja la UKBA) - acesta iti este trimis pe Telefon DOAR DACA ai facut PROGRAMAREA PRIN TELEFON --- DECI NR de UK.
    Daca faci DOAR ONLINE, atunci nu conteaza telefonul, ca toate detaliile le primesti pe mail.

6. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0

.. buna

ce numar ai format? sint putin in copac cu detaliile. Sti cumva se poate face programarea si in avansm(adica 2 -3 luni inainte) ? mersi!

7. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Nu se poate face programare peste cat timp vrei tu. Sunt adaugate de sistem, automat cate 1 saptamana, apoi nu se stie cum se adauga, cate 1 zi, 2, sau doar anumite sloturi, dimineata, sau seara nu se stie concret, probabil nici nu avem cum sa stim, decat cel ce a programat sistemul informatic al UKBA.
    Deci, nu se poate face programare decat in saptamanile care sunt deja alocate, adica maxim 6 saptamani inainte. Si, in plus, nu poti sa faci programare, pe ideea, "doresc sa ma programati pe data de .... la ora de....." ABSOLUT IMPOSIBIL. Trebuie sa fii flexibil daca vrei un loc la UKBA, adica sa intrebi ce au liber, in orice zi la orice ora de acum incolo pt urmatoarele 6 saptamani. Scurt. Daca mergeti online, da, puteti alege chiar si ziua si ora, si sa stati, sa asteptati, sa insistati, sa va rugati sa dea Dumnezeu sa apara loc liber exact pt ceea ce doresc EU. Puteti sa asteptati, asa, pana la pensie probabil o sa prindeti acel loc mult dorit. Deci ideea e, sa intrebati ce locuri sunt libere, si sa acceptati primul ce va ofera, fara alte analize, caci se ia din fata voastra dat ai zice " aaa, yes, I think I want....."....."sorry, It's already taken, call back other time, bye".

8. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi pt raspunsul endetail pe care mi l-ai dat. Nu vreau sa mentionez ca ma simt ca ai vorbit cu mine de parca as fi fost timpita la cap, probabil ca e imaginatia mea, dar lucrurile astea pt mine nu sint chiar asa de imposibile, asa cum le descri tu. Sansele mele nu sint sansele tale.
    Eu doar am intreabat o chestie- era therfore suficient un DA sau NU!

9. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Neata buna tuturor....Tratati mai calm situatia, forumul este pentru a ne ajuta cu informatii, nu pentru a ne servi lectii...cred ca pierdeti din vedere scopul acestui forum.

Acum, revin, nr de tel pentru programari este faimosul:) : 08706067766.

Din ce am constatat eu, programarile sa fac cam la 6 saptamani de la data la care reusesti sa gasesti un loc liber. Nu este o regula, desigur, dar iti recomand sa ai in vedere aceasta marja.

Multumim lui AdiPC ca ne dadaceste..sunt convinsa ca o face din grija pe care ne-o poarta si pentru ca vrea sa ne ajute :)

O zi extraordinici sa aveti toti si o saptamana la fel!

Pace!

10. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e chiar asa negru dracul. Daca are program incarcat si vrea pe o anumita data il pot ajuta. Nu acum, evident, dar daca imi zice data o sa ma asigur ca prinde programare pe data aia.

11. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    VATAMAN M(050407999), Scinteie C.I(050414468), BUNEA R(050409644)+BUNEA F(050409645), Tatiana D(050411323) aveti programare pentru 29 iulie. Puteti sa va logati pentru a vedea detaliile (ora, adresa, etc). Mailul de confirmare il primiti maine.

Mai sunt 3 carora nu le-am facut. Va fac maine :).

12. 13alina

13alina New Member

Trophy Points:
    0
    MULTUMESC DIN SUFLET! pentru Bunea R. si Bunea F.

13. ALESSIA

ALESSIA New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim din suflet Mr.John, mai rar asa oameni sa-si ofere ajutorul neconditionat.. sper sa te recompenseze D-zeu pentru tot binele pe care-l faci.Raluca si Florentin Bunea

14. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    dear mr.john

-bravo- -bravo- -bravo-
    este extraordinar ceea ce faci, sunt sigura ca ajutorul tau in reusita programarii la croydon a acestor forumisti va fi bine rasplatita in timp
    incaodata -bravo-

15. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    wow! care e secretul Mr john?

16. ramoncita_2010

ramoncita_2010 New Member

Trophy Points:
    0

Ti-am trimis si eu datele pe email daca vrei sa ma ajuti si pe mine cu o programare
    Multumesc din suflet

-dans-

17. strumfitza

strumfitza New Member

Trophy Points:
    0
    Buna din nou la toata lumea.am auzit ca acum ti-ar cere si asigurare medicala la Croydon,un prieten avu astazi programare si ii cerura asigurare medicala,cica sa bagat de ieri sau cam asa ceva.Daca cineva are programare zilele astea m-ar interesa si pe mine sa stiu daca intradevar cer asigurare si sper ca informatia asta sa va fie de folos daca este adevarata.Mult succes

18. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Asigurare medicala sau cardul NHS?

19. aureliavaleanu76

aureliavaleanu76 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

as avea si eu o intrebare pt cine ma poate ajuta:

Mi am facut programare la Croydon sa mi iau yellow card ca si self employed, intre tp m am gandit sa l trec si pe sotul meu pt blue card pe aplicatie. Intrebarea este : trebuie sa sun iar la Croydon sa si faca si el programare?sau el aplicand ca si dependent de mine nu are nevoie de programare?

20. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    Mr John, am primit confirmarea prin email -da-da- .. multumesc frumos. -dans- -dans- nu mai pot ce bine imi pare, nu imi vine sa cred totusi, cat m-am chinuit sg atata timp, si tu ai rezolvat intr-o zi. -da-da- -ras4- multumesc multttt.. -bravo- -bravo- -bravo- -bravo- -bravo-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page