10.2 C
London
Wednesday, January 20, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Tu incerci sa faci on-line doua programari?

Daca da, nu cred ca vei reusi vreodata sa gasesti sloturi libere. Exact in aceeasi situatie ne-am aflat si noi. Vezi mesajele anterioare de pe acest topic.

2. moniqueee

moniqueee New Member

Trophy Points:
    0
    va rog..........poate verifica cineva?pe site ukba scrie ca sunt la aplicatiile de acum 10 zile+cateva modificari.....va rog,puteti verifica si voi?

3. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    ACUM..ora 14,56 Joi....26 Aprilie 2011, 4 locuri de 1 persoana la Croydon Online.

4. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    INCA 4 locuri pe 28 APRILIE.ACUma au aparut, Joi, ora 15,23. Succes.

5. michelina

michelina New Member

Trophy Points:
    0
    te cred... eu maine plec in londra... am incercat acum sa ma programez alegand incepand cu sapt 25.04.2011... degeab

acelasi raspuins: There are currently no appointments available, please try again later.

6. michelina

michelina New Member

Trophy Points:
    0
    minuneeee.... am reusit alegand zilele saptamanii la rand... si am gasit pe 28 april la ora 2pm... sper sa fie in regula daca eu ma voi inscrie sapt viitoare la studii... stie cineva unde pot gasi tot ceea ce trebuie pentru continutul unui dosar de yellow card, si, mai ales detalii de cont, sau ceva cum sa demonstrez ca are cine ma intretina pe perioada studiilor!!!!

Multumesc f mult tuturor si succes la cei ce urmeaza sa depuna pentru yellow k mine sau blue...

multumesc,

7. allacika2000

allacika2000 New Member

Trophy Points:
    1
    buna!
    nu reusesc sa fac programarea online, imi spune ca nu sunt locuri disponibile. -nu-nu- -nervos-

8. nijutzu

nijutzu New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu o intrebare. Programarile se fac pe baza de ce tip de card ai nevoie? sau e pt toate tipurile de card. Deoarece eu as vrea sa aplic pt Accession Card Worker.

Mi-am facut programare bla bla bla dar acum nu prea sunt sigur de ce acte trebuie sa am la mine. Pasaportul, formularu BR3 2 foto (tip pasaport) printul cu comfirmarea la rezervare si altceva?

9. Anonymous

Anonymous Guest

-da-da-

10. nijutzu

nijutzu New Member

Trophy Points:
    0
    am gasit pana la urma ... dar nu sunt sigur acum de ce acte trebuie sa am la mine ...

11. Anonymous

Anonymous Guest

Valentin are dreptate.

Accession Worker Card
    14. You will need an offer of employment in the United Kingdom before we can issue an Accession worker card, and you must obtain an Accession worker card before you start work. If you start work before the card has been issued to you, you will be working illegally. An Accession worker card will give your job title and the name of your employer. Accession worker cards for authorised family members will give the name of the employer but not the job title. An Accession worker card will not be issued for a specified period of time, but it will expire if you leave your job.. If you change your job, you will need to apply for a new Accession work card in respect of the new employment.
    Employment not requiring prior approval under the work permit arrangements

citat din http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... omania0408

12. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Tu nu poti aplica pentru Work Accession Card. Numai viitorul tau angajator poate aplica pentru Work Accession Card.

Asa ca, bla bla bla, vorba ta, ti-ai facut programare degeaba!...

13. nijutzu

nijutzu New Member

Trophy Points:
    0
    Ma refer la BR3 ... asa mi sa zis de la agentie ca trebuie sa trimit actele prin posta cu formularul BR3 si actele ce se cer in el ( pasaport, 2 poze si Original version of all required documents - si EU ASTA NU INTELEG - care alte acte?)

14. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Ai citit indicatiile de pe site-ul UKBA? Ai vazut aceasta fraza:

"To apply for a work permit, your employer will need to look at the work permits section and apply using the appropriate form. The employer must read the relevant guidance before applying"

Eu zic sa citesti cu atentie tot ce scrie acolo si apoi, daca mai ai nelamuriri, intreaba aici.

15. a.andrei

a.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.

Am si o mica dilema. Sotia mea a primit AWC si citind pe forumul vostru cat si pe ukba, eu ar trebui sa aplic cu BR4. As vrea sa fac online programare, insa acolo nu exista BR4, si pe site la ei nu prea gasesc legatura dintre BR4 si vreun application type din acel combobox.
    Se poate face programare online pt BR4 sau doar telefonic? (pe site-ul lor este scris undeva: We offer a same-day service for applications on forms BR1, BR2, BR3 (except those applicants applying under the Highly Skilled Migrant Programme), BR4 and BR7 by appointment only at our public enquiry office (PEO) in Croydon. You should call 0870 606 7766 to make an appointment before you attend.)

Mersi mult,
    Andrei.

16. a.andrei

a.andrei New Member

Trophy Points:
    0
    M-am mai documentat un pic, si inteleg ca nu ar trebui sa aplic cu BR4, pt AWC, ci ar trebui cu BR1 (-Membrii de familie ai lucratorilor care detin o autorizatie de munca; ) pt Blue Card.
    Totusi nedumerirea mea ramane, ca la programarea online nu exista BR1. La voi pe forum am vazut ca cei cu BR1 au aplicat pt EEA1 la programarea online.
    Este ok asa sau ar trebui sa aplic pt alt tip?

Mersi,
    Andrei.

17. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    buna , am citit toate comentariile de pe topic insa sincer nu am inteles mai nimik adik nu vreau sa o spun in nume de rau, poate nu am fost eu indeajuns de atenta dar:
    eu abia acum cateva zile am aflat ca defapt, chiar daca am WP nu am cum sa lucrez in uk fara AWC, iar de aici incepe nelamurirea mea: 1-ptr acest card trebuie sa fac eu programare online/tel, sau cel care ma angajeaza?
    2- sotul meu devine dependent de mine si poate aplica ptr BC aici aplica el, eu sau amandoi?
    3- care sunt actele ptr AWC&BC
    specific ca deja m-am inregistrat la UKBA si l-am inscris si pe sotul meu odata cu mine

18. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Tu nu stii exact semnificatia termenilor de WP si AWC. Citeste la rubrica UK DE LA A LA Z sectiunea despre DREPT DE MUNCA. Spui ca sotul tau "devine dependent de mine", tu fiind ce anume? La UKBA in ce scop te-ai inregistrat?

19. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
    Da, e OK.
    Exista cineva care a primit vreun card colorat recent, daca da, cat a durat (data trimiterii/data primirii ma intereseza)? Stim ca daca faci programarea online dureaza in medie aprox. 40 de zile de la data programarii pana la interviu.

Multumim pt. eventualele raspunsuri.

Kitchi

20. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Kitchi, aplicatiile prin posta dureaza peste 20 de saptamani. Spun asta pt ca recent am auzit o cunostinta ca a aplicat acum 25 de saptamani si de abia acum o saptamana a primit raspunsul, aplicatia era pt BC fara alti dependenti de ea.
    Mai bine fa programarea si du-te direct la Croydon, scutesti timp.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page