9.8 C
London
Wednesday, January 20, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon

Discussion in 'EMIGRARE' started by bivo, Nov 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    ivanush daca ai trimis actele prin posta nu inteleg ce rost mai avea programarea online(doar ai ocupat un loc ce ar fi putut sa-i fie de folos unei alte persoane). Si daca actele sunt trimise la Sheffield, cum faci altele? UKBA vrea actele in original. Dupa mine ai doua optiuni: ori ii anunti ca nu te mai duci la interviu si astepti rezultatul aplicatiei prin posta, ori ii anunti ca vrei sa retragi aplicatia facuta prin posta, ei iti vor trimite actele inapoi, si te duci la interviu pe 14(asigura-te ca vei primi actele inapoi la timp pt a te putea prezenta cu ele la Croydon).

adina_m o institutie a statului nu poate confirma decat ceva ce este scris intr-un act oficial, zvonurile sunt doar... zvonuri. Nu vrei sa ne dai si noua numele zvonerilor si pe cele ale raspandacilor? In aprilie cetatenii statelor A8 vor fi avansati la gradul de europeni cu drepturi depline - se vor implini 7 ani de cand au intrat in EU, n-are legatura cu romanii si bulgarii.

2. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc de lamuriri...Evident ca am intrebat daca exista modificari la modul oficial. Nu sunt atat de stupida sa ii rog sa imi confirme sau infirme un zvon.
    Iti pot da numele celor care mi-au comunicat astfel de zvonuri, dar nu este relevant. Nu inteleg cu ce te ajuta.

Nu era vorba de cetatenii de alta nationalitate, nu ma priveau decat modificarile referitoare la cetatenii romani. Stiam de modificarile mentionate de tine, dar nu asta ma interesa. Si nici nu era vorba de drepturi acordate ci de ...restrangerea celor existente, strict pentru cetatenii romani.

Acesta este un forum. Am intrebat. Ti se pare ca e ceva gresit sa intrebi? Atunci la ce bun forumul?

3. razvancpt

razvancpt New Member

Trophy Points:
    0
    Salut. Am sunat ieri si azi in Croydon pt programare pentru Yellow Card-student si nu mai au locuri pana pe 15 aprilie iar dupa 15 nu au zis nimic. Tipa mi-a recomandat sa aplic on-line insa toate locurile sunt ocupate. Totusi problema e ca nu exista formularul BR1 pentru aplicatie online (am studiat pe forum si stiu ca trebuie sa aleg EEA). Am sunat la 01142074074, este numarul pentru probleme specifice Romania & Bulgaria, tipa mi-a spus ca nu am cum sa aplic on-line cu BR1 pt ca nu exista posibilitatea si ca trebuie sa aplic prin posta, adica sa astept 6 luni.-wow-

Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt student full time de acum o luna.

4. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor...daca e cineva online si doreste programare, tocmai am facut eu o programare online pentru 14 aprilie si mai erau inca 3 disponibile...Grabiti-va, poate prindeti vre-una libera.

Succes!

5. razvancpt

razvancpt New Member

Trophy Points:
    0
    Sa-ti dea Doamne Doamne sanatate!

6. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Ai reusit? :)

7. razvancpt

razvancpt New Member

Trophy Points:
    0
    Da, 14 aprilie!! Am ales EEA. Acum problema e ca eu vreau sa aplic pentru YC student. Ce acte trebuie sa iau cu mine?

Rog pe cei care au aplicat si au obtinut YC prin aceasta metoda, prin aplicatie in persoana, sa ma ajute. Multumesc mult alina!!!

8. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    aDina......dar te iert! :p

9. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Descarca BR1...gasesti in el ce trebuie pentru aplicatie. Oricum trebuie sa ai formularul completat la interviu...

10. michelina

michelina New Member

Trophy Points:
    0
    https://ukbabooking.homeoffice.gov.uk/ukba/index.start

aceasta e adresa la care tot incerc si degeaba ... adica nu imi dau seama chiar deloc cum ati gasit voi ziua de 14 aprilie. Am primit detaliile, acele id-uri, prin mailuri si poate ma ajutati sa imi dau seama cum pot alege ziua de 14 april... multumesc anticipat,-nu-stiu-

11. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Pe pagina aceasta introduci codurile exact asa cum le-ai primit pe email si setul de caractere din cuvantul ales de tine( parola) si te duce automat pe o alta pagina, introduci datele cerute si dai next pana ajungi la o pagina unde alegi locatia: Croydon sau Belfast, alegi perioada preferata AM, PM sau both, apoi alegi saptamana si..daca nu sunt locuri disponibile alegi tot alta saptamana si..iti apar orele si ziua disponibilie...daca sunt.

Atentie, trebuie sa aveti o imprimanta caci se cere confirmarea printata pentru interviu. Eu am folosit "print screen", sper sa fie ok....

12. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Atunci cum iti explici ca toti cei care si-au facut programarile on-line pentru Croydon si au selectat din lista EEA1 (pentru ca, asa cum ai observat si tu, BR1 nu este trecut acolo), au fost la interviu si au obtinut, dupa caz, Yellow Card sau Blue Card?

Prin urmare, nu te mai panica si nu mai suna la toate numerele de telefon sa ceri informatii, care oricum, sunt contradictorii. Cel mai bine procedeaza cum au procedat atatia altii si o sa reusesti.

13. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Bine, bine, dar pentru a va face cont de User, ce nr de telfon ati introdus? E acceptabil nr. de telefon din RO?

14. michelina

michelina New Member

Trophy Points:
    0
    -obosit- mie imi arata locatia si saptamana si apoi OR day, unde am zilele saptamanii numai, si time of day am, pm, both ... dar nu le pot alelge pe amandoua: ori saptamana si imi da zilele acelea ( nu am verificat daca sunt zile de inceput sau de sfarsit de saptamana), ori aleg una din zilele saptamanii cu am, pm sau both... gresesc undeva?!?

15. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Alege doar saptamana, nu alege nimic la zi. Astfel, sistemul iti indica automat daca sunt sloturi libere si in ce zile in saptamana selectata. Daca nu sunt, iti scrie acolo si poti sa incerci alta saptamana.

16. Doice

Doice New Member

Trophy Points:
    0
    Noi avem un ghinion teribil la programarile on line :(
    Dar sotul a reusit sa prinda o prgramare pt 8 aprilie prin telefon sunand la 9 si 10 minute. O sa incerc sa gasesc una si pentru mine dar oricum am de gand sa ma duc si eu pe 8 si poate reusesc sa intru cu el sa obtin blue cardul cu el o data :)

17. adina_m

adina_m New Member

Trophy Points:
    0
    Important e sa ai programare, dupa data la care are sotul si mergeti impreuna la interviu oricum pe 8 aprilie, cand are el si completati BR1 pentru amandoi. Eu am programare cu sotul in aceeasi zi si copilul in ziua urmatoare, dar mergem toti 3 la interviu.

Succes!

18. Doice

Doice New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc adina. Succes si tie -asa-asa-

19. moniqueee

moniqueee New Member

Trophy Points:
    0
    va rog,raspundeti mi si mie la o intrebare:mi am facut cont pe ukba pt ca vreau sa vad daca ma pot programa online mai repede acum o sapt am trimis actele prin posta la sheffield sa dureaza prea mult,dar cand incerc sa ma loghez apare''this customer is already in your booking.please amend your entry.''.din ce cauza se intampla asta?poate mi au ajuns actele la sheffield si deja figurez la ei?imi puteti explica si mie pe scurt ce trebuie sa fac sa ma loghez corect?poate gresesc undeva....astept raspunsul vostru.multumesc mult.

20. moniqueee

moniqueee New Member

Trophy Points:
    0
    gata.....am reusit.sa ma loghez,desigur,nu sa ma si programez..nu am gasit nici un loc liber...nimic....mai am o intrebare:daca merg pt yellow card eu si sotul pt blue card,tre sa aplic 2 pers pe programare,sau sa fac 2 prog...?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page