21.7 C
London
Wednesday, August 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Noutate: Programare ONLINE in Croydon (II)

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tzukha

Tzukha New Member

Trophy Points:
    0
    eu in fiecare seara completez una dar nu mai e valabila dupa o mie de refresh uri :(

2. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu intru in clubul celor care nu vad programarile deloc!

3. Monica19

Monica19 New Member

Trophy Points:
    0
    E bine ca macar reusesti sa le deschizi, eu nici macar nu le vad ! Multa bafta in continuare !

4. Krayzi3Bon3

Krayzi3Bon3 New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa cateva seri in care nu mai reuseam sa vad programari sau daca mai erau alea doua la final, nu apucam sa trec la etapa in care sa completez datele, astazi am reusit sa completez datele la doua din ele, si am dat Continue, a inceput sa se incarce dar dupa vreo 10 secunde a zis ca nu mai e available. In orice caz, mi-a reaprins "speranta" deoarece imediat dupa ce am selectat appointmentul a mers fluid pana la ultimul pas, ceea ce nu mi s-a mai intamplat. Mai incercam

5. sebastianpacurar

sebastianpacurar Member

Trophy Points:
    6
    La fel am patit si eu asta noapte. a mers nesperat de bine pana in momentul in care am completat datele pt una dintre programari. dupa care, ghinion... oricum am ajuns in stadiul in care sunt dispus si eu sa platesc. daca exista cineva care se mai ocupa cu asa ceva, sa-mi dea un pm. si ne-om intelege noi ca doara oameni suntem :)

6. MariusT

MariusT New Member

Trophy Points:
    0
    Fratele meu din romania si eu de aici incercam de 3 sapt sa prindem o programare si nimic. De fapt aseara a functionat cel mai rau. Bafta tuturor!!! -nervos- -plans2-

7. Bogdan81

Bogdan81 New Member

Trophy Points:
    0
    Incep prin a spune ca, asa cum arata legislatia britanica si europeana in momentul asta, restrictiile nu pot fi mentinute nicaieri nici o secunda dupa 1 ianuarie 2014. Ce latra conservatorii radicali si UKIP zilele astea e gargara pura, ei stiu foarte bine ca nu exista cale legala de mentinere a restrictiilor si de-aici si furia si frustrarea lor. Daca UK iese insa din EU dupa referendumul din 2017-18, atunci vom avea probleme toti: si cei cu blue, si cei fara blue, intr-un cuvant, toti cei care nu au pasaport de UK in momentul ala. Dar este prematur sa vorbim de-acum despre asta. In principiu, daca ai blue card obtinut pe meritul tau (UK graduate, HSMP, 12 luni platite), si nu ca dependent, nu ti-l poate lua nimeni inapoi, intrucat nu expira niciodata atat timp cat UK este inca in EU. Daca pleci 1-2 ani, vei avea, totusi, o mare problema la obtinerea statului de rezident permanent, pentru ca trebuie sa fi petrecut 5 ani in UK, fara pauze indelungate, ca sa-l obtii si ulterior sa poti aplica pentru cetatenie. Daca in decursul acestor 5 ani lipsesti mai mult de 6 luni consecutive din UK, o iei de la 0 si deci pierzi automat cei trei ani pe care i-ai acumulat pana acum.

8. viosaba

viosaba New Member

Trophy Points:
    0
    pentru prima oara intr-o luna astazi am vazut si eu o programare dar dupa ce am introdus datele... eroare :((

9. bulma

bulma New Member

Trophy Points:
    0
    Este 00.22 si inca nu pot accesa site-ul -trist- ! Este incredibil! A reusit cineva sa prinda programare? Dar varianta telefon o mai incearca cineva? Va multumesc!

10. Monica19

Monica19 New Member

Trophy Points:
    0
    Sincer in ultimate perioda nu am mai vazut pe nimeni sa posteze ca a reusit sa se programeze online. Nu stiu ce sa cred dar e ceva putred la mijloc.
    Din cate am inteles nu se mai fac programari telefonice.

11. llallynis

llallynis New Member

Trophy Points:
    0
    La si 4 minute mai era o programare pt 22 martie ora 11:30, am dat select, refreshuit pagina pana la si 8 minute, a intrat fereastra cu book this appointment, abia la si 11 minute a intrat pagina cu datele, le-am introdus......no longer available. Macar mai sunt programari, cate una-doua ratacite....dar a mers foarte greu siteul.
    Bafta tuturor in continuare. Am vazut ca timpii de asteptare pentru posta sunt la luna august, deci eu care am trimis in decembrie.....eh, cine le numara!

12. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    da,eu am vazut aceiasi programare de la 11 30 vineri 22 martie , la si 9 minute .cand am dat next mi-a dat eroare.

13. lvd

lvd New Member

Trophy Points:
    0
    subscriu celor povestite de llallynis si pisimaya...

14. ramona_ela@yahoo.com

ramona_ela@yahoo.com New Member

Trophy Points:
    0
    Aseara erau 7 programari pentru data de 22 martie. Am introdus datale, eroare si apoi bineinteles "no longer available".

15. lali1005

lali1005 New Member

Trophy Points:
    0
    Astazi nu a fost nici o programare :|

16. Hazel

Hazel Member

Trophy Points:
    6
    Pentru ca astazi e sambata, si in weekend nu se fac programari, de acum luni la ora 0.00 ...

17. Karmenis

Karmenis New Member

Trophy Points:
    0
    bogdan81, multumesc pentru raspuns; am blue card-ul pe meritul meu, dupa ce am trecut prin faza de yellow-card; m-am exprimat un pic gresit referitor la cei 3 ani, sunt in Anglia de 5 ani neintrerupti din care am trei 3 ani de blue-card; oare pot aplica pentru permanent resident? care sunt pasii? trebuie trecut vre-un test sau doar trimit documentele necesare pentru procesare?

18. ICorinaI

ICorinaI New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa peste 3 luni de incercari zilnice am prins programare!!
    Acum ca mi-am sters lacrima de pe obraz pot sa vin cu niste detalii. Pentru cei care n-au apucat sa vada programarile astazi, s-a ajuns in data de 25 Martie.
    Nu am vrut sa apelez la niciun hacker sau intermediar, deci am incercat eu si prietenul meu. Am intrat pe forum zi de zi sperand sa mai vad pe cineva spunand ca s-a programat fara vre-un ajutor platit; asa ca celor care inca se mai intreaba, DA, inca se mai poate pe cai corecte!

Am dat ultimul next la 00:00, a aparut eroare maxim un minut, apoi s-a incarcat surprinzator de bine. La 12 si 2 minute deja am primit mailul de confirmare.
    Bafta tuturor!

19. Monica19

Monica19 New Member

Trophy Points:
    0
    Felicitari Corina!

20. pisimaya

pisimaya New Member

Trophy Points:
    0
    uauuu!!! BVOOOOOO! felicitari si multumesc ca ne-ai scris! acuma mai am sperante.eu am vazut azi pe la si 3 minute 6 programari si am completat tot mi sa incarcat vre-o 2,3 minute pagina apoi mi-a zis ca nu mai e valabila programarea.Doamne ajuta in continuare tie si tuturor care aplica!

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page