17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pituca

pituca New Member

Trophy Points:
    0
    08706067766

2. pataki_manuela

pataki_manuela New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc!Raman datoare! -hipno-
    O intrebare legata de posta.Cat de sigur e ca nu se pierd actele pe drum?Am o retinere in a trimite actele prin posta pt ca practic trimit cele mai vitale acte.Fara acte eu si sotul meu suntem ''pe pluta''.Ce companie as putea alege?Roial Mail?Au vreo optiune speciala pt acte?
    Multumesc

3. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0

Pe la 9 am sunat si eu ca si Pituca.

4. raisa148

raisa148 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu mi-am trimis actele pentru purple card prin royal mail. E o optiune cu vreo 5-6 lire de trimitere a actelor princare poti sa si urmaresti online unde a ajuns plicul. Mie mi se pare destul de sigur. Nu am avut probleme. Asa mi-am trimis actele si pentru schimbarea carnetului de conducere.

5. rakira

rakira Member

Trophy Points:
    6
    Am sunat azi la 9 pentru programare si mi-a zis ca nu sunt locuri :( si nici nu stie cand vor fi. Pai daca nici ei nu stiu, atunci cine stie? Online nu sunt, telefonic nu sunt... Presupun ca daca mai sun pe la amiaza tot acelasi raspuns imi vor da...

6. mikka

mikka New Member

Trophy Points:
    0
    -plans2- ma poate ajuta cineva cu scrisoare de recomandare si trei bank statements??va rog mult,daca e nevoie ,sunt dispusa sa si platesc -plans2- va multumesc mult!

(offtopic warning)

7. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Durere mare pe la tine, dar stii ceva? Eu nu am inteles de ce.
    Daca iti dau bank statementurile mele cu ce te ajuta? Esti sigura ca asta e topicul de care ai nevoie?

A .... si inca ceva .... nu te mai grabi se oferi "atentii" pentru ajutor, daca este prin zona cineva care te poate ajuta (gratis) o sa ofaca, daca nu, ce rost are sa incurajam si aici coruptia?

Bafta!

8. mikka

mikka New Member

Trophy Points:
    0
    draga costoboc!nu se merita sa deschid un nou topic ptr a cere ajutor.nu imi place sa cer ajutor si nici sa dau mita,dar sunt disperata.eu doresc sa aplic ptr YC ca si student,deaceea am nevoie de bank statements si scrisoare de recomandare.multumesc ptr ca ai dat atentie anuntului meu si ptr raspuns!

9. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Daca subiectul/situatia ta e noua pe forum atunci se merita un topic nou.
    Daca nu, cel mai indicat este sa gasesti topicul corespunzator. Asa ne va fi mai usor tuturor sa gasim informatii.
    Acum, pentru ca ai spus ca te intereseaza YC (nu aveam nici un indiciu care ti-e problema) iti dau eu mai jos topicul pe care ar trebui sa mergi de acum in colo
    http://www.romani-online.co.uk/forum/st ... ?start=780

Esti in continuare nu foarte explicita. Daca vrei sa aplici ca student iti trebuie scrisoare de la scoala la care te-ai inscris (nu scrisoare de recomandare) si bank statement pe numele tau. Altfel trebuie sa gasesti pe cineva sa te sponsorizeze, ceea ce este o OBLIGATIE majora, nu stiu daca merge pe "atentii". De altfel, nici contul bancar nici sponsorizarea nu sunt obligatorii daca dai declaratie pe propia raspundere ca nu vei fi o povara pentru stat pe durata studiilor. Totul este descris in topicul despre YC.

In orice caz, raspunsul meu nu e rau intentionat, doar vreau sa te indrept sprer directia corecta.
    Citeste totpicul recomandat mai sus, scrie acolo daca mai ai nelemuriri in legaura cu YC si multa bafta!

10. miki_sas

miki_sas New Member

Trophy Points:
    0
    Aveti idee , se mai anuleaza programari?!

Mi-am facut o programare mai devreme dupa care dupa 30 min am sunat din nou pt. confirmare. Mi s-a spus ca o vede ca activa dar sunt sanse mari sa fie anulata pt. ca au niste probleme de sistem. Dupa inca 30 min iar am sunat. De data asta mi s-a spus ca e ok si ca nu mai e nevoie sa primesc aprobarea prin SMS. Cum as putea sa o verific on-line, stie cineva? Nu am primit inca nimic pe mobil.

11. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc Raisa , am incercat si eu dimineata inainte de ora 9 cu 5 minute. Am sunat chiar de doua ori si de fiecare data am primit acelasi raspuns "Nu va putem ajuta trebuie sa aplicati online, nu putem face telefonic daca sunt programari online". Am incercat sa le explic ca online nu am gasit nimic si caut de 2 saptamani non stop fara sa vad o programare.

Off.... tare incapatanati mai sunt oamenii astea :)

12. stefan8

stefan8 New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara!cand suni ce intrebari ti se pun pt programare?treb sa suni personal?multumesc!

13. andpopescu

andpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ti se face programare iti cere: Nume ,Prenume, Data Nasterii, Adresa si Nr. de tel.
    Nu cred ca este necesar sa suni in persoana.

14. stefan8

stefan8 New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc!!!voiam sa sun pentru prietena mea

15. Luci27

Luci27 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,sunt nou pe aici,incerc de ceva vreme sa imi fac o programare on-line si...binenteles k nu reusesc deloc....dak ma puteti ajuta cu un sfat...v-as multumii enorm de mult pt atentie,sau dak prin ceva firma se poate rezolva???.Citind parerile voastre mi-am data seama k si telefonic e o posibilitate,doar k eu sunt in Ro. Nr de tel de la Croydon e de fix cu tarif normal???

16. stefan8

stefan8 New Member

Trophy Points:
    0
    da,nr e de fix,are tarif normal ca eu am sunat si aveam minute internationale.nu m'a taxat suplimentar

17. Luci27

Luci27 New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Stefan de informatiie,am sa sun sa vad dak reusesc.apropo' tu ai reusit ceva...?

18. miki_sas

miki_sas New Member

Trophy Points:
    0
    hmmm...din cate am observat, nu se mai fac programari pt. BR1, iti spun direct lucrul asta, fara sa mai verifice in sistem. Pentru BR3 ar cam fi, dar foarte putine.

19. Luci27

Luci27 New Member

Trophy Points:
    0
    eu aplic pt BR2...sti ceva?

20. miki_sas

miki_sas New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am idee . Ai incercat sa suni?

Thread Status:
Not open for further replies.