11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bety_2286

bety_2286 New Member

Trophy Points:
    0
    pe 30 iulie s-a ajuns,am sunat eu ieri dar nu am prins loc.referitor la programarea online eu nu am auzit pe nimeni spunand ca si-a facut programare online in ultima vreme,acum cateva saptamani un operator de la homme office mi-a spus ca nu se mai fac programari online pentru aplicatia BR1 si mi-a sugerat sa aplic prin posta.

2. babanu5

babanu5 Member

Trophy Points:
    16
    Si prin posta nu este ok? Adica chiar trebuie sa stau o luna sau doua sa sun la ora 09:53 pt o programare? Sau sa depun dosarul direct la sediul lor nu se poate?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

3. bety_2286

bety_2286 New Member

Trophy Points:
    0

prin posta dureaza pana la 6 luni,poate si mai mult.azi mi s-a spus ca s-a ajuns la 1 august cu programarile.

4. Ros

Ros New Member

Trophy Points:
    0
    Stie cineva care este adresa la Croydon unde trebuie sa ajungem pt. programarea pt. YC ?

Multumesc mult!

5. traffic_76

traffic_76 New Member

Trophy Points:
    0
    Address: Lunar House, 40 Wellesley Road, Croydon CR9 2BY. Opening Hours: 08:00 to 16:00, Monday to Friday (except public holidays)

6. vld

vld New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut,

De putin timp mi am indeplinit 'stagiatura' de 1 an de au-pair si acum ma pregatesc sa intru in cursa pt obtinerea unei programari prin telefon.. ce nu stiu exact este ce trebuie sa i spun persoanei de la home office? trebuie sa i specific ca momentan am purple card si nu yellow, am facut 1 an de au-pair, iar acum vreau o programare pt a obtine blue card? sau nu conteaza ce ai atata timp cat vrei o programare pt blue card? (sper ca a ti inteles ce vreau sa zic:p) si in afara de asta banuiesc ca doar numele si data nasterii mai trebuiesc..

anyway.. ma gandesc cu groaza cate saptamani imi va trebui sa dau de ei.. dupa ce am vazut cateva persoane aici care au ceva vechime de cand au inceput sa sune.. cred ca voi trimite si prin posta toate actele in paralel cu sunatul.. si daca reusesc sa fac programarea le cer actele inapoi si ma duc la ei personal:)

multumesc

7. Mirela00

Mirela00 New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN

Buna,
    gasesti mai multe detalii aici
    http://www.romani-online.co.uk/drept-de-munca-anglia-uk

8. Mihai925

Mihai925 New Member

Trophy Points:
    0
    Un mic sfat: Când auziți că intră robotul, apăsați direct pe 1!
    Cresc șansele și nu mai auziți discursul ăla de început. O să auziți Thank you! Your call is being transfered (ps: pentru ce mama naibii îmi mulțumea?).

9. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    ca ai apasat 1 :)

10. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Iti multumea ca le-ai dat banu pt apel, si ca iti place vocea ei, de aceea tot suni in fiecare dimineata. Cu aia te scoli .....vai unde e "iubita mea" ....trebuie sa o sun sa+i aud vocea macar ...... ..si dai banu....si ea zice.....thank you. ...get it..? :lol: :grin:

Tapatalk/Galaxy S2

11. vld

vld New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc pentru reply, insa unde gasesti tu raspuns la intrebarea mea acolo, si anume daca trebuie sa specific ce am spus mai sus, caci eu nu am gasit.

12. vio1989

vio1989 New Member

Trophy Points:
    0
    Aveti idee pe ce data s-a ajuns cu programarile?eu am sunat azi de vreo 3 ori la ei si mi-au zis sa aplic prin posta.A mai prins cineva programare?toate bune

13. Ansgar

Ansgar New Member

Trophy Points:
    0
    vio1989 ... mi s-a spus astazi ca pe 9 august ... ati mai reusit careva? spre uimirea mea, am reusit astazi sa dau de trei operatoarea diferite, spre deosebire de pana acum, cand sunam pentru muzica clasica

14. klauscip

klauscip New Member

Trophy Points:
    0
    Se poate reusi si acum foarte simplu...daca platesti. L-au blamat pe Mr John ca cerea 50 de lire sa faca o programare...e mai bine acum ca alti smecherasi si priceputi in ale Home Office-ului fac programari pe 200 de lire in caz ca nu stiati. Nu stiu cum fac dar daca platesti poti sa-ti alegi si data (cu marja de plus 4-5 zile) in care vrei programarea. Stiu caz concret care a platit si ieri a obtinut programare pt data de 7 august. A disparut Mr John si au aparut altii...ingeniozitatea romanilor este de neoprit chiar si de catre marele Home Office.

15. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Online imposibil! Nu s-au mai alocat locuri deloc din Ianuarie/ februarie.

Tapatalk/Galaxy S2

16. traffic_76

traffic_76 New Member

Trophy Points:
    0
    Te contrazic, mie unul mi-a obtinut cineva programare in luna martie pentru data de ''n'' aprilie.

17. vio1989

vio1989 New Member

Trophy Points:
    0
    salut.poti sa imi dai mai multe detalii in legatura cu post'ul tau?as fi interesat..daca chiar cunosti pe cineva..un mail cv un nr de tel.ms mult

18. traffic_76

traffic_76 New Member

Trophy Points:
    0
    Am mai intrebat persoana care mi-a facut mie programare daca se mai ocupa deoarce o cunostinta de-a mea avea nevoie dar mi-a zis ca el nu se mai ocupa cu programari. Imi pare rau ptr tine si ptr cei care au nevoie sa isi faca programare si nu reusesc deoarece si eu am trecut prin aceste momentesi stiu cum este.
    Ps. Cunostinta mea, in cele din urma a reusit sa isi faca programare telefonic sunand zi de zi de 2-a luni de zile!!!

19. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Ma rog, ...luna.martie....nu am urmarit atunci loc decat urmaream forumul si stiu de atunci cu problemele lui Mr.John si de cand aia debla UKBA au blocat siteul pt schimbarea regulamentului si totodata nu au mai alocat DELoC locuri. Din mijlocul lui aprilie am urmarit sa gasesc locuri online...zero...zi noapte dimineata seara luni vineri orice zi...zero.

Tapatalk/Galaxy S2

20. traffic_76

traffic_76 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu cum , dar si eu am stat 18 ore pe net zilnic si nu am vazut niciu n loc niciodata, si totusi tipul respectiv mi-a facut online, probabil nu aveam sansa sa vad locurile libere in fata ''robotilor '', poate o fi la fel si acum.. -nu-stiu-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page