7.8 C
London
Thursday, October 21, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Locuri libere pe 1 iulie 5 locuri libere, repede

2. angelina

angelina New Member

Trophy Points:
    0
    Uraaaaaaaaaaaa
    In sfarsit am reusit si eu.
    Mi am facut programara online pe 1 iulie,ultimul loc l am luat -dans-
    Multumesc tuturor pentru sfaturi si va doresc numai bine.
    Doamne ajuta!
    Speranta moare ultima

3. liviu66

liviu66 New Member

Trophy Points:
    0
    acum sint libere 3 locuri pe 04.07

4. liviu66

liviu66 New Member

Trophy Points:
    0
    pe 07.06 un loc liber

5. carm3n

carm3n New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor forumistilor
    M-am mutat cu sotul in UK de 2 saptamani si cam tot de atunci incercam sa facem programare in Croydon. Vrem sa aplicam pe BR2.
    Am incercat si online, am si sunat dar tot degeaba.
    Citesc zilnic ce postati voi, dar din pacate chiar aseara nu aveam forumul deschis.
    Liviu si Alexandra - cum ati reusit sa gasiti sloturi libere?
    Au aparut locuri libere cand ati dat cautare dupa anumite saptamani sau dupa zilele saptamanii?

6. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am sunat timp de o saptamana de 8-9 ori pe zi si imi spuneau zilnic ca sunt fully booked si am reusit sa prind dupa ce am stat online, cautand nu pe zilele saptamanii ci pe saptamana pe care spuneau la telefon ca sunt fully booked. Ultima data cand am vb cu ei la tel au spus ca sunt fully booked pana pe 4 iulie si am avut bafta si am gasit pe saptamana incepand cu 27 iunie. Erau 5 locuri libere atunci si am avut timp sa anunt si pe forum si asa a gasit si Angelina.
    Deci eu am avut bafta online dar marea parte din cate am citit au reusit cu telefonul. Eu cand sunam fix dupa recomandari de la fara 10 la fix, imi spuneau ca sediul este inchis, programul incepe de la 9, apoi direct ca suunt fully booked.
    Multa bafta si nu dispera.

7. liviu66

liviu66 New Member

Trophy Points:
    0
    Parerea mea este sa dati cautare pe prima saptamana care apare si apoi pe a doua si apoi o luati de la capat pt ca va vor aparea ( in acest fel ) toate zilele disponibile.
    NU DISPERATI, SIGUR VETI GASI LOCURI LIBERE.
    MULTA BAFTA TUTUROR.

8. carm3n

carm3n New Member

Trophy Points:
    0
    Ura1!!! Am reusit sa fac programare.
    Mai sunt locuri libere pe 5 iulie
    Incercati repede

9. spinoche

spinoche New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo, felicitari! Acum vreo 15 min am mai facut si eu o rezervare tot pt 5 iulie.

Bafta multa tuturor!

10. relax

relax New Member

Trophy Points:
    0
    daca vrea si poate cineva sa-mi gaseasca o prog in urmatoarele 2 saptamani promit sa-l premiez cu mai mult decat crede

11. dianadi

dianadi New Member

Trophy Points:
    0
    sa nu va suparati pe mine dc mai e intrebarea asta p eundeva..si destul de probabil ca e, dar nu am rabdare sa citesc toate cele 20 de pagini.
    sotul are yellow card iar eu as vrea sa aplic dependenta de el pt blue card-pt interviu la croydon. pt cine fac programarea? pe numele meu si selectez formularul eea1? la interviu mergem amandoi?
    sper sa inteleaga cineva ce intreb si sa gasiti si pt mine un raspuns...va multumesc anticipat

12. angelina

angelina New Member

Trophy Points:
    0
    Eu din pacate nu am vazut pe acest site ca erau locuri libere pe 1 iulie,am avut noroc ca am incercat pe situl lor la acea ora si apoi am vazut aici ca tu ai pus anunt ca sunt locuri libere.Ii multumesc cu aceasta ocazie lui Spinoche pe care am rugat o sa ma ajute cu programarea online.
    Oricum site ul acesta e foarte util,eu il recomand la toti prieteni de aici din UK.
    Iar acum vad ca s au alaturat si mai multi acestui topic ceea ce e grozav.
    Multa bafta in continuare la cei care inca sunt la vanatoare de locuri.
    Speranta moare ultima :)

13. relax

relax New Member

Trophy Points:
    0
    sunt cateva locuri pt 6 iul; cel putin erau acum 10-15 min

14. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    faci programarea ptr sotul tau si aplici cu BR 1 ...cel putin asa era in iarna ..nu cred ca s-a schimbat ceva ..sotul treb sa prezite acte de self employed , extrase de banca, certif de casat ..cred ca stii !obtii Blue cardul pe loc fara probleme..good luck

15. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    formularul EEAA1 e numai ptr progr on line ..ca de fapt ptr noi e valabil BR 1 !

16. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    Wrong, Gella! Cum sa faci o programare pentru tine pe numele sotului? Nu a fost nici in iarna si nici alta data asa.

@dianadi,
    faci programarea DOAR pe numele tau, DEOARECE tu esti aplicantul principal, iar pe numele sotului nu ai de ce sa faci programare el detinand deja un yellow card. El te va insoti acolo ca sponsor. Asta vei spune si la securitate cand va trebui sa arati booking number.
    Iar la BR1, tu completezi sectiunea 1 si ce mai trebuie apoi, iar el sectiunea 2.1.(b):Do you have any EEA national family members in the UK who are sponsoring this application? Deci, Yes.......din moment ce tu aplici pt blue card de dependent, el este sponsorul tau.
    Multa bafta.

17. Rammi

Rammi New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA, tuturor ;dupa 2 saptam de incercari la telefon si online nam reusit sa facem nici o programare; tin sa va spun inca o data ca eu aplic pt student si sotul dependent; problema e ca azi la 8,52 a sunat sotul din nou pt programare si ofiterul ia zis ca are doar una nu doua progr pt 8 iul si nam stiut dc sa acceptam sau nu din mom ce noi suntem doi; apoi a intrebat dc eu ca student aplic pt noua versiune a formularului br 1 si sotul na inteles ce vrut sa zica; va intreb pe voi dc puteti sa ne spuneti cum adica noua versiune;a mai spus ca dc nu aplicam la noua versiune nu ne incadram in creinte si nu put sa ne programam apoi a inchis. AM putea sa fac eu programarea prima cand sunam si apoi in secunda urmatoare sa sunam din nou si sa fac si pt el chiar dc o sa fim la ore diferite pt ca asa ne raspund tot timpul ca au doar una.ON LINE am incercat n variante si la n ore si seara dupa ora 5 la ei si nimic ;nu st calc are ceva nu st ce sa zic ca la un moment dat dupa 2 , 3 incercari nu ne m dau voie sa intram pe pagina; of nu m stim ce sa facem.

18. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    @Rammi, nu stiu ce au vrut sa zica astia de la ukba prin "noua versiune", eu acum am intrat pe site-ul lor si tot versiunea 2/2009 este.
    Stiu ca vor sa introduca formularul EEA1 (sau l-au introdus deja), dar noi aplicam cu BR1.
    Astept pareri de la cei mai experimentati, in special de la Silverfern. Multumim.

Editez: Am mai citit si au introdus:

Registration certificate

If you are the Bulgarian or Romanian family member of an EEA national who is not Bulgarian or Romanian, you can apply for a registration certificate using application form EEA1. You can find out more and download the form on the Applying under European law page.

Deci daca sotul tau este tot roman nu ai treaba cu noile schimbari.

19. Rammi

Rammi New Member

Trophy Points:
    0
    ASA e si eu am citit si e tot versiunea din 2009 ;eu nu st cea vr sa zica cert e ca am pierdut programarea pt ca neam blocat;si sotul e tot roman.UNII ofiteri de la UKBA PARCA AU PRUNE N GURA.

20. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Pana la 30 aprilie, cand cetatenii statelor A8 (Polonia, Cehia, Ungaria...) au fost ridicati in rang de cetateni europeni cu drepturi depline, un cetatean roman membru de familie al unui cetatean A8 care nu lucrase inca legal 12 luni in UK (intra in categoria WRS - Worker Registration Scheme) aplica pe formularul BR7. Dupa ce acesti cetateni A8 nu au mai avut nici un fel de conditionari, formularul BR7 a fost inlocuit cu EEA1(acest formular EEA1 era folosit si inainte in cazul unui roman membru de familie al unui cetatean european - altul decat A8 sau A2). Banuiesc ca asta era 'noul formular'.
    In alta ordine de idei, formularele sunt doar un ajutor pentru aplicanti (pentru a fi siguri ca vor da toate detaliile necesare), nu poate fi respinsa o aplicatie pentru ca e completat un alt formular, cata vreme toate informatiile/dovezile necesare sunt incluse in aplicatie.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page