10.2 C
London
Wednesday, December 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    cam asa stau lucrurile ex:daca sotul aplica pt yellow card si si sotia blue card cu sotul sopnsor atunci avem doi aplicanti.Daca sotul detine yellow card si aplicatia e ca sponsor pentru a obtine sotia blue card atunci avem decat o singura aplicatie.

2. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    la croydon programarile sunt din 30 in 30 de minute daca aplicatia are 3 perssoane incluse fi sigur ca verificarea tutor membrilor inclusi in formular si a documentelor depuse dureaza mai mult de 30 min.si astfel ar intarzia celelalte programari,daca ai observat atunci cand te inregistrezi pt programare online UKBA iti cere sa le inregistrezi si pe celelalte persoane trecute in formular,ca toti membrii familiei sa aiva ID si REF NR.Legat de booking au fost cazuri cand cu osingura programare toti membrii familiei trecuti in BR1 au fost primiti si au obtinut documentele iar in alte cazuri nu.Cred ca asta ramane la aprecierea functionarilor UKBA

3. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6

Mr. John...multumesc de raspunsuri. Am primit notificarea exact cum ai banuit, luni. Multam fain.

4. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6
    Acum la ora 19.43 sunt 4 locuri libere la Croydon pt. 19.07.

5. 3nity

3nity New Member

Trophy Points:
    0
    -dans-
    Multumesc mult Elli!!!
    Dupa 2 saptamani de chinuri, cu ajutorul tau am reusit sa prind un slot pe 19 iulie. -ras4-
    Ce mi se pare ironic este faptul ca Home Office te incurajeaza politicos sa faci toate eforturile posibile sa aplici ca si "family group", insa sloturi pentru 2 sau mai multe persoane nu apar available cu saptamanile.
    Tot ei isi incarca inutil programul datorita modalitatii de aplicare "single", cu mai multe sanse de programare...
    Pana la urma important este sa plecam toti de la Croydon cu minunatele cartonase colorate in buzunare.
    Bafta multa tuturor celor care aplica!

6. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim mult,Elli,ai fost de mare ajutor pt ValiB si 3nity, care acum stau mai linistiti,cel putin din acest punct de vedere.

-bravo-

7. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6
    -bravo-

Si eu la randul meu mi-am facut programare cu ajutorul altor forumisti.

Ma bucur ca ati prins locuri.

8. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Mr.John exista vreo reglementare care specifica lucrurile astea? Chiar sunt interesat daca ai acces la asa ceva(poti detalia pe privat, daca nu vrei sa postezi pe forum).
    Multumesc.

9. sorinacio

sorinacio New Member

Trophy Points:
    0
    salutare
    sa inteleg ca pana la urma ai facut doua programari? adica te-ai inregistrat tu separat si sotia ta separat , si fiecare a avut o programare separata?
    eu aplic pentru blue card fiind de 1 an aici si sotia ca dependent, tot pentru blue card pe acelasi br1.
    fiind un singur formular ma intreb cum ar vrea ei sa avem doua programari separate??? sau spuneti-mi unde gresesc.
    multumesc mult

10. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Revin si eu dupa aproximativ 2 saptamani de lipsa pe forum, dar revin cu vesti bune.............. -limba- ........azi am obtinut Yellow Cardul de Student -asa-asa-
    Nu prea mai reusesc sa intru pe forum deoarece muncesc pana seara tarziu (am 2 joburi), dar cand am putin timp o sa intru poate pot sa ajut si eu pe cineva cu informatii asa cum si eu am fost ajutata de voi, cei mai vechi pe forum. Multumesc mult pentru toate sfaturile si informatiile pe care mi le-ati dat.

@ValiB, felicitari.........in sfarsit familia impreuna! Bravo -bravo-

11. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    @sorinacio,

In mod normal,ar trebui sa fie doar o programare(family group),insa toti cei care au incercat aceasta metoda(printre care si eu),respectiv trecand si dependentii la o singura programare,n-au avut nici o sansa de a gasi slot-uri libere(sau,ma rog,putini sunt aceia).

Asa ca se aplica metoda cu doua programari,in cazul sotilor,ca sa fie siguri ca-si vor vedea cartonasele mult dorite anul acesta ! -ras2-

Si eu cu sotul avem doua programari,ValiB si sotia sa,Adi PC si sotia sa,etc. De altfel sunt si utilizatori care s-au prezentat cu cele doua programari la ore diferite dar aceasi zi si n-au intampinat nici o problema,cartonasele respective fiindu-le inmanate dupa 3 h.

12. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0

-bravo- Sincere felicitari,Micky !

Si asteptam vestile cele mai bune de la tine si anume: si familia ta reintregita ! -da-da-

13. ram_oo7

ram_oo7 New Member

Trophy Points:
    0
    uraaaaaaaaa -dans- am luat cardurileeee pe 06/06/11.sotzul yellow, eu blue -ras4- !!!succes la toata lumea!!!!

14. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6
    Observ ca de cateva zile sistemul de booking online e destul de generos....mai ales seara.

Ptcine nu si-a facut inca o programare,exista 4 locuri libere pt. 20.07.

Succes!!!

15. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari,ram_oo7 !

Ce de vesti bune astazi ! -ras4-

16. strumfitza

strumfitza New Member

Trophy Points:
    0
    buna am si eu o intrebare !sunt o prietena de-a strumfitzei eu sunt self employed si vreau sa aplic pt blue card pt sotu meu ,pe numele cui fac programarea????????daca obtine acest card il obtine permanent sau temporar cum fac asta eu aplic pt yelow si el pt blue sau eu nu e nevoie sa aplic pt el....va multumesc pt rabdare azi am luat la cunostinta de existenta acestui site!!!!!!!!!!!!!!!multumesc

17. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

Daca nu ai inca yellow card de self employed,trebuie sa aplici pt acesta si pe aceasi aplicatie iti treci si sotul ca dependent,in urma caruia va primi blue card,in baza caruia va putea lucra legal 12 luni. Pt blue card permanent,sotul tau va trebui sa lucreze fara intrerupere 12 luni(in acest timp este inclus si concediul).

Retine ca tu esti aplicantul principal,iar sotul doar dependent !

Totodata,te invit sa citesti tuturialul din link-ul de mai jos,care iti va aduce lamuririle necesare.

www.romani-online.co.uk/forum/uk-de-la- ... card#65291

18. strumfitza

strumfitza New Member

Trophy Points:
    0
    buna ieri am avut programare pt.yelow card si l-am luat fara nici o problema.cei de acolo sunt foarte de treaba important este sa ai toate actele necesare.multumesc frumos tuturor celor care scriu pe acest forum,pt.informatiile utile pe care le dau.succes la toata lumea

19. Elis_uk

Elis_uk New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari strumfitza! -bravo-

Daca vrei poate ne spui si noua exact cum a decurs interviul si ce documente ai avut.

Numai bine.

20. deea25

deea25 New Member

Trophy Points:
    0
    stie cineva dak fac anul pe 21 iulie si am reusit de mi-am facut programare tot pe data de 21,am sa intampin probleme la home office?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page