10.9 C
London
Monday, October 25, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. vera_8621

vera_8621 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu simt ca-mi iau campii. Astazi mi-au raspuns la 8.53 si mi-au spus ca nu sunt programari disponibile. Nu inteleg de ce din moment ce voi ati reusit sa va programati. Intru deja in a 4-a saptamana de cand sun in fiecare dimineata :(((((((

2. vera_8621

vera_8621 New Member

Trophy Points:
    0
    Am o nelamurire. Incerc de atata timp si poate am devenit paranoica si ma iau de orice detaliu. Spui ca ai apasat 1 imediat dupa Welcome, dar din cate aud eu in fiecare dimineata, nu spune welcome, ci "thank you for calling bla bla....if choose to book an appointment press 1" nu? Eu apas imediat dupa ce zice thank you, nu exista vreun welcome pe care ar trebui sa-l aud. Nu??? Gresesc undeva? -nervos-

3. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Nu raspunde nimeni, deci nu sunt cazuri? Intrebasem.
    Se poate face programare in avans la de exemplu peste o luna fata de care e limita la care sa ajuns azi. De ex, azi scriau ca sa ajuns pe 15 iunie. De ex daca eu vreau peste 5 iulie. Pot cere asa?

O alta chestie subiectiva ar fi curiozitatea mea (poate si a altora) cati bani ati cheltuit cu telefonu pana ati prins programare. Calculat peste ceea ce platiti pt abonament. - sau pre-pay.

Adica scris cu Tapatalk din Galaxy S2

4. bogdancauc

bogdancauc New Member

Trophy Points:
    0
    exista voip ... si e un cent si ceva pe minut ...eu am cheltuit vreo 2 lire si am sunat de milioane de ori ...
    casti , microfon si dati blana...functioneaza!

5. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Exista ce? ..... "voip" ??? ... Ce e ala?

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Un serviciu de telefonie on line, dar nu e mare lucru. Tot TalkTalk e cel mai ieftin.

7. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Eh si cine nu are landline? Pe mobil s-a cheltuit careva? Sau online care e metoda cea mai convenabila?

8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ceeee?- Vrei sa spui ca nu ai??? De ce nu-ti pui? Dupa aia ... -dans-

9. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
  10. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Poveste lunga nene Cristi.
    Finalul: in casa linia telefonica e ocupata si sa ttansfer SKY ul care il aveam cerea instalarea a o linie BT suplimentara cu peste 100 lire si alte complicatii cu lordul. M-am bucurat ca am gasit o camera la momentul crizei mele din Noiembrie. Asa ca am cancelat netu si phone, am acum net Virgin de la cei din casa. .....si pomu laudat nu e chiar atat de majestuos. Virgin sucks. Nu e cu nimic mai rapid decat Skyul ce l-am avut.
    Cu tapatalk pot suna ieftin online spre landline (croydon) ....defapt, mi-ati deschis curiozitatea si o sa ma introduc in tema si o sa sap pe net azi.

11. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    google... voip... wikipedia... voip

12. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Gasit, voip, gasit.
    Intrebasem ce e, crezand ca e o gresala de tipar, doar nu te pui sa googalesti orice cuvant sau grup de litere ce apare si ti se pare ciudat sau necunoscut. Deci nu ma oftic, dar nu e necesar sa sariti direct cu acid, ...."dar cauta si tu pe google".
    Sigur ca o sa gasesc inclusiv cea mai eficienta si rapida metoda de a avea programare la croydon pt exceptia de la permis de munca (blue-ul dupa un an - pt cei ce s-ar intrreba ce exceptie).

Adica scris cu Tapatalk din Galaxy S2

13. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    eu cred ca e mai simplu sa cauti pe google intai decat sa scrii un reply pe forum... daca folosesti si firefox (care este tot un browser ca si internet explorer), cand selectezi un cuvant si dai click dreapta iti apare optiunea "Search Google for "...."

in general e bine sa cauti cat mai mult de unul singur... pe vremuri erau biblioteci, mai greu - dar acum, totul online, simplu si la indemana.

PS. Virgin mai are si net pe ADSL ca si sky si ceilalti, care evident ca nu va impesiona. in schimb cel pe cablu este superior ADSLului...

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

mai rapid ca si virgin inca nu am avut :

15. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    eu mai rapid am vazut... 61.5 mbps de la virgin xl .. oricum netul din anglia este mult mai slab decat cel din Romania. Infrastructura din RO este noua si mult mai performanta.

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Corect , dar in Anglia , Virgin mi se par cei mai ok

Sent from my Nokia 5110

17. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
  18. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0

Buna FZK2008, am si eu o intrebare: cu ce acte v-ati prezentat pentru blue cardul sotului. Eu am blue card si sotul o sa depuna ca dependent de mine si nu stim sigur ce acte ne trebuie, daca trebuie traduse si apostilate sau cum? Merci

19. Catalin-UK

Catalin-UK New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor,

Am reusit sa obtin dupa multe incercari un appointment pt 15 iunie si vreau sa aplic pt yellow card ca student. Eu am extrasele de contact de la Banca Transilvania (traduse, legalizate) si din ce am inteles trebuie sa fie pe ultimele 2-3 luni ? Avand in vedere ca dureaza aproximativ 10 zile sa le primesc din Romania si pe 15 iunie trebuie sa fiu in Croydon, m-am gandit sa scot extrasele pe Aprilie si Mai, insa nu stiu sigur daca trebuie sa scot un extras de pe 1 pana pe 14 iunie. Are cineva vreo recomandare in legatura cu asta ?

20. vera_8621

vera_8621 New Member

Trophy Points:
    0
    Am reusit!!! In sfarsit astazi mi-am facut programare pt 19 iunie. Multumesc Catalin-Uk, am sunat din 2 in 2 secunde asa cum m-ai sfatuit! Multa bafta tuturor!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page