5.4 C
London
Wednesday, December 08, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ai 12 payspiluri, adica 12 luni consecutive, nu o sa intampini probleme.
    Daca te referi ca pe 21 faci un an de cand ai semnat contractul asta inseamna ca nu o sa ai inca cel de-al 12-lea payslip, dar poti cere eventual de la munca o adeverinta din care sa reiasa ca urmeaza sa il primesti.
    Deci, atentie, trebuie sa ai un an muncit legal, nu un an de cand ai primit in mana yellow-cardul sau blue de dependent, deoarece poti primi azi yellow dar munca ai inceput-o abia peste o luna - doua.
    Sper ca m-am facut inteleasa............daca nu, da-ne mai multe detalii, deoarece nu ai zis ce fel de card ai acum.

2. deea25

deea25 New Member

Trophy Points:
    0
    momentan am pink card, care este cu data de 21 iulie 2010, eu am ajuns aici pe 10, si am reusit sa ma programez pentru data de 21 iulie 2011

3. ramoncita_2010

ramoncita_2010 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Sotul meu este SE si la sf acestei luni face 12 luni de cand munceste. Putem sa luam direct BC-urile definitive pentru amandoi incepand cu luna viitoare sau trebuie intai sa solicitam YC?
    Multumesc anticipat -nuuu-

4. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0

Buna,

Daca aveai putina rabdare si citeai pe acest topic putin mai sus,gaseai cu siguranta raspunsul la intrebarea ta. Incearca !

5. ramoncita_2010

Trophy Points:
    0
    Voi spuneti ca pentru un SE prima data trebuie sa soliciti YC si apoi BC. Contabilul ne-a spus sa avem rabdare sa treaca 12 luni si putem sa cerem direct BC. Care este adevarul? Cum trebuie procedat?

6. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Dumnezeule-mare............... nu stiam eu la ce persoane le ziceti voi pe forum contabili......niste persoane care lucreaza pt o firma de consultanta si care "incearca" sa ajute romanii sa-si faca acte, asta pentru a le lua o gramada de bani. Am intalnit si persoane care lucreaza pentru firme de consultanta si care sunt cinstite, spun adevarul omului in fata, dar sunt putine aceste persoane cinstite si deci.....greu de gasit.
    Ca sa te numesti contabil trebuie sa treci mai intai printr-o scoala de specialitate ..... -nervos-

Deci, s-a mai zis de mii de ori pe forum, ca self-employed nu obtii blue card dupa un an de yellow ci dupa 5 ani.

7. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0

Adevarul este simplu: doar tu poti obtine blue card-ul,ca si dependenta de un self employed ,iar pentru ca tu sa obtii acest card,sotul tau trebuie sa aplice pt un yellow card de self employed.

Cu alte cuvinte nu stiu de ce contabilul are alta parere,insa te-a privat de un blue card in tot acest timp,avand in vedere ca sotul tau activeaza ca si self employed de 12 luni !!!!

Si ca sa fii sigura de cele scrise de mine,te invit sa citesti urmatorul tutorial: www.romani-online.co.uk/forum/uk-de-la- ... ole-trader

Si apoi pe acesta: www.romani-online.co.uk/forum/uk-de-la- ... -blue-card

8. ramoncita_2010

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru raspunsuri si pentru informatii

9. artemisaro

artemisaro New Member

Trophy Points:
    0
    A mai reusit cineva sa faca vreo programare Online pentru Croydon? Eu incerc dar nu e nimic liber...
    O zi buna pentru toti!!

10. alinapop

alinapop New Member

Trophy Points:
    0
    si eu incerc in fiecare ora si nimic..stie cineva cand se adauga o noua saptamana?multumesc.

11. strumfitza

strumfitza New Member

Trophy Points:
    0
    pentru interviu daca se poate numii asa ca de fapt nu te intreaba aproape nimik iti trebuie un act de identitate original si xerox,2 fotografii,scrisoarea de la institutia de invatamant si xerox,formularul BR1,confirmarea trimisa de ei pe maill si dovada ca nu vei apela la ajutore sociale din partea guvernulul,asta include statementurile care trebuie semnate de banca si scrisoarea de la sponsor.prima oara o sa fiti intrebati de confirmarea cu reference nr.apoi o sa va trimita la un ghiseu unde o sa aratati BR1 si daca formularul va este acceptat o sa vi se dea un alt nr.de referinta cu care o sa va trimita la un alt etaj sa prezentati toate actele pe care le aveti.Daca aveti si alte intrebari o sa va raspund cu cea mai mare placere.
    Mult succes tuturor

12. ramoncita_2010

Trophy Points:
    0

sotul meu este taximetrist si SE de un an si vrem si noi sa obtinem aceste minunate carduri.
    Spune-mi si mie te rog:se plateste vreo taxa la interviul de obtinere a cardurilor? Pt ca pe site-ul UK Border apar niste sume exorbitante, si nu stim in ce categorie de aplicatie ne incadram : Tier, FLR
    .....
    Merci

13. ramoncita_2010

Trophy Points:
    0
    Dupa cum am mai spus vrem sa aplicam pt carduri. Aseara ne-am iregistrat pe UK Border sotul fiind aplicantul principal, iar eu dependenta de el. Dupa ce am introdus datele lui am dat "Add another family member" unde am pus datele mele, inclusiv adresa de mail. Am primit fiecare mail cu "Reference ID" si "Transaction ID". Asta inseamna ca trebuie sa facem doua aplicatii?

Va rog ajutati-ma cu un raspuns -nervos- -nu-ma-uit-

14. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    tot in legatura cu programare online voiam sa va intreb si eu ceva. acolo spune ca va trebui sa platesti daca vrei sa te prezinti in persoana . e adevarat ? ca nu stiu daca sa mai continui cu booking online sau nu :( ? ma puteti ajuta. ca sunt putin confuza. multumesc celor care imi vor da un raspuns. x

15. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    tot asta ma framanta si pe mine. ca am vazut acele sume acolo si normal stiam ca nu se plateste nimic.

16. TMihai

TMihai New Member

Trophy Points:
    0
    Nu platesti nimic . Selectezi EEA 1

17. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc frumos Mihai.x

18. elle_k

elle_k New Member

Trophy Points:
    0
    Pana una alta nu stiu cum sa fac sa obtin o programare. sun de 3 ori pe zi si pe online application incerc de cateva ori pe zi si nimic available la orizont. zau asa, cat dureaza sa prinzi un spot?

19. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    AM TOT INCERCAT ONLINE si nu este loc..:( of o sa mai incerc mai tarziu sau maine, poate poate. am incercat si prin telefon sapt trecuta si tot asa au zis ca sunt fully booked.

20. Tatiana

Tatiana New Member

Trophy Points:
    0
    pai din cate se vede cam dureaza . -nu-stiu-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page