11 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    dar ce vrei sa stii ...?
    programari online nu cred ca se mai pot face , si atunci ...vorbim si noi de ale noastre -ras4-

2. Elli

Elli Member

Trophy Points:
    6
    Citesc de ceva vreme ca nu se mai fac programari online la Croydon. Pentru ca nu mai stiu cu exactitate linkul, poate e cineva in masura sa il posteze. Probabil imi trebuie si un cont..

3. Ros

Ros New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Cam in cat timp ati primit the Comprehensive health insurance?
    Credeti ca Student Health Insurance de la WPA care costa 5,63 per month poate fi considerata adecvata pt. a obtine YC?

Multumesc mult!!!

4. sorinacio

sorinacio New Member

Trophy Points:
    0

ce vreau sa stiu? Pai de exemplu daca a mai reusit cineva in ultimile zile sa faca programari? Scuza-mi impertinenta de a posta pe acest topic.

"Programari online nu cred ca se mai fac." Nu cred ca topicul acesta e de dat cu parerea.

@ Ellie

situl UKBA pentru programari . : https://apply.ukba.homeoffice.gov.uk/se ... %2faccount

clik ..te duce direct pe pagina. si da, trebuie sa faci cont .

UP .. cine a mai facut programare in ultimul timp si cam pe la ce ora ?. Multumesc

Salutare

5. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    sa ajuns la 13.07 .
    ...nu cred sa mai fi avansat ca au fost liberi de ziua rejinei :)

6. al3x_and3r

al3x_and3r New Member

Trophy Points:
    0
    Buan tuturor! Din pacate fiind nou, doresc sa stiu si eu cum pot face programre la Crydon? Stiu ca sunt variantele online si telefon. Numai ca problema sta in felul urmator: online nu ma lasa sa trec de pagina unde trebuie sa downlodez BR1si sa continui cu programarea, iar telefon nu stiu ce numar sa sun... mam uitat pe pagina lor dar nu am vazut nici un numar, numai adresa lor este postata. Cine stie poate am trecut cu vederea peste sau ma rog... Cer ajutor ca deja sunt disperat, sunt Au Pair iar la sfarsitul lunii Iulie fac un an si mai ales vreau sa plec de la familia in sine ca sunt terorizat nu alta. Nu sunt primul dar nici ultimul care va posta pe acest forum, dar de aceea rog ajutor. Multumesc -plans-

7. gavroche

gavroche New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua,
    MESAJ DISPERAT !!!!
    citesc de multa vreme comentariile de pe forumuri.
    Sunt un om disperat in toata puterea cuvantului,incerc sa fac o programare la H.O. pentru BR3 de 3 sapt si ceva si nu am reusit.
    In fiecare zi aceasi ora si fara rezultata favorabil .Imi e teama ca o sa pierd contractul.
    Va rog din suflet ,daca este cineva care ma poate ajuta (binenteles sunt dispusa sa platesc ) sa-mi raspunda la adresa de mail :gavroche_63@yahoo.com
    Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare un raspuns
    O zi buna tuturor!

8. Anita_Teo

Anita_Teo New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, oameni buni !
    ....eu incerc de mai bine de doua luni si nu reusesc deloc. Nici online nici telefonic...deja nu mai fac fata la facturile telefonice . Sunt mai mult decat disperata pentru ca risc sa-mi pierd contractul cu o casa de batrani din Worthing. De ce oare o fi asa de greu si aproape imposibil. Ma bucur mult pentru cei care reusesc . Sper sa vina si randul nostru, al celor care nu reusim. Nu pot sa inteleg de ce -plans-
    ne plangem unii altora si atat , nu ne ramane decat sa incercam la nesfarsit atat cat ne mai tin nervii si buzunarul..... -trist-

9. gavroche

gavroche New Member

Trophy Points:
    0
    Vai de mine... eu imi faceam probleme ca sun de 3 sapt neancetat.
    Anita_Teo iti urez mult noroc in continuare si sper sa nu ajung si eu la trista performanta de a suna 2 luni pt o programare
    mult noroc tuturor !

10. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    daca aveti un contract de munca, de ce nu incercati sa aplicati prin posta si apoi sa trimita angajatorul un fax cu oferta de munca, pentru urgentarea actelor?(am inteles ca timpul de asteptare se reduce considerabil in felul asta)
    Tinand cont de cat e de greu sa obtii o programare prin orice mijloc(online/telefonic), ca sa nu mai adaugam timpul si nervii pierduti, poate n-ar fi rau de incercat si varianta asta.
    Mult succes si nervi de otel va doresc!!!

11. Anita_Teo

Anita_Teo New Member

Trophy Points:
    0
    adelaide_
    iti multumim pentru incurajare, insa in cazul meu au trecut doua luni si jumatate, ca sa mai trimit prin posta ....pana la primirea unui raspuns ar putea sa mai treaca cel putin doua luni. Angajatorul ma mai asteapta doar o luna. Din pacate nu am fost sfatuiti de la inceput sa facem asta ci sa aplicam online sau telefonic ca este mai sigur decat prin posta. Situatia devine din ce in ce mai disperata si mai tensionata..... -nu-stiu- chiar nu stiu ce sa mai fac si cum este mai bine...
    Multumim inca o data !

12. gavroche

gavroche New Member

Trophy Points:
    0
    adelaide
    e mare lucru ca mai primim si cate o incurajare,dar Anita are dreptate.Si eu am fost sfatuita ca programarea telefonica este cea mai buna varianta si de fiecare data tragi speranta ca urmatoarea zi va fi si ziua ta norocoasa.
    Eu am fost de vreo 4 ori la un pas de a obtine programarea ,imi luau datele si ..ghinion,imi comunicau ca s-au dat programarile -trist-
    Si iara speri ca a doua zi poate ai noroc daca ai fost chiar asa de aproape de a obtine aceste mult ravnite appointments.
    Poate are careva o solutie,poate exista o magie -wow- ,realitatea e ca asa ceva te aduce in pragul disperarii.Adevarul este ca noi toti cei care nu am obtinut inca programarea asteptam un ajutor,un sfat,de fapt cred ca avem nevoie de un miracol
    Bafta tuturor si multumim celor care ne sustin
    Cine stie ? Poate maine dim am noroc si prind o programare -hipno-

13. sorinacio

sorinacio New Member

Trophy Points:
    0
    salut.
    Cred ca gresesti cumva pasii. Ca sa obtii o programare online nu trebuie sa downloadezi BR1.
    faci doar cont si vei primi pe mail datele de logare. Da clik pe pagina https://apply.ukba.homeoffice.gov.uk/se ... %2faccount si in dreapta sus ai LOG in si Register dai clik pe register.
    Sper sa iti fie de ajutor.

UP.. nici o programare online ? daca da, ora la care ati reusit va rog. Multumesc

14. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Loteria vizelor zicea cineva mai sus? Nici nu se compara. La loteria vizelor (de SUA) se castiga foaaarte usor.
    Aici e mai tare decat loteria standard.
    Daca doar 7 locuri primesc zilnic (asa mi-a zis o operatoare) si zilnic suna cateva sute de mii sau chiar milioane de romani si bulgari la un loc .....sansa fiecaruia e de 1 la milion.
    Mai usor ar fi daca ar emite macar pt cei ce au vechime de un an munca, si nu mai necesita permis de munca, sa verifice la HMRC pe Nino daca e adevarat si sa iti emita o simpla scrisoare de exceptie de la permis de munca. Scurt. Ar putea face asta prin email si ar merge ca pe roate.
    Dar, intentia e alta. Noi suntem.emigranti si suntem bagati la un loc cu asiaticii, indienii, africanii....si rrrom-anasii nostrii de origine afgana...cei cu caravane.

Tapatalk / Galaxy S2

15. sorinacio

sorinacio New Member

Trophy Points:
    0
    Ma indoiesc sa fie dracu chiar atat de negru. Pana la milioane de romani sa sune zilnic pentru o programare ... ma indoiesc. Asta ar insemna cam 10% din populatia tarii sa isi doreasca o programre.
    Deacord ca a devenit din ce in ce mai greu, in loc sa se usureze procedura , asta fiind ideea programarilor online, s-a inrautatit, tinand cont ca serviciul online pentru programari nu cred sa fie mai vechi de un an din cate tin minte. Am facut doua programari anul trecut, iar acum mai am nevoie de una si parca e imposibil, dar nu ma las..se poate

UP Cine a reusit saptamana asta sa faca sa lase ora la care a reusit. Multumim

16. Izabela999

Izabela999 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca am trimite acum prin posta ar dura mai putin de 6 luni? Jumatate de an e ridicol. Spunea cineva mai sus de aproximativ 2 luni, ceea ce e de necrezut.

17. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Ziceam poate milioane, impreuna cu bulgarii. ....e BR....Bulgaria Romania.
    Oricum, aceia cu programarile online pe bani si in grup, au contribuit enorm la acest repercurs impotriva noastra si a nealocarii de locuri online.

Tapatalk / Galaxy S2

18. Maciupiciu

Maciupiciu New Member

Trophy Points:
    0
    Se pare ca sunt totusi cea mai veche aplicanta ( incerc din martie ) Mie totusi sistemul lor de lucru mi se pare cat mai romanesc posibil.Majoritatea ofiterilor operatori cand aud BR3 deja, cu atitudinea lor calma te trimit la plimbare sau ma rog sa trimiti prin posta ( unde se stie dureaza......).Foarte putini, daca ii numeri te opresti la 1, prima data iti solicita datele, apoi verifica si apoi ghinion de cele mai multe ori : nimik valabil, dar macar au verificat. Toate acestea se desfasoara inainte de inceperea programului ( intre 08.53.56 si 09.00) De unde ar putea sti cei care te trimit la plimbare ca au sau nu locuri valabile? Cred ca pe mine ma resping doar cand imi aud vocea.Asa cum am mai scris , daca totusi este cineva sau cunoasteti pe cineva care se ocupa - contra cost - fireste,va rog frumos sa ma cautati. O zi buna !

19. ovinistor

ovinistor New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare ! Cu scuzele de rigoare pentru off topic , am si eu o intrebare scurta . Numarul de telefon de pe scrisoarea(de la sponsor) cu care te duci la appointment trebuie sa fie musai landline ? In cazul meu angajatorul nu prea sta intr-un loc si in general poate fi gasit exclusiv pe mobil ! Imi poate confirma cineva daca cei de la ukba vor exclusiv landline atunci cand suna pentru verificari... sau se poate si cu mobil ? A folosit cineva varianta aceasta si nu a avut probleme ? Va multumesc anticipat !

20. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    @ovinistor

In prima faza cand am citit intrebarea ta mi s-a parut cam idioata.. dar trecand prin experienta cu home office-ul te inteleg perfect.
    Este normal sa "suferim" de paranoia cand este vorba de confortul nostru financiar care depinde , din pacate , de home office.
    ROMANI, o spun inca odata ca sa va intre in cap Home Office-ul nu ne face o favoare sau un privilegiu. Noi aveam anumite drepturi care se numesc TREATY RIGHTS. Daca esti din Congo si duci la ambasada toate actele pe care le cer ei pentru a lua viza... lucratorii consulari pot fi discretionari ...adica pot face ce vrea muchii lor:) daca nu le place fatza ta .. te pot respinge chiar daca tu le aduci toate documentele din lume... cu noi si bulgarii lucrurile stau altfel!!! SUNT OBLIGATI DE LEGEA EUROPEANA !!! YC-ul de self-emplyed , cel de student si blue card-ul este un DREPT!!!! NU UN PRIVILEGIU!!! dar doar atat timp cat le furnizam documentele pe care le cer ei.
    Acum , sa revenim la intrebare ta... absolut tot ce trebuie sa le duci lor se gaseste in formularul BR(numarul aplicatiei tale , 1,2,3 etc).
    Daca citesti cu atentie , nu scrie nicaieri pe acolo de landline sau de cell phone. Tu le furnizezi lor ceea ce vor, adica scrisoare de sponsor,
    cu date de contact... este problema lor sa verifice... daca nu vor sa sune pe mobil este problema lor , nu a ta....

Raspunsul la intrebarea ta este: poate fi orice telefon si nu te mai stresa atat...

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page